Bonaparte (Imperium)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

kamo3 pisze:Witam. Zastanawiam się co sądzicie o polskiej grze pt. "Napoleon Bonaparte" czy jakoś tak. Moim zdaniem tą grę z takimi zasadami z powodzeniem można przenieść w każdy okres historyczny. Podczas gry można zapomnieć o realnych siłach każdego państwa z tamtego okresu. Siły narodów sa bardzo wyrównane. Ja na przykład przez całe 3 etepy próbowałem zepchnąć lub chociaż troszke wykrtwawić prusaków grając Imperium Rosyjskim. Pierwsze mi się w żaden sposób nie udało(poniosłem 3 kleski na przedpolach Berlina) , a drugie tylko w bardzo ograniczonej formie i to tylko dzieki bardzo powaznym błedom przeciwnika w 1 etapie. w sumie to mozna atakować 2 na 1 i tak jest duża szansa obrony.
Co mi sie bardzo spodobało to bardzo wielka rola dyplomaci. dzięki niej można bardzo wiele zdziałać albo i stracić.
Ogólnie uważam, że gra jest w ciekawy sposób zrobiona z nowymi rozwiązaniami w instrukcji i można w nią śmiało pograć.
Na tę grę można spojrzeć z dwóch perspektyw
- gracza poszukującego symulacji realiów epoki, zależności, wydarzeń historycznych- gra przyniesie takiemu graczowi zawód, bo nie interesowano się tymi jej aspektami przy jej tworzeniu,
- gracza poszukującego rozrywki na motywach historycznych, nie przywiązującego wagi do odwzorowania realiów epoki-takiego gracza zadowoli.
Gra posiada atrakcyjną cenę, sympatyczną szatę graficzną, chociaż estetycznie produktom zachodnim ustępuje bardzo wyraźnie.
Innymi słowy zależy co kto lubi.
jonkisz
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 16 maja 2017, 17:58

Re: Bonaparte (Imperium)

Post autor: jonkisz »

Witam,
Ktoś dysponuje tą grą?
Zgubiłem kartę wodza (tego na czarnym tle) i nie wiem jakie on ma bonusy :(
Mógłby mi ktoś je podać?
Zrobić zdjęcie tej karty?
Sprzedać tą kartę?
Cokolwiek co umożliwi mi rozgrywkę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”