Field Commander Napoleon (DVG)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Lehto
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: Lehto »

Ja mam chyba z 1 druku ale na jakość żetonów nie narzekam. Owszem czasami są przesunięcia ale dot. "flag" na żetonach i jakoś mi to nie przeszkadza (kilka żetonów). Tak czy inaczej nikomu nóg czy głowy nie ucięło, konie też są w całości :)
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: ghostdog »

Moje też są w dobrym stanie. Brak "cięć" na koniach czy ludziach :P moje żetony w zupełnym porządku.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
c08mk
Caporal
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2014, 14:23

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: c08mk »

Dzięki za odpowiedzi. Jednak zdecydowałem się na Tiger Leadera. Jest szansa, że Napoleon był cięty tak samo jak Nimitz i to mi wystarcza żeby jednak z Napa zrezygnować.
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: ghostdog »

Absolutnie nie był tak cięty. Nimitz to ogólnie porażka i DVG wie o tym. Dziwne, ze zrezygnowales z absolutnie świetnego Napoleona na rzecz słabego, podobno, Tiger Leadera. Teraz wychodzi jeszcze Sherman Leader.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Lehto
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: Lehto »

Trochę OT ale ja bym brał TAL.
c08mk
Caporal
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2014, 14:23

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: c08mk »

ghostdog pisze:Absolutnie nie był tak cięty. Nimitz to ogólnie porażka i DVG wie o tym.
Były drukowane mniej więcej w tym samym czasie, więc jak dla mnie za duże ryzyko.
TAL i wszystkie inne Leadery mam i pomimo braków w co niektórych playtestach gry są dla mnie idealne na solo.
Nap obawiam się też, że byłby podobny do Rommla, który co prawda na początku wciągnął ale później był nużący, bo żadna opcja którą się wybrało (np. battle plan) nie miały istotnego wpływu na grę. Podobnie Nimitz. A Nap to ten sam system ...
Co do Tigera to razem z Shermanem ma wyjść update, który do tej pory można było ściągnąć i samemu wydrukować.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: Neoberger »

Miałem egzemplarz Napoleona. Nie było najmniejszych przesunięć i problemów z żetonami.
Jakiś wydumany problem.
Napoleon moim zdaniem jest kiepski nie przez żetony czy plansze, które są na rewelacyjnym poziomie (poza obrazkami na żetonach, które są słabe).
To słaba gra, pędzenie na czas, losowość o wiele większa niż w Aleksandrze zdarzeń nie tylko na planszy kampanii, ale przede wszystkim na polu bitwy.
Gdy Ai dostanie zbyt dobre rozkazy jest pozamiatane. Strat możemy już nie odrobić na planszy.
Nie czułem w tej grze w ogóle epoki i z przyjemnością się pozbyłem.
Berger
Lehto
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: Lehto »

Aż tak bym nie negował tej gry. W założeniach to gra losowa i tak do tego podchodzę, aczkolwiek prawda to, że cały czas człowiek goni jak na biegu z przeszkodami.
Odnośnie rozkazów - dobre rozkazy dla AI znacznie ograniczają szanse na zwycięstwo. Tak samo działa to w drugą stronę - dobry rzut na insight i wtedy AI nie ma szans.
Do grania / zabawy solo to w sam raz (przegrzania mózgu nie będzie).
c08mk
Caporal
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2014, 14:23

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: c08mk »

Neoberger pisze:... Jakiś wydumany problem. ...
Tak wygląda cięcie Nimitza. Dla mnie to nie jest wydumany problem chociaż wiem, że niektórzy gracze nie zwracają uwagi na takie rzeczy.

Podobny żeton z Napoleona widziałem gdzieś na BBG, a ponieważ były dwa druki więc nie wiem który był ten lepszy. Z komentarzy powyżej wnioskuję, że to jednak ten pierwszy druk był lepiej wycięty.
Stąd mój wybór padł jednak na inną grę w podobnej cenie (po rabatach, promocjach, itp).

Napoleon, po moich doświadczeniach z innymi Commanderami, na początku by mnie wciągnął, później nie wiem jak by wyglądał powrót do gry.

http://i63.photobucket.com/albums/h123/ ... db8cfa.jpg

http://i63.photobucket.com/albums/h123/ ... f5d37f.jpg
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: ghostdog »

Z Nimitzem jest faktycznie problem. DVG wie o tym ale nic z tym nie zrobili, W Napoleonie nic takiego nie miało miejsca.
Zresztą jak coś to zapraszam do kupna :roll: :lol:
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
pietia2014
Adjudant
Posty: 268
Rejestracja: wtorek, 14 października 2014, 13:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Been thanked: 2 times

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: pietia2014 »

Nawiązując do przesunięć na żetonach to faktycznie w moim egzemplarzu w pewnych miejscach występują (najbardziej je widać w 1815). Mam prawdopodobnie 2 edycję (poprzedni właściciel nie był pewien edycji ale kupił rok temu). Mnie przesunięcia specjalnie nie bolą ale skoro nie jest jak być powinno napisałem do Dana Versena i po 20 dniach od wysyłki otrzymałem komplet żetonów. Ku mojemu zaskoczeniu były cięte inaczej tzn na zaokrąglone rogi. Oczywiście nie ma żadnych przesunięć. Także nie trzeba bać się można śmiało kupować i ewentualnie reklamować.
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: ghostdog »

pietia2014 pisze:Nawiązując do przesunięć na żetonach to faktycznie w moim egzemplarzu w pewnych miejscach występują (najbardziej je widać w 1815). Mam prawdopodobnie 2 edycję (poprzedni właściciel nie był pewien edycji ale kupił rok temu). Mnie przesunięcia specjalnie nie bolą ale skoro nie jest jak być powinno napisałem do Dana Versena i po 20 dniach od wysyłki otrzymałem komplet żetonów. Ku mojemu zaskoczeniu były cięte inaczej tzn na zaokrąglone rogi. Oczywiście nie ma żadnych przesunięć. Także nie trzeba bać się można śmiało kupować i ewentualnie reklamować.
To mnie zaskoczyłeś. Byłem pewien, że jest wszystko ok.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
pietia2014
Adjudant
Posty: 268
Rejestracja: wtorek, 14 października 2014, 13:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Been thanked: 2 times

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: pietia2014 »

W tych kampaniach w które grałeś 1796 i 1798 faktycznie było ok ale od 1812 wyglądało gorzej. Konie i ludzie cali ale flagi przełaziły z żetonu na żeton. Wspominałem Tobie. Ogólnie w grze nie przeszkadzało ale estetyka trochę cierpiała. Nowe dosłali idealne.
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: ghostdog »

Super. Bardzo się cieszę, że gra się podoba.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Field Commander Napoleon (DVG)

Post autor: adi2 »

A wiecie może jakie są róznice między 1 a 2 edycją tej gry?
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”