Hundred Days 20 (Victory Point Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
Leviathan
Sous-lieutenant
Posty: 467
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Hundred Days 20 (Victory Point Games)

Post autor: Leviathan »

Cześć.

Nie znalazłem wątku poświęconego temu dwupakowi więc zakładam.
Miałem wcześniej styczność z tym systemem, grając w Fading Glory więc, kiedy otrzymałem Hundred Days 20 do recenzji, to byłem ciekawy jak obie przedstawiane w niej bitwy (Waterloo i Tolentino) wyglądają w praktyce.

Zapraszam do lektury tekstu na Board Times:
Hundred Days 20, czyli bitwy pod Waterloo i pod Tolentino. Recenzja
Skoro o morale mowa, to jeżeli miałbym wskazać jeden, zasadniczy wyróżnik serii Napoleonic 20, a więc i Hundred Days 20, to wymieniłbym właśnie ten. Morale stanowi paliwo dla naszych akcji, będąc jednocześnie miernikiem aktualnej sytuacji na polu bitwy i wskazując na to, po której stronie znajduje się aktualnie przewaga. Morale może być wydatkowane w trakcie partii na kilka różnych sposobów (uruchamianie rezerw w trakcie walki, zwiększenie mobilności naszego oddziału poprzez wydanie rozkazu marszu forsownego, zwiększenie szansy na skuteczne odtworzenie oddziałów), ale łatwo jest je także tracić. Musimy więc bardzo uważnie gospodarować tym zasobem, znajdując złoty środek pomiędzy utrzymaniem go na bezpiecznym poziomie, nie zagrażającym automatycznej porażce, a chęcią wykorzystania dla potrzeb któregoś z przywołanych powyżej cennych bonusów.
Lehto
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: Hundred Days 20 (Victory Point Games)

Post autor: Lehto »

Bardzo fajna recenzja. od dłuższego czasu przyglądałem się systemowi D20 od VPG, który wydaje się odpowiedni dla tak casualowego gracza jak ja. Nie ukrywam, że bitwa pod Tolentino dodatkowo mnie do tej gry przekonała (lubię tak mało popularne bitwy).
Dzięki Twojej recenzji gra wskakuje na listę oczekujących ... :-)
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hundred Days 20 (Victory Point Games)

Post autor: ghostdog »

Czy ktoś jeszcze grał i moze podzielić sie opinia?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Lasalle
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2019, 12:36

Re: Hundred Days 20 (Victory Point Games)

Post autor: Lasalle »

Leviathanie, robiliście może jakiś materiał video z rozgrywki?
Awatar użytkownika
Lasalle
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2019, 12:36

Re: Hundred Days 20 (Victory Point Games)

Post autor: Lasalle »

https://kptbomba.wordpress.com/2013/03/ ... -recenzja/

Przeczytałem coś takiego. Szkoda, że ta współpraca zakończyła się wyłącznie na tym 1 pudle. Może wynikało to z tego, że VPG zaczęło wydawać gry z tej serii w nowej edycji. Szkoda też, że w nowej edycji nie zdecydowano się na lepszej jakości mapy - są cienkie, a pole bitwy składa się z dwóch części. No i po trzecie, szkoda że przestałeś pisać na swoim blogu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”