Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest niedziela, 28 maja 2017, 06:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 lutego 2007, 17:14 
Général de Brigade

kamo3 napisał(a):
Witam. Zastanawiam się co sądzicie o polskiej grze pt. "Napoleon Bonaparte" czy jakoś tak. Moim zdaniem tą grę z takimi zasadami z powodzeniem można przenieść w każdy okres historyczny. Podczas gry można zapomnieć o realnych siłach każdego państwa z tamtego okresu. Siły narodów sa bardzo wyrównane. Ja na przykład przez całe 3 etepy próbowałem zepchnąć lub chociaż troszke wykrtwawić prusaków grając Imperium Rosyjskim. Pierwsze mi się w żaden sposób nie udało(poniosłem 3 kleski na przedpolach Berlina) , a drugie tylko w bardzo ograniczonej formie i to tylko dzieki bardzo powaznym błedom przeciwnika w 1 etapie. w sumie to mozna atakować 2 na 1 i tak jest duża szansa obrony.
Co mi sie bardzo spodobało to bardzo wielka rola dyplomaci. dzięki niej można bardzo wiele zdziałać albo i stracić.
Ogólnie uważam, że gra jest w ciekawy sposób zrobiona z nowymi rozwiązaniami w instrukcji i można w nią śmiało pograć.
Na tę grę można spojrzeć z dwóch perspektyw
- gracza poszukującego symulacji realiów epoki, zależności, wydarzeń historycznych- gra przyniesie takiemu graczowi zawód, bo nie interesowano się tymi jej aspektami przy jej tworzeniu,
- gracza poszukującego rozrywki na motywach historycznych, nie przywiązującego wagi do odwzorowania realiów epoki-takiego gracza zadowoli.
Gra posiada atrakcyjną cenę, sympatyczną szatę graficzną, chociaż estetycznie produktom zachodnim ustępuje bardzo wyraźnie.
Innymi słowy zależy co kto lubi.

Tytuł: Re: Bonaparte (Imperium)
PostNapisane: wtorek, 16 maja 2017, 18:02 
Enfant de troupe

Witam,
Ktoś dysponuje tą grą ?
Zgubiłem kartę wodza (tego na czarnym tle) i nie wiem jakie on ma bonusy :(
Mógłby mi ktoś je podać ?
Zrobić zdjęcie tej karty ?
Sprzedać tą kartę ?
Cokolwiek co umożliwi mi rozgrywkę ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]