Problemy techniczne i inne takie

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Pisałem o tym w czwartek w SB. Mam to cały czas.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

A ja z przerwami.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Ja to tez mam czasami. Co ciekawe po kilkukrotnym "zaktualizowaniu" problem znika...

"Powinnismy" jak wszyscy wiemy wiele oznacza :)
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja też to mam, żeby nie było wątpliwości, a im częściej się zagląda, tym częściej to wyskakuje.

To znaczy błędy samej bazy danych zostały już naprawione dawno, to raczej wynika z tego, że tu były istalowane różne mody i to odrębnie. Chyba lepiej było wtedy od razu wstawic mod Przema - mielibyśmy wszystko i bez kłopotów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Panzerfan

Post autor: Panzerfan »

Instalowane wcześniej mody nie mają na to żadnego wpływu. Na poprzednim serwerze jakoś takich błędów nagminnie nie było.
Tutaj są komunikaty o braku połączenia z bazą danych. Po prostu często sypie się baza, lub jest za dużo połaczeń.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Pod koniec też były, ale w tym momencie to już chyba nieistotne.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Panzerfan

Post autor: Panzerfan »

No teraz nieistotne. Jak dla mnie to chyba serwer bywa przeładowany iloscią przesyłania danych i przez to chwilowo może nie nawiązywać połączenia. Nie wiem czy tutaj z zewnątrz coś da się zrobić. Tu już bardziej admin serwera może poradzić.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

W każdym razie skontaktuję się na pewno z firmą hstingową, bo przecież na dłuższą metę tak być nie może jak jest.

Cóż, co do odwiedzalności i liczby logowań to co prawda transferu aż tak dużo nie zużywamy, ale odwiedzalność jest duża i jest grupa osób, które bywają bardzo często. Nawet jest to dla mnie pozytywnym zaskoczeniem, bo sezon letni to zwykle były pustki na forach, a tutaj ruch był całkiem niezły. Właśnie, gdyby nie te mankamenty to forum chodzi bardzo dobrze.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Panzerfan

Post autor: Panzerfan »

W sumie się nie dziwię. Zgłosić należy, bo w końcu za to się płaci.
Tutaj nawet nie chodzi o transfer odwiedzalności witryny, lecz o całkowity ruch na serwerze rwi.pl. Jak znając życie była dobra promocja w ofertach hostingu i ilość abonentów przekracza możliwości serwera.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Mam też zrobioną dziś kopię jakby co. Właśnie Dominik w sumie ponaprawiał co tam było i nie bardzo wiedział co jeszcze. Myśleliśmy z samego początku, że to chwilowe i samo przejdzie.

A póki co jak Wam wyskoczy błąd to cofajcie przeglądane strony i próbujcie wejsc, jak się cofnie kilka to któraś potem zwykle łapie - ja tak dziś miałem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Gierek o tym mowil, kraje najbardziej rozwiniete sa najbardziej narazone na kataklizmy atmosferyczne. Tak jest i w tym wypadku. Najbardziej rozwiniete skrypty php sa najbardziej narazone na kataklizmy ;).
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tak, jak jest małe forum to nie ma problemów, ale wtedy burżujskie wynalazki forumowe takie jak odznaczanie tylko przeczytanych postów, tak lubiane np. przez Andyego i także cenione przeze mnie, czy wynalazek, z którym trudno mi się rozstac - opcja zmiany autora postu i łączenie tematów. Niby nic, ale z czasem człowiek się przyzwyczaja, jak do wszystkiego :wink: Tak samo shoutbox.

Z kolei na starym, pierwszym forum były denerwujące reklamy, wiele rzeczy się wlokło i po prostu w pewnym momencie ono by stanęło wraz z napływem ludzi, bo brakowałoby transferu i baza danych też nie była duża. Nie było też kopii forum!!! W razie jakiejś kraksy forum było nie do odtworzenia. Z kopiami też różnie bywa, czego doświadczyliśmy przy ostatnich przenosinach chocby, to nie jest takie proste jak się wydaje, że się z panelu zrobi i już.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
J E Y T
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Kobyłka city

Post autor: J E Y T »

Nie chcę sie skarżyć ale ostatnio coś mi ShoutBox nie działa tzn. wyskakuje komunikat że musze być zalogowany by móc coś napisać, ale ja jestem zalogowany...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To pewnie objawy tego samego co wyżej, mam nadzieję, że już niedługo to zniknie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Raleen pisze:To pewnie objawy tego samego co wyżej, mam nadzieję, że już niedługo to zniknie.
Towarzysze! Przeczekamy! :D
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”