Zmniejszenie liczby działów

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Zmniejszenie liczby działów

Post autor: Raleen »

Jest jeszcze inna idea, nad którą warto by się zastanowić: ogólne zmniejszenie liczby działów i przesunięcie szeregu obecnych działów do roli poddziałów. Do dyskusji.

Chodzi najkrócej mówiąc o to, że strona forum jest za długa, za długo się przewija i może lepiej byłoby ją skrócić. Co o tym sądzicie?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Pomysł ciekawy. Szybciej się będzie ładować to jest pewne.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Ale klikania będzie więcej. :>
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Post autor: Teufel »

Właśnie lepiej przewijać niż klikać.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

No właśnie, tego się obawiałem. Zawsze spora część chciała, żeby forum było krótsze, ale teraz jak się pojawia taka możliwość, widać i wadę tego stanu rzeczy. Faktem jest, że jak patrzę na inne duże fora o podobnych do nas rozmiarach albo większe, na nich też zwyciężył pogląd, że lepiej przewijać niż klikać. Można sądzić, że nie bez powodu.

Na pewno gdybyśmy się na to zdecydowali, trzebaby pójść na całość. Zrobiłem już przymiarki: planszówki ściągnięte zostałyby do 4-5 działów, bitewniaki do 5-6, historia do 3 działów, dział 'Planszowa Gra Wojenna Roku' stałby się też poddziałem i gdzieś byśmy go włączyli, albo tam gdzie jest Giełda albo do większego działu planszówkowego, a rozwijali go na czas trwania konkursu na Grę Roku. Oczywiście wszystkie fora autorskie, wydawnicze, sklepy etc. stałyby się poddziałami, co też liczę się, że byłoby być może trudne do przełknięcia dla prowadzących te działy, więc z ich zdaniem muszę się liczyć.

Natomiast jeśli chodzi o sprawy techniczne:
1. Sądzę, że da się zrobić tak, żeby działy świeciły się bardziej jaskrawym kolorem, np. pomarańczowym i niezależnie od tego czy zdecydujemy się na redukcję działów sądzę, że apj w najbliższym czasie to zrobi.
2. Można już w ramach tego nowego skryptu kolorować nazwy for. Przynajmniej taką opcję mam w PA. To pozwoliłoby wyróżnić niektóre podfora i uczynić je bardziej widocznymi.

Powiem szczerze, jestem fifty-fifty. Śpieszyć się z tą decyzją administracja na pewno nie będzie, w tym przypadku warto dobrze przemyśleć co będzie dla lepsze. Tak że dyskutujcie też swobodnie, im więcej opinii w tym przypadku tym dla nas lepiej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

W preferencjach można ustawić żeby fora były pozwijane, wtedy na prawdę nie jest dużo przewijania :)
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Match »

Na dobrą sprawę nie ma czego ze sobą łączyć, myślę że stan obecny jest ok; jeśli komus przewijanie przeszkadza, to faktycznie może zrobić to, co radzi Itagaki.
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

W epoce myszy z rolka nie powinno być problemów. Moj odcisk na palcu wskazującyn wpasowuje się idealnie w ząbki kółka myszy.
Jestem za zostawieniem tego tak jak jest teraz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Na razie zostaje jak jest. Skoro mamy drzewko, to każdy sobie poradzi.

Zobaczymy zresztą za jakiś czas jak sprawdzać się będą podzielone działy (bo mamy obecnie na forum działy "pełne" i podzielone) jeśli chodzi o aktywność.

Póki co mamy na głowie inne rzeczy, więc sprawa zostaje odłożona. Jednak jak by ktoś miał jakieś pomysły, piszcie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”