6-lecie Forum Strategie

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

6-lecie Forum Strategie

Post autor: Raleen »

Już niedługo, 23 września, mija 6 lat od założenia Forum (23.IX.2005). Jak rok temu rocznica szczęśliwie zbiega się z kolejnymi, również szóstymi Polami Chwały, w Niepołomicach będzie więc okazja spotkać się także niewirtualnie.

Kolejny rok działalności za nami, więc parę słów podsumowania. Od zeszłego roku sporo się zmieniło i są to zmiany daleko idące, także jeśli porównać do lat poprzednich. Przede wszystkim, udało się postawić portal w nowej wersji, co zajęło mnóstwo czasu mnie i kilku osobom, zwłaszcza tnnn i Leyasowi, a także wizunowi. Dzięki temu ocaliliśmy nasz dawniejszy dorobek i udało się go zaprezentować we w miarę atrakcyjnej formie. Samo wznowienie działalności przez portal, pojawianie się nowych tekstów i innych materiałów, także uważam za sukces.

Rok ten był przełomowy również dla samego forum. Przytrafiła nam się najdłuższa jak dotychczas przerwa w działalności, która doprowadziła jednak do zasadniczych, pozytywnych zmian, jak sądzę tym razem trwałych. Rok temu, gdy mijało 5 lat, też byliśmy po podobnych problemach. Wtedy, dość szybko okazało się, że niestety pewne rzeczy zostały załatwione tylko połowicznie. Dziś jesteśmy od strony technicznej i organizacyjnej w zupełnie innej sytuacji. Wiele rzeczy udało się też usprawnić. Znów, po raz kolejny, muszę podziękować tnnn, bez którego nic byśmy tutaj nie ruszyli, bo jak wiadomo do takich operacji musi być dobry informatyk. W tym miejscu podziękować chciałem także wszystkim, którzy w tym roku wsparli finansowo funkcjonowanie forum.

To bez wątpienia dwie najważniejsze zmiany. Mam poczucie, że bardzo wiele udało się przez ten rok zrobić i dziś mam wrażenie, że jesteśmy na dobrym kursie. Udało się zrealizować wiele z tego, o czym wspominałem rok temu, pisząc o planach na przyszły rok.

Poza tym, jak zawsze, mnóstwo rzeczy działo się po drodze. I tutaj trudno pewnie wszystko wymienić. Cieszę się, że pojawiają się na forum nowe osoby i inicjatywy - to oznacza, że forum żyje. Cieszy mnie także dobrze rozwijająca się współpraca z niektórymi kolegami planszówkowcami, znanymi mi z dawniejszych czasów, zwłaszcza dot. publikowania tekstów i innych materiałów na portalu. Jeśli chodzi o figurki, osobiście bardzo się cieszę z tego, że udało mi się w tym roku wziąć udział w rozgrywkach ligi DBA, przy okazji zapoznając się bliżej z systemem i jej uczestnikami, oraz że rozgrywki umiejscowiły się w klubie "Agresor". Z ostatnich inicjatyw, jeśli chodzi o figurki, myślę, że bardzo dobrze rozwija nam się Konkurs Modelarski Forum Strategie. Zagościł też wśród nas nowy producent figurek - firma QR Miniatures. Mimo różnych perturbacji udało się utrzymać na dobrym poziomie współpracę z jabu i księgarnią Wojenna oraz wydawnictwem Erica, przejawiającą się choćby w sponsorowaniu nagród książkowych na konkursy. Niewątpliwym sukcesem były też dwie duże imprezy, w których wzięliśmy udział: Grenadier i zeszłoroczne Pola Chwały (tegoroczne, jak wszystko na to wskazuje, nie będą gorsze).

Dalej jeszcze przed nami parę kwestii technicznych wokół portalu i forum, jednak najważniejsze rzeczy są już zrobione. Do końca października czeka nas jeszcze przeprawa portalu (samego portalu, nie forum) na serwer, na którym jest forum, tak by mieć wszystko w jednym miejscu i mniej płacić (ponadto serwer, na którym jest portal, bywa okresami niestabilny), ale nie wpłynie to w żaden sposób na funkcjonowanie forum.

Tyle z mojej strony. Najbardziej cieszyć się jednak trzeba z tego, że zachowujemy ciągłość działalności, forum funkcjonuje po ostatnich zmianach stabilnie, i tak już powinno zostać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: 6-lecie Forum

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Gratuluję. Z własnego doświadczenia wiem, że tak długi staż, ciągła aktywność i zachowanie wysokiego poziomu forum to ciężka praca i przy okazji wielka rzadkość.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: 6-lecie Forum

Post autor: Raleen »

Dzięki za dobre słowo, dla wszystkich. Myślę, że możemy sobie tylko życzyć, aby tak pozostawało najdłużej jak piszesz.

Swoją drogą, jako że 5-lecia specjalnie hucznie nie świętowaliśmy, jeśli nie w tym roku to w następnym coś by można spróbować. Na jesieni zrobiliśmy sobie małe spotkanko przy kufelku w Warszawie, być może tej jesieni też uda się podtrzymać tę dobrą, świecką tradycję.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”