Manoeuvre (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Manoeuvre (GMT)

Post autor: Raleen »

Jak dla mnie, przerzucanie się na fantastykę ma sens, gdy w zamian za rezygnację z wymogów historycznych uzyskuje się jakieś wymierne efekty grywalnościowe czy w zakresie mechaniki. Wątpię czy tu coś takiego wystąpi, dlatego to chyba będzie raczej produkcja "dla fanów".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Manoeuvre (GMT)

Post autor: Herman »

Odświeżam mocno zakurzony wątek o tej zacnej grze.

Po dłuuuuuższym okresie zawieszenia "Not There Yet" w P500 do realizacji trafił dodatek do Manouvre - Distant Lands.

Udało się w bólach zebrać te 500 osób i za jakiś czas będzie się można cieszyć 4 nowymi armiami. Do boju będzie można poprowadzić Szwedów, Hindusów, Chińczyków i Szogunat Tokugawa (którzy zapewne zostaną po prostu obwołani Japończykami).
Do tego 8 terenów.

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... tant-lands
krajarek
Sergent-Major
Posty: 156
Rejestracja: czwartek, 2 września 2010, 08:55
Lokalizacja: Księstwo Siewierskie

Re: Manoeuvre (GMT)

Post autor: krajarek »

Temat niedawno odświeżony, więc i ja się przyłączę. Gra ma już swoje lata a ja dopiero teraz ją odkrywam i muszę przyznać, że jej zakup to był strzał w dziesiątkę. Piszę oczywiście nie w kontekście jakichś wymyślnych rozwiązań tylko jako idealny produkt do KLUBU GIER, żeby kogoś zainteresować podobną rozrywką.

Ale mi się przy okazji przypomniała gra KORPUS, w sumie nieco nawet... podobna, którą wymyśliłem jakieś 10 lat temu (a więc chyba przed Manoeuvre :) ) Tak trochę z sentymentu, trochę w celach archiwalnych, wrzuciłem ja na bloga, jakby komuś chciało się poczytać: http://histogry.blogspot.com/2015/12/na ... l?spref=fb
Kosma
Caporal
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 13 czerwca 2014, 23:57

Re: Manoeuvre (GMT)

Post autor: Kosma »

Wkurza mnie błąd z kartami w dodatku i to, że inne kolory mają kafelki terenu. Nieprofesjonalne.
Kosma
Caporal
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 13 czerwca 2014, 23:57

Re: Manoeuvre (GMT)

Post autor: Kosma »

Popieprzyły im się godła jednostek hinduskich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”