Ile działów na forum?

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.

Czy ma być mniej działów na forum?

Czas głosowania minął poniedziałek, 5 czerwca 2006, 08:40

Tak
6
35%
Nie
8
47%
Nie mam zdania
3
18%
 
Liczba głosów: 17
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Ile działów na forum?

Post autor: Raleen »

Czy zmniejszyć liczbę działów na forum. Zmniejszyć przez połączenie istniejących rzecz jasna, nie przez kasowanie czegokolwiek.

Ustawiłem ankietę na 7 dni.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

Ha. Zaglosowalem jako pierwszy :)

Mysle, ze chyba nie nalezy zmniejszac ilosci dzialow. Chociaz szczerze mowiac to jakby co to przezyje... Albo mozna zrobic cos takiego jak pisalem wczesniej...
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

A dla mnie ta reforma była troszkę sztuczna. Tak jak było do tej pory wydawało mi się ok. Oczywiście jeżeli zebrało się więcej tematów to można było wtedy tworzyć nowy dział - tak ja to widziałem. A tak to powstają działy z kilkoma tematami i nikłym "ruchem" w nich...
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

W grę wchodzą głównie dwa działy o epoce napoleońskiej i działy XIX wiek i Wielka Wojna. I tu muszę się jeszcze zapoznać ze zdaniem Nico, który ma tam moderację.

Ja póki co nie mam zdania w tej sprawie i tak też zagłosowałem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Ja zagłosowałem za "tak" gdyż uważam, że takie "pączkowanie" nowych działów szkodzi przejrzystości forum. Za niepotrzebne (lub mało przydatne - to będzie lepsze określenie) uważam np. utrzymywanie aż 4 działów odnoszących się mniej lub bardziej do epoki napoleońskiej, a także podział typu "taktycznie i operacyjnie". Podobnie jest z działami "Gry planszowe" i "Rozważania o istocie gier", a także "Od czego zacząć" - 3 działy i praktycznie ta sama ogólna tematyka. Przecież można by skonsolidować to w większe działy, przy przeglądaniu których forumowicz może zainteresować się tematem, który do tej pory był w dziale niezbyt go interesującym...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

O epoce napoleońskiej są co najwyżej 3 działy: Epoka napoleońska taktycznie, Epoka napoleońska operacyjnie i Ostrołęka jeśli tak już liczymy. Jaki widzisz Pablo 4-ty dział o epoce napoleońskiej?

Dział od czego zacząć jest dla początkujących i osób, które nie mają zbytnio czasu, a właśnie dopiero co trafiły na forum i potrzebują pomocy w jakiejś pojedynczej sprawie, więc organizacyjnie jest jak najbardziej sensowny.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Nr 4 to "Wiek XIX", chociaż przyznaję, że tu zbieżność jest najmniejsza. Ale nawet pomijając ten dział - zostają jeszcze 3, z których w gruncie rzeczy można by zrobić 2. "Rozważania o istocie gier" można by spokojnie wrzucić do "Gier planszowych", itd. Ale nie chcę tu wyjść na takiego co to tylko wszystko krytykuje, więc chyba najlepszym wyjściem będzie jednak sugerowanie się wynikami ankiety...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

więc chyba najlepszym wyjściem będzie jednak sugerowanie się wynikami ankiety...
Tak też generalnie zamierzam zrobić. Zwróć jeszcze uwagę na sprawy personalne. Staram się by Nico miał swój kącik, ja swój, jeszcze kto inny swój dział itd. To czasem przyczyna podziałów. Jak weszłyby poddziały, można problem jeszcze inaczej rozwiązać.

Konstruktywna krytyka zawsze jest pożyteczna :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Wybacz porównanie, ale od razu nasunęło mi się porównanie z wejściem do rządu nowych koalicjantów i nagłe wypączkowanie nowych ministerstw, bo każdy chciał mieć stołek dla siebie... Ale mamy demokrację, więc niech zwycięży wola większości...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Najlepiej jak by były poddziały - wtedy łatwo dałoby się pogodzić jedno z drugim i z czasem pewnie tak będzie, więc dyskusja stanie się o tyle bezprzedmiotowa. Po części się z Tobą zgadzam, ale tylko po części. Inny motyw jest np. taki, że wiadomo iż dział Epoka napoleońska - taktycznie jest zdominowany przez Waterloo i w tym otoczeniu dyskusje o innych grach - mam na myśli te operacyjne - toczą się trochę niemrawo. Ja już mam z tym różne doświadczenia i widziałem jak pewne rozwiązania funkcjonowały w praktyce. Np. na forum szczecińskim Ostrołęka była razem z dyskusjami o Waterloo, co powodowało notoryczne mieszanie się tematyki i często nie było wiadomo o zasadach której gry dyskutujemy, nie mówiąc już o tym jak ktoś nowy ma się w tym połapać - i to np. był z mojej strony główny motyw wydzielenia tego działu. Kiedyś na forum szczecińskim byłem temu przeciwny, bo uważałem że jak jedno będzie koło drugiego to przenikanie się tematów będzie korzystniej wpływać na dyskusje, będzie możliwość porównywania itp. i tak jak ty uważałem, że lepiej tego nie rozdrabniać. Praktyka pokazała trochę co innego. Dodam, że Grohmann, który wtedy był administratorem proponował mi podział i stworzenie mi działu autorskiego, ale wtedy nie chciałem.

Podobnie jest z działem Wielka wojna, który nieuchronnie jest zdominowany przez tematykę Tannenbergu, jeśli wrzucić do tych ponad 1000 postów niecałe 100 postów o XIX wieku z działu Nico, łatwo się to rozpływa.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”