Zmiany na forum, co dodać itd.

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Zmiany na forum, co dodać itd.

Post autor: Raleen »

Forum działa już jakiś czas, więc korzystając z całkiem niezłej ostatnio frekwencji...

Chciałem się zapytac co Wam się podoba, a co nie :?: Pytam się oczywiście z myślą, aby pewne rzeczy ewentualnie zmienic.

Chodzi mi głównie o organizację działów i dyskusje. Czego jest za mało, czy czegoś może brakuje, czego jest za dużo itd. :)

Pomińmy kwestie ewentualnego otwierania forum, skupmy się na dyskusjach i tym jak są zorganizowane na forum, na ich tematyce...

Liczę na Wasze głosy, konstruktywnej krytyki najlepiej 8)
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 maja 2006, 15:19 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Po cichu liczę jednak, że ktoś się tu wypowie, jakby co są prywatne wiadomości, a częsc moderatorów tak czy inaczej spytam o zdanie :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Na pewno jest więcej dobrego niż złego :)

Ale jeżeli już chceta krytyki to ją dostaniecie :)

Nie podoba mi się, że są aż 22 działy. Za dużo tego wszystkiego trochę. Myślę, że warto by się zastanowić nad unifikacją tych i owych działów.
Get the graal or die tryin.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tak, masz sporo racji, choć sam widzisz, że wiele rzeczy jest trudnych do ruszenia, z róznych względów.

I tak weźmy poszczególne działy:

Administracja, Kluby i konwenty i dział Gry planszowe muszą być - nie ma co komentować. Dział Porównania systemowe można by usunąć, ale przyznam, że miałem tu pewną koncepcję, która z czasem się trudno sprawdza. Tu chyba poszukam dobrego moderatora do tego, bo sam nie dam rady mając admina i jeszcze kilka działów.

Działy o grach od starożytności do XVII wieku - można z tego zrobić jeden dział jak było na początku, ale primo sprawy personalne :) (wcale nie bez znaczenia, np. Zeka ma dział obiecany za zasługi w początkach działalności forum, a i Strategos jest na tyle znaczącą osobowością, że ta starożytność akurat mam nadzieję mu podejdzie), po drugie to długi okres czasu, różne epoki i jak będzie jeden dział powstaje wrażenie niedowartościowania dawniejszych czasów, a tego chciałbym uniknąć.
Następna kategoria: Napoleon i XIX wiek: Gry operacyjne i Waterloo to dwa światy, więc nie ma co tego mieszać, podobny jest powód wyodrębnienia działu o Ostrołęce (i jest to główny powód wyodrębnienia tego działu) tzn. żeby nie mieszała się ona z Waterloo, tym bardziej, że gry są podobnej skali. Na szczecińskim forum było to zmieszane i niezbyt dobrze to razem działało, myślałem, że jak obok siebie, to jeden większy dział i będzie to ładniej wyglądać, ale jednak raczej się to nie sprawdziło, sam przyznasz mam nadzieję.

I wojna i okolice - tutaj widać wyraźnie, że Tannenberg, Ścieżki chwały i gry Leguna to 3 różne światy, podobnie jak co do Napoleona z grami operacyjnymi, więc nie ma tego co mieszać, postów jest całkiem sporo, więc jest sens to podzielić. Do tego każda z kategorii gier ma swoich zwolenników.

Analogicznie co do II wojny - wolałbym, żeby gry typu TiS i Dragon raczej lokowały się w pierwszym dziale, a te zachodnie w drugim. To też są dwa światy. Dział o kampanii wrześniowej jest głównie dla miłośników Września, wiem że Gladky i koledzy z Lublina lubią ten system, tak samo Simba i ogólnie ludzie z TiS, a jest on dość oryginalny w stosunu do reszty, nie ma też gier zachodnich dot. tej kampanii, do tego nie zamierzam się mieszać w jego modyfikowanie, więc z tego wszystkiego wychodzi mi, że jest sens wydzielania tego działu. Tylko mam tu jedno zastrzeżenie - jak tam nic się nie będzie działo, będę się zastanawiał, w sumie spośród działów o grach ten najprędzej się nadaje do scalenia.

Struktury i uzbrojenie wojsk - Panzerfan miał stronę o tym, tylko przytrafiła mu się awaria i nie odtworzył jej jeszcze, sam dział miał być forum do tej strony. Kiedyś zresztą założył nawet oddzielne forum do swojej strony, ale świeciło ono pustkami, więc ten dział miał i ma być tego kontynuacją.

Figurki być muszą i nie ma sensu ich z czymkolwiek łączyć. Jak połączyć systemy historyczne z Magic the gathering czy grami planszówkowymi Encore, zupełnie różne rzeczy.

Historia - temat wiadomy. Przyzwyczajenia z innych for są silne i być musi :D . Poza tym uważam, że jest potrzebny, byle nie przytłoczył reszty forum tak, że wszyscy będą dyskutować tylko o historii.

