Maida 1806 (Strategemata)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Maida 1806 (Strategemata)

Post autor: RAJ »

No tak, ukierunkowanie na zachód ma sens...
Tylko przy takiej grze chyba warto zrezygnować z pudełka i pozostać przy ziplocku - co znacznie może obniżyć koszt wysyłki zagranicznej.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Maida 1806 (Strategemata)

Post autor: maciunia »

RAJ pisze:No tak, ukierunkowanie na zachód ma sens...
Tylko przy takiej grze chyba warto zrezygnować z pudełka i pozostać przy ziplocku - co znacznie może obniżyć koszt wysyłki zagranicznej.
Raj, a znasz jakąś grę, która w ciągu ostatnich 5, no dobra 10 lat podbiła światowy rynek z ziplocka? ;)
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Maida 1806 (Strategemata)

Post autor: RAJ »

Maida nie ma szans na "podbicie światowych rynków".
A gry w ziplockach: Tornio'44, Siege of Orgun, Marignan, gry przy czasopismach, seria gier z Decision Games, wiele gier z VPG...
One nie zrobią wielkich sprzedaży, a dla tych niewielu klientów rozsianych po całym świecie, ziplock nie jest problemem, a obniża koszty wysyłki
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Maida 1806 (Strategemata)

Post autor: duc de Fort »

Ziplock jest tańszy (brak pudełka, kostek, często jeszcze innych elementów gry), ale z tymi kosztami wysyłki to nie wydaje mi się, żeby była jakaś znacząca różnica. No chyba, że ktoś włoży ziplocka po prostu do koperty i wyśle. Ale w takim przypadku nie wiem, czy będzie się gra nadawała do użytku po dostarczeniu ;)
Ziplocka trzeba jeszcze solidnie zapakować. Są po prostu Ci, dla których ziplock jest OK i ważne, aby gra była dobra. A są tacy, dla których na równi liczy się jakość wydania, a ta często przy grach pudełkowych jest wyższa. I wszystko. Ja na przykład otrzymałem ostatnio zwrot jednej gry ziplock tylko dlatego, że klient nie doczytał, że to gra w takiej wersji i gdy to zobaczył po otwarciu paczki stwierdził, że kupuje tylko gry w pudełku i zwrócił grę.
A w temacie, bardziej ciekawi mnie, jak się gra w nowy produkt Strategematy. Jak ktoś rozegra partię, chętnie przeczytam.
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Maida 1806 (Strategemata)

Post autor: maciunia »

Więcej wiary, skoro już to wydali to chyba liczą na sukces, no chyba że Strategemata śpi na pieniądzach i może trzymać grę w magazynie latami. A ziplocki są dobre dla kilkudziesięciu ścibolących konsumentów z Europy Wschodniej, a niekoniecznie dla "kolekcjonerów" ze Stanów, którzy kupują jak leci co się pojawi, ale lubią mieć równo poukładane nowe pudełka na półce.
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Maida 1806 (Strategemata)

Post autor: RAJ »

Chłopie, podaliśmy ci przykłady wielu gier wydanych w ziplockach na zachodzie, również w USA, więc o czym ty piszesz?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Maida 1806 (Strategemata)

Post autor: maciunia »

RAJ pisze:Chłopie, podaliśmy ci przykłady wielu gier wydanych w ziplockach na zachodzie, również w USA, więc o czym ty piszesz?
Raj, czy ty masz problem ze zrozumieniem moich dwóch krótkich postów? Ja nie twierdzę, że takich gier nie ma. Wypromowanie takich "ziplocków" i zadowalająca sprzedaż, to karkołomna sprawa. Ile ma Marignan ocen na BGG? Dwie. Ourgun ma osiem. Jak to się przekłada na ich sprzedaż w grupie geeków? A jak sprzedać grę bez pudełka klientowi okazjonalnemu? Zobacz co napisał Konrad o stosunku klientów do pudełek i jakości.
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Maida 1806 (Strategemata)

Post autor: RAJ »

Ty nadal nie rozumiesz, że nakłady strategmaty oscylują wokół 50-100 sztuk?
Celles ma 65 ocen.
The Barbarossa Campaign ma 147.
Obie wydane w ziplockach.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Maida 1806 (Strategemata)

Post autor: RAJ »

Maciunia.
Jak się chcesz bawić porównując ilość ocen na BGG, to zobacz ile ocen mają dotychczasowe gry Strategmaty, wszystkie w pudełkach.
Szczekociny - 4
Racławice - 3
Mokra - 5
Maciejowice - 1
Farmers vs Empire - 4
Krwawe Stepy - 8

Nadal twierdzisz że zabranie pudełka je pogrąży?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Maida 1806 (Strategemata)

Post autor: Khamul »

Przejrzałem na szybko instrukcję, wygląda jak trochę zmodyfikowane i rozbudowane przepisy do Maciejowic (i całej serii).

Cena jak dla mnie zaporowa, ciekaw jestem jakości wykonania komponentów - żetony/mapa. Kto wie, może uda się zagrać kilka etapów w Krakowie na konwencie.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Maida 1806 (Strategemata)

Post autor: Neoberger »

Khamul - spokojnie z zakupem. Ja poczekałem z zakupem trójcy kościuszkowskiej i zapłaciłem za całość 25 zł plus 10 zł za przesyłkę. ;)
Czas nie grał roli ponieważ jak już rozłożyłem te gry to nie miałem siły w nie zagrać. :(
Berger
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Maida 1806 (Strategemata)

Post autor: maciunia »

RAJ pisze: Nadal twierdzisz że zabranie pudełka je pogrąży?
Twierdzę, nadal to samo, bo nie przytoczyłeś żadnych argumentów świadczących za tym, że takie opakowanie pomaga sprzedać grę. Ziplock to ślepa uliczka w procesie promocji gry planszowej. Obniża jakość wydania dużo bardziej niż koszty dystrybucji. Jak wydawca jeszcze próbuje sprzedawać tradycyjnymi kanałami (sklepy stacjonarne lub muzea), to tym bardziej jest to strzał w stopę. I nie ma tu żadnego znaczenia wielkość nakładu.
A Maidzie podobnie jak wszystkim polskim grom próbującym przebić się na zachodnim rynku życzę powodzenia. Całe szczęście, że jest w pudełku :)
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Maida 1806 (Strategemata)

Post autor: RAJ »

Nie zgodzę się z tobą. Nie podałeś żadnych argumentów na podparcie swojej tezy.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Maida 1806 (Strategemata)

Post autor: Neoberger »

Czy poza dyskusją o wyższości pudełka nad folią ktoś kupił tytułową grę, grał i ma jakieś wrażenia?
Berger
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Maida 1806 (Strategemata)

Post autor: RAJ »

Neoberger pisze:Czy poza dyskusją o wyższości pudełka nad folią ktoś kupił tytułową grę, grał i ma jakieś wrażenia?
A co to za offtop? :mrgreen:
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”