Polskie czołgi rozpoznawcze TK/TKS

Sprzęt i uzbrojenie wojsk w XX wieku.
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

TKS pisze:Czekaj, gdzieś widziałem zestaw (modelarski) z którego można było złoży: TK-3 lub TKS lub TKS z FK - A, TKW (obu wersji), TKS z km wz30 i właśnie TKS'a z działem 37 mm - był tam nazwany TKS-D
był taki superzestaw od RPM-u..... ?Super tankietki?.. a nawet jak ten z działkiem Puteaux był nazywany TKS-D to nazwa pokrywa się to z nazwą "niszczyciela czołgów" z 37mm Boforsem :rotfl:
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
TKS
Major
Posty: 1096
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 18:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 228 times

Post autor: TKS »

Czekaj - to było innej firmy (chyba) - tytuł "Tankietki Super Set" (czy jakoś tak) skala 1:35...
Ostatecznie nie kupiłem - uznałem, że skoro jest tyle wersji to każda jest do 4 liter... (mało szczegółowa/dokładna)
[edit] Znalazłem fotkę opakowania tegoż zestawu - jednak to RPM
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Ostatnio zmieniony niedziela, 6 lipca 2008, 16:34 przez TKS, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

mnie sie kojarzy tylko RPM.....i to były lata ok. 97-98
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

własnie o tym myslałem...... mialem to kiedys na sklepie..... i ogladałem było wporzo.....
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
TKS
Major
Posty: 1096
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 18:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 228 times

Post autor: TKS »

Pytanie - czy w tym zestawie podwozie dla TK-3 było inne niż u TKS'a (bo znając życie to było takie same)

P.S Na opakowaniu ciekawy jest rysunek TK-3 - mam fotkę na której się wzorowano :)
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

jak mnie pamięć nie myli (a to 10 lat temu było).. były dwa podwozia..... tzn. układy jezdne...
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
TKS
Major
Posty: 1096
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 18:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 228 times

Post autor: TKS »

Gustavus pisze: Zdaje się że późniejsze TK-3 miały układ jezdny podobny lub taki sam jak TKS. Chyba te na późniejszym silniku.
Prawdopodobnie masz na myśli TKF - późną wersją TK-3 z silnikiem Fiata
Awatar użytkownika
TKS
Major
Posty: 1096
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 18:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 228 times

Post autor: TKS »

A mi się nasunęły kolejne pytania:
Na zdjęciach które posiadam raz tankietki mają uchwyt do zamocowania karabinu z pozycji p-lot a raz nie - Czy to było obowiązkowe wyposażenie?

Ile było tych uchwytów? (na zdjęciach tankietki mają jeden zamocowanie, czasem dwa, albo wcale nie mają zamocowań do uchwytu na km)

Przy okazji tych uchwytów i ogólnie obrony p-lot gdzieś było wspomniane iż praktykowano przewożenie zapasowego Hotchkiss'a w samej tankietce :shock: (jest to możliwe?! przy tej ciasnocie...) Przy okazji, wożono takowe zapasowe kaemy w ogóle?

I ostatnie (na razie) pytanie - mam zdjęcia TKSa z nkm który ma założony pokrowiec (skórzany?) na jarzmo i nkm? Skąd wziął się ten wynalazek? (nie spotkałem się z innym zdjęciem tankietki z takim pokrowcem)



P.S. Do moderatora działu...
Jeśli to możliwe to proszę wyciąć kilka moich ostatnich postów (wraz z odpowiedziami) dotyczących tankietek (pytania są w tym temacie, oraz w temacie o radiostacji w polskich wozach w 39). Myślę że z tego da sie oddzielny wątek, temat stworzyć...


Przeniesione....
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Ostatnio zmieniony wtorek, 5 sierpnia 2008, 23:23 przez TKS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Czesi również bronili Polski w 1939 roku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt i uzbrojenie wojsk”