Warpath (Decision Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Warpath (Decision Games)

Post autor: maciunia »

Otwieram wątek zgodnie z sugestiami kolegów. Gra wydana w magazynie S&T, autorstwa Chrisa Perello i Joe Mirandy. Temat to jeden z mniej znanych epizodów Wojny Secesyjnej czyli zmagania na Terytorium Indiańskim (dzisiejsza Oklahoma). Celem gry jest opanowanie przez Unię stolic pięciu civilized tribes czyli tych Indian którzy przyjęli europejską kulturę i w zamian prez. Jackson wyrzucił ich za Missisipi... Gramy na planszy ptp, jednostki są w skali batalionu lecz z uwagi na charakter tego teatru (zadupie) jest ich mało, OdB mocno historyczne. Jedna tura to pół roku. Nasze działania to głównie rajdy kawaleryjskie, obleganie 2-3 fortów, szukanie dogodnych przepraw (rzeki w tej krainie są nieprzebyte podobno), napuszczanie na przeciwnika Komanczów lub Kiowa i robienie sobie innych świństw jak wysyłanie skoncentrowanej już do ataku armii konfederackiej z powrotem do Teksasu, bo gdzieś tam podobno nowy saloon otworzyli :D Ruszamy się poprzez naprzemienne losowanie czitów. Ruszamy w teorii, bo możemy wyciągnąć zamiast akcji (ruch, budowa fortu, rekrutacja) kilka innych rodzajów zdarzeń odwzorowujących nieobliczalność tej kampanii. Bitwy są mocno turlane (hity na 5,6), ale wymagają też zacięcia taktycznego. Gra do rozegrania w 3-4h.
Wojna secesyjna obchodzi mnie średnio, ale Dziki Zachód to już coś innego. Na grę trafiłem trochę przez przypadek. W tej klasie uważam ją za perełkę, piszę tak również z uwagi na opinie jakimi cieszy się wydawca. Wezmę swój egzemplarz oczywiście na AgroWar. Aaa... jakby ktoś chciał spróbować to na stronie Decision Games jest do kupienie za darmo moduł na Vassala :)
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Warpath (Decision Games)

Post autor: Szary »

Brzmi bajerancko, aż się chyba skuszę. Indianie to mój konik, na ile okazjonalna dostępność literatury pozwala.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”