Lincoln (PSC/Phalanx)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Lincoln (PSC/PHALANX)

Post autor: Herman »

Wsparłem...wycofałem...i na koniec coś we mnie pękło i jednak wsparłem :)
Liczę, że łatka spełni swoje zadanie - podobnie jak w Akrach. Mimo wszystko - lekki niesmak pozostał.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Lincoln (PSC/PHALANX)

Post autor: clown »

Cała Polska trzyma kciuki Michale 8-)
Jeszcze tylko optymistyczna recenzja marketingowa w GF i można ruszać na podbój Waszyngtonu albo Richmond :ugeek:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Lincoln (PSC/PHALANX)

Post autor: clown »

A odkładając heheszki na bok, to szczerze kibicuję temu projektowi, bo na dzień dzisiejszy Phalanx Games Polska to jedyne wydawnictwo, które może wyciągnąć polski wargaming planszowy z lat 80-tych zeszłego wieku, w którym zostawiły nas takie tuzy wydawnicze jak TiS czy Strategemata :idea:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Lincoln (PSC/PHALANX)

Post autor: RAJ »

clown pisze:Jeszcze tylko optymistyczna recenzja marketingowa w GF
Pomyliłeś adresy.
Optymistyczna? Może tak być. Marketingowa? Nie.

Lincoln w dotychczasowej postaci był dobrym optymalizacyjnym euro w wojennym sztafażu, a przebieg wojny mocno odbiegał od znanego z historii.
Zmiany z fixa oceniam bardzo pozytywnie, zbliżając grę do wojny secesyjnej. Brakuje mi jeszcze tylko pewnego przemodelowania umieszczenia VP na planszy aby wzmocnić nacisk na wschodzie.
Ogólnie dzięki zapowiedzianym zmianom patrzę na tą grę optymistycznie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 maja 2018, 07:42 przez RAJ, łącznie zmieniany 2 razy.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Lincoln (PSC/PHALANX)

Post autor: adalbert »

Coś nie nadążają z dodawaniem SG. Wygląda to trochę tak, jakby pierwotnie nie mieli nic przygotowanego ponad drugi egzemplarz instrukcji... Dwustronne żetony jako SG? Serio pierwotnie miały być jednostronne? Nawet mi to do głowy nie przyszło.
Jeszcze wracając do kwestii "młotka" i odrobinę spekulując: chyba było tak, że Martin Wallace stworzył grę, ale jej rozwój miało wesprzeć PSC (byłaby w tym logika, bo z kim w tej Nowej Zelandii Wallace ma to intensywnie testować bez Vassala?), które jednak pokpiło sprawę i za szybko poszło po pieniążki z KSa.
za nic nie przebije For the People i The US Civil War.
Lincoln to raczej kategoria A House Divided - swoją drogą przyjemnej gry.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Lincoln (PSC/PHALANX)

Post autor: clown »

Lincoln to raczej kategoria A House Divided - swoją drogą przyjemnej gry.
Celna uwaga Milordzie :idea:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: Lincoln (PSC/PHALANX)

Post autor: Raleen »

clown pisze:A odkładając heheszki na bok, to szczerze kibicuję temu projektowi, bo na dzień dzisiejszy Phalanx Games Polska to jedyne wydawnictwo, które może wyciągnąć polski wargaming planszowy z lat 80-tych zeszłego wieku, w którym zostawiły nas takie tuzy wydawnicze jak TiS czy Strategemata :idea:
Niestety dla Strategematy (której też swego czasu kibicowałem i nadal liczę, że będzie się rozwijać), w zasadzie mogę się zgodzić. Pomijam wydawcę mojej gry, bo tak naprawdę wydaje on głównie książki, więc to trochę inna kategoria.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: Lincoln (PSC/PHALANX)

Post autor: Bambrough »

adalbert pisze:Coś nie nadążają z dodawaniem SG. Wygląda to trochę tak, jakby pierwotnie nie mieli nic przygotowanego ponad drugi egzemplarz instrukcji... Dwustronne żetony jako SG? Serio pierwotnie miały być jednostronne? Nawet mi to do głowy nie przyszło.
Jeszcze wracając do kwestii "młotka" i odrobinę spekulując: chyba było tak, że Martin Wallace stworzył grę, ale jej rozwój miało wesprzeć PSC (byłaby w tym logika, bo z kim w tej Nowej Zelandii Wallace ma to intensywnie testować bez Vassala?), które jednak pokpiło sprawę i za szybko poszło po pieniążki z KSa.
za nic nie przebije For the People i The US Civil War.
Lincoln to raczej kategoria A House Divided - swoją drogą przyjemnej gry.
Ależ krucjata abolicjonistów ze Szczecina. Nie chodziło mi o kaliber gier, a o jakikolwiek realizm. Kupując grę mam nadzieje, że choć w minimalny sposób starać się będzie oddać ducha konfliktu/epoki, a nie dlatego że ma tylko fajny system czy znanego autora.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Re: Lincoln (PSC/PHALANX)

Post autor: Comandante »

Niestety, od kilku lat nie ma juz Phalanx Games Polska.
Jest PHALANX. Z siedzibą w Londynie ;)
Dystrybutorem naszych gier w Polsce jest firma Vertima.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Re: Lincoln (PSC/PHALANX)

Post autor: ozy »

Pledge Manager już otwarty, jak ktoś ma ochotę to można też zamówić w przedsprzedaży: https://martin-wallaces-lincoln.backerk ... _preorders
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Lincoln (PSC/PHALANX)

Post autor: RAJ »

"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Lincoln (PSC/PHALANX)

Post autor: adalbert »

Poprawki spełniły swoją rolę i Lincoln odzyskał kolory
To jest to, co chciałem usłyszeć.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Lincoln (PSC/PHALANX)

Post autor: Neoberger »

RAJ -
Lincoln to hybrydowa gra eurowojenna o dość sporym poziomie abstrakcji
WTF?
Dobrze, że nie czytam recenzji bo bym dawno przestał grać. To zabrzmiało jak kotlet sojowy. :D
Berger
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Lincoln (PSC/PHALANX)

Post autor: Neoberger »

Na koniec jednak wspomnę o swoim osobistym zastrzeżeniu, które będzie miało znaczenie tylko dla tych, którzy interesują się historią. Układ punktów zwycięstwa na planszy zdecydowanie narzuca działania na Zachodzie. I to jest ok, tworzy to przebieg kampanii pasujących do historii. Jednak równocześnie w grze brakuje ograniczeń logistycznych, które historycznie powodowały że wielkie armie wykrwawiały się na Wschodzie. W Lincolnie wielkie armie powstają na Zachodzie gdyż to tam trwają największe walki. Muszę przyznać, że mnie to bardzo razi i chętnie zobaczę home rulsy, które temu zapobiegną. Jestem jednak pewien, że wielu graczy, zwłaszcza tych z bardziej euro nastawieniem nawet tego nie zauważy.
Może dlatego, że wojna rozstrzygnęła się na Zachodzie?
Berger
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Lincoln (PSC/PHALANX)

Post autor: RAJ »

Przecież napisałem wyraźnie - to, jest ok.
Problemem dla mnie jest to, że na wschodzie praktycznie nic się nie dzieje.
Wielkie armie które historycznie wykrwawiały się na wschodzie, w tej grze walczą na zachodzie.
A wystarczyłoby narzucić ograniczenie wielkościowe na armie na zachodzie.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”