Dział ogólny 'Gry planszowe' i 'Forum Autorów'

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Dział ogólny 'Gry planszowe' i 'Forum Autorów'

Post autor: Raleen »

Z dawna zastanawiało się wiele osób jak ten dział wpasować w strukturę naszego forum. I tu też są różne propozycje: żeby go dodać na dole pod działami o grach historycznych albo na górze, ale w tej kategorii.

Ciekaw jestem Waszych opinii.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 marca 2007, 07:59 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Moze byc nawet na gorze, w koncu cala kategoria nazywa sie "Gry planszowe".

Jak dla mnie to byloby logiczne, gdyby tematy o wszystkich planszowkach, wojennych i niewojennych, historycznych i ogolnorozrywokowych (z braku lepszego okreslenia) znajdowaly sie w jednej kategorii.

V.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nikt poza Waldkiem się nie wypowiedział, ale przychylam się do tej koncepcji, kiedyś też comandante tak sugerował żeby zrobić...

Co w takim razie z forum autorów to raz i jak jakieś sugestie jeszcze byście mieli co do tego to słucham pilnie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Nazwijmy dział Euro Gry, żeby zamknąć ich w gettcie :P i odróżnić od Naszych Wspaniałych Wojennych Gier Planszowych :P.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja kiedyś myślałem o nazwie "Gry Planszowe Lżejszego Kalibru", jak Wam się podoba? :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Poprzenosiłem, zwracam też uwagę, że zmieniłem opisy działów, bo kłopot tutaj był najczęściej taki, że wiele nowych osób myślało z początku (całkiem racjonalnie) że są to działy o historii, a nie o grach.

Rzućcie okiem i jeszcze z Forum Autorów by trzeba coś zrobić. Dział o nagrodzie chyba zostawię jednak tam gdzie jest.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Raleen pisze:Ja kiedyś myślałem o nazwie "Gry Planszowe Lżejszego Kalibru", jak Wam się podoba? :)
Gry dla dzieci :P....z wyjątkiem Arkham Horror i MiM oczywiście ;).
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Jak dla mnie eurogra nie musi być grą lekkiego kalibru.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

A w MiM to ja grałem jeszcze będąc w podstawówce. Dziękuję Nico, że uważasz mnie za nad wiek rozwiniętego :)
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Wojpajek pisze:Jak dla mnie eurogra nie musi być grą lekkiego kalibru.
Wiesz, to ta jakby powiedzieć, że komedie romantyczne to nie są lekkie filmy, ponieważ niektóre z nich mogą wzruszyć i poruszyć do głębi.

Umówmy się: bywają wśród eurogier ostre łamigłówki, ale nie są to jednak haubicoarmaty planszówkowych bojów, prawda?
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Nie no ja się tu przy niczym nie będę upierał :) Ale dla mnie gry wojenne to też nie są ciężkimi łamigłówkami :) (chyba że mówimy o czytaniu i rozumieniu zasad ;)) Choć zbieranie diamentów w wodospadzie Niagara wypada blado w porównaniu np. do przemaszerowania w pierwszym szeregu przez pola pod Rocroi ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zastanawiam się nad połączeniem Forum Autorów i działu ogólnego gier planszowych. Za wiele się w tym pierwszym ostatnio nie dzieje.

Co o tym sądzicie :?:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Raleen pisze:Zastanawiam się nad połączeniem Forum Autorów i działu ogólnego gier planszowych. Za wiele się w tym pierwszym ostatnio nie dzieje.

Co o tym sądzicie :?:
Raczej przeniesc do For Autorskich jako Ogolne Forum Autorow or sth like that.

Czesc dyskusji nt. nowych systemow toczy sie w dzialach dot. danego okresu historii - mozna by je ewentualnie przymusowo poprzenosic. Oczywiscie, jesli przyjmiemy takie kryteria podzialu forum... ze osobno piszemy o grach wydanych, a osobno o grach, ktore dopiero powstaja itp.

V.
Zeka

Post autor: Zeka »

W sumie niezły pomysł. W razie gdyby się w danej dyskusji pojawiły rozważania nad nowymi zasadami, post przenosimy do odpowiedniego działu, a w starym temacie zostawiamy link.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wolałbym, żeby nie oddzielać wyraźnie gier wydanych i niewydanych. Często zresztą dyskutujemy o poprawkach/zmianach uzupełnieniach. Dla mnie granica jest bardzo płynna. Poza tym to trochę może deprecjonować nasze projekty.

Ja bym zostawił autorom wybór gdzie chcą pisać o swoim - jakoś to jeszcze sformułuję ładnie. A pomysł z linkami bardzo dobry.

Przeniosłem jednak po głębszym namyśle dział pod dział ogólny i nie będę go łączył. Moderację obejmie najlepiej administracja, póki co ja ze slowikiem. Za to Tobie Waldku wrzuciłem za aktywność moderację działu 'Ogólnie o grach planszowych' bo Wojpajek się tam za bardzo nie udziela, a ktoś dobrze zorganizowany by się tam przydał jak sądzę. Chyba że nie będziesz chciał, to daj znać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”