Napoleon Saga (Oeuf Cube Editions)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Napoleon Saga

Post autor: adalbert »

No, dobra. Wysyłka kosztuje aż 11 euro przy jednej kopii, ale już po 5 euro za każda kolejną. Tak orientacyjnie - są może jacyś chętni na zakup zbiorowy? Tylko, że gra ma się ukazać dopiero w maju 2018...
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Napoleon Saga

Post autor: adalbert »

Korespondowałem z nimi na fb (wczoraj skasowali mi posta, więc napisałem wiadomość). Odpowiedź - po jakiś tam pierdu, pierdu, w rodzaju we can't change the Prussian KSE only for you ! - jest następująca: What is a KSE ? That don"t means that the expension will be not available in shops or Website but backers will be first to gets it. And mayby at a later date the Prussian will be available for all.
Czyli Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Kręcą panowie i tyle. Wspierającym mówią, że dostają exclusive content, a pozostałym, że to wcale nie do końca jest tak, że to jest KSexclusive. To jest właśnie problem tych okropnych gameplay exclusives.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Napoleon Saga

Post autor: RAJ »

Nie, to problem okropnych wydawców.
KSE to narzędzie jak młotek.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Napoleon Saga

Post autor: adalbert »

Zgoda, szczególnie dotyczy to gameplay exclusives.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Napoleon Saga

Post autor: RAJ »

Zresztą normą jest to, że wielu wydawców później wrzuca KSE do normalnej sprzedaży.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Napoleon Saga

Post autor: ghostdog »

Oczywiście, że puszczą w zwykłej sprzedaży. Kiedyś mi napisali, że mają w planach rozbudowę gry o następne armie (na początku była mowa tylko o Anglii i Francji).
Swoją drogą czy ktoś planuje zakup?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Napoleon Saga

Post autor: adalbert »

Ja się mocno zastanawiałem, ale chyba KS odpuszczę. Natomiast myślę, że finalnie grę nabędę.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Napoleon Saga

Post autor: Raleen »

Gra ukazała się jakiś czas temu i jest do kupienia w sklepach. Niedługo będziemy mieli okazję zagrać (być może uda się na Manewrach w Muszynie). Ciekaw jestem opinii. Ma ktoś? Grał ktoś i może podzielić się wrażeniami?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”