Konkurs Strategosa - tu widzę jeszcze możliwość połączenia ewentualnie z działem o Historii i dania tam Strategosowi moderacji. W dziale tym są tak naprawdę 2 tematy i więcej nie będzie, o tyle tworzenie odrębnego działu jest trochę bez sensu, ale z drugiej strony po pierwsze widać lepiej Konkurs i to jest plus, bo więcej osób bierze w nim udział, po drugie - przyzwyczajenia :) . Więc myślę, że póki co dobrze jest jak jest, bo konkurs się trochę zapromuje poprzez to, że ma oddzielny dział i się rozkręci (poprzednio słabo się kręcił), póki co nie mam tłustych liter na stronie głównej, żeby w opisie innego działu zaznaczyć, że tam jest konkurs, więc nie ma co się śpieszyć. A za jakiś czas jak to nastąpi możemy pogadać, chyba że bardzo będziecie strajkować.

Offtopic jednak być musi. Nie ma co dyskutować. Książki, handelek :D , filmy, czasopisma - spełnia wiele funkcji, dla których na innych forach tworzy się kilka działów, więc z praktycznych względów jest nie do ruszenia.

Gry komputerowe - dyskutowaliśmy i stanęło, że jednak będą.

Uff, chyba wszystko. Może ubyć 1-2 działy.

Będę jeszcze myślał nad działem o grach wojennych morskich jak było na szczecińskim, ale póki co nadal nie ma mickara, a bez niego się za to nie zabieram, tematy o Piratesach się pojawiły, ale to dopiero początki.

Na koniec jeszcze jedno - to, że nie ma jakiegoś działu nie znaczy, że się tym nie interesujemy. W początkach forum zakładaliśmy działy, które z początku wydawało się, że nie będa mieć chętnych do dyskusji. Jako ciekawostkę podam, że jak zjawił się na forum Zulu z początku też zastanawiał się czy będzie miał z kim dyskutować o I wojnie i czy w ogóle powoływać odrębny dział. A dziś dział M-M-M ma ponad 1000 postów. Tak, że jak się chce i komuś zależy to można i dyskutanci się znajdą.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Mnie się tu podoba... Jest fajnie... Jest ktoś kto dobrze się zajmuje forum, podtrzymuje dyskusje etc. ;) Myślę że jest bardzo przyjemnie.
Poza tym czuje się tu jak w domu, w którym nie byłem już dwa miesiące prawie... ehhh
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja wiem, że ja tu się sporo produkuję :) , i niektórzy mogą tego nie lubic. Z czasem obiecuję, że będzie mnie mniej, bo to nie jest dobre jak jest na całym forum pełno administratora i zdaję sobie z tego sprawę, ale takie są początki i pierwszy okres działania forum.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Bez sensu. Jeśli ktoś ma coś do powiedzenia i ma ochotę to zrobić to dlaczego miałby tego nie czynić. Nie widzę żadnych przesłanek.
Get the graal or die tryin.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wiesz ja o sobie myślę, czasem są takie posty trochę organizacyjne, mniej merytoryczne, wynikające z tego bardziej, że jestem adminem, chociaż staram się pisac merytorycznie, to sam wiesz jak to czasem bywa :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Nie wiem czy tu pisac tak że jakby co to wiadomo...:)

Dziś zauważyłem, że podwają się posty po napisaniu tzn. pojawiają sie dwa identyczne w treści i godzinie wysłania. Jak narazie skasowałem już trzy takie (wkońcu moderuje ;) ) ale nie wiem czy to chwilowy błąd czy coś więcej (np. wskutek jakiegoś pluginu).
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Heh no mi się tak zrobiło :oops: NAcisnałem wyślij i nic sie niedziało, to nacisnąłem drugi raz i wysłał mi dwa :) Ale ja na usprawiedliwienie piszę podwójnie- za siebie i brata ;)
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 733
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 28 times

Post autor: Mariusz »

Mam propozycję, jeśli można. Czy nie dałoby się poszerzyc trochę działu o historii i np. go podzielic, wiem że kiedyś tak było na innym forum :wink: i nie do końca się to sprawdziło, ale chyba warto mimo wszystko spróbowac :wink:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

OK, dobra propozycja 8) ale jak to zorganizowac, ile tych działów :?:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 733
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 28 times

Post autor: Mariusz »

Może ze dwa choc na początek.

Pozdrawiam, jak będę jeszcze to jakiś pomysł podrzucę.
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Bym proponował po jednym dziale dla każdej epoki, bedzie w sam raz. To na poczatek, pozniej mozna dodac jeszcze parę innych :wink: :D

A tak serio jeden nie wystarczy ??
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Ależ Panowie...

Znowu zmierzamy w tym kierunku co poszedł TiS.

Ja proponuje trzymać sie tej zasady, że dopóki nie będzie na tyle wątków by je wydzielić do osobnego działu to nie tworzymy nowego. Duża ilość działów moim zdaniem zmniejsza przejżystość forum.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”