Siege Warfare (Self-Published)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Siege Warfare (Self-Published)

Post autor: clown »

Tym razem CCG dla fanów wojny secesyjnej:
https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... ge-warfare
Ładne grafiki m.in. Keitha Rocco.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Siege Warfare

Post autor: Raleen »

Jak na "Wojnę oblężniczą" to ta pędząca kawaleria na tytułowej okładce pasuje tak sobie.

Popatrzyłem na grafiki. Drugim artystą, którego prace wykorzystano, jest Don Troiani - też znakomity ilustrator, zwłaszcza jeśli chodzi o wojnę secesyjną. Na spółkę z Rocco jego grafiki to będzie chyba to co przyciągnie do tej karcianki. Nakład będzie musiał być duży, żeby pokryć wynagrodzenie obu panów, chyba że to oni wydają (na BGG pisze, że self-published). Co ciekawe, na zdjęciach widać 6 różnych zestawów kart (!).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Siege Warfare

Post autor: clown »

Tytuł ogólnie jest dziwny, bo z tego co rozumiem, to gra ma przedstawiać główne bitwy wojny secesyjnej.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Siege Warfare

Post autor: Wilk »

Ja tam śledzę, bo, jak wiadomo, lubię różne dziwne karcianki. ;)
Lehto
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: Siege Warfare

Post autor: Lehto »

... tylko ten format CCG. Z popularnych karcianek obecnie został się chyba tylko MtG (L5R wykupiło FFG i będzie w formacie LCG).
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Siege Warfare

Post autor: Wilk »

Z tego co rozumiem, to nie jest żadne CCG, kupuje się te 6 decków i ma się kompletną grę.
Lehto
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: Siege Warfare

Post autor: Lehto »

No to mnie clown zestresował ... będę się zatem przyglądał
Toomek
Caporal-Fourrier
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 17:02

Re: Siege Warfare

Post autor: Toomek »

Zasady wydają się bardzo proste, grafiki są świetne (ale design kart już IMHO "taki se"), a całość ma zdecydowanie potencjał jeżeli chodzi o klimat. Trochę niepokoi mnie kupowanie sześciu oddzielnych talii, ale tytuł będę z życzliwością śledził :).
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siege Warfare

Post autor: ghostdog »

Dziś na BGG widziałem KS ze starożytnością.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”