Granie w Krakowie

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Hej,
z racji wyjazdu do Przemyśla przed Świętami nie uda mi się już zrobić żadnego spotkania, myślę jednak o jakimś terminie poświątecznym. Oczywiście, osobną sprawą są spotkania indywidualne, chodzi mi raczej o jakąś wieloosobówkę albo wręcz mini-konwent. Ja czas miewam w weekendy, a także w środy i piątki wieczorem. Dajcie znać tu albo na priva, może uda się umówić większą ilość osób. Oczywiście, jak zwykle zaproszeni są też Goście spoza Krakowa, zwłaszcza ze Śląska i Zagłębia, którzy mogą sobie pozwolić na taki jednodniowy wypad. :)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Koledzy,
ponawiam pytanie w kwestii zapotrzebowania na jakieś wieloosobowe spotkanie w Krakowie. Ja przez najbliższe trzy tygodnie mogę mieć trochę więcej czasu, spotkania dwuosobowe to raczej kwestia indywidualnych umówień i tu mam już parę propozycji, jednak gwoli wspólnego dobra preferowałbym organizację jakiegoś mini-konwentu w "Wanilii". Mogłaby to być zresztą okazja do kilku rozgrywek dwuosobowych; ponadto mógłbym zaproponować HISa (konieczne 6 osób i dużo czasu), VQ (jeszcze więcej czasu, ale może być też 4 lub 5 osób) lub QG 1914 (znacznie mniej czasochłonna, bardzo fajna gra na 5 osób). W nieco dłuższej czasowej perspektywie mógłbym też odkurzyć swoje własne OLL czy KW, no i oczywiście są jeszcze wieloosobowe gry posiadane przez innych krakowskich graczy, z których chyba tylko NW budzą moje nieprzezwyciężalne obrzydzenie. :evil: Tak więc czekam na wiadomość, jeśli chodzi o pierwszy poświąteczny weekend to do środy. :)
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Magnum-KR »

Wesołych Świąt!
Może być "Wanilla", może być u mnie.
Z wieloosobowych to chętnie Successors, Axis & Allies: 1942. Spróbowałbym może VQ, Maria czy Shogun, bo posiadam, a nigdy nie zagrałem.
2-osobowe chętnie Sekigahara, Hellenes: Campaigns of the Peloponnesian War, Fires of Midway, A Few Acres of Snow, Hammer of the Scots, Hannibal: Rome vs. Carthage, Zimna wojna 1945-1989. Mam, jeszcze nie grałem, a czas spróbować: Hands in the Sea. Na dłuższe posiedzenie Paths of Glory - Z Monthionem szkoleniowo zagraliśmy tylko 2 czy 3 tury, a zacna gra, trzeba by ją "rozkminić".

P.S. Ja do NW nie mam obrzydzenia ;) i dla mnie też może być.
P.P.S. Posiadam wszystkie gry, które wymieniłem powyżej w tym poście.
P.P.P.S. Z góry przepraszam. Chęci mam dużo ale w praktyce miewam kłopoty z umówieniem się konkretnie na granie :( - żona mi skąpo wydziela przepustki z domu... :oops: :evil:
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Ha, może bym wystawiał dla Małżonek jakieś świadectwa dobrego prowadzenia się na konwentach. Z pieczątką Różowej Pantery czy takie tam... ;)
Jeśli chodzi o "Sukcesorów" to sam ich nie posiadam i specjalnie za nimi nie przepadam, ale jeśli zbierze się trójka i koniecznie będziecie potrzebować czwartego, czemu nie :) Jeśli chodzi o moją preferencję dla spotkań wieloosobowych, to chodzi tu nie tyle o preferowanie akurat takich gier ale o to, że dużo trudniej stworzyć taką okazję niż umówić się we dwójkę. Ale do Ciebie, Magnum, chętnie wpadnę ponownie ;). Z gier które wymieniłeś chyba najchętniej zagrałbym w niedawno poznane "Fires of Midway", no i w "Hands in the Sea", jeśli miałbyś ochotę na rozkminianie ze mną kolejnej gry (od dwu konwentów daremnie się na nią umawiam :evil: ). W drugiej kolejności "Paths of Glory" (lub inne gry w tym systemie), "Sekigahara" i "Hannibal", wszystko zależnie od czasu, jakim byśmy dysponowali. Przy bardzo dużej ilości czasu jest też NaE (tak, pamiętam, gryzą mnie wyrzuty :oops: ), ale to już naprawdę wyczerpująca gra.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Khamul »

Samuel pisze:albo wręcz mini-konwent.
Taki mini konwent jednodniowy byłby możliwy? Jak pamiętasz Samuelu do Krakowa zawsze przyjeżdżam w soboty na cały dzień. Tylko w chwili obecnej kompletnie nie jestem w stanie stwierdzić kiedy w końcu w pracy mi się trochę poluzuje, abym mógł jakąś propozycją terminu zarzucić ;).
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Khamulu, właśnie między innymi z myślą o Tobie i innych Kolegach ze Śląska i Zagłębia planowałem takie spotkanie. "Wanilię" otwierają o 12.00, więc nie trzeba by przyjeżdżać wcześnie (może to być też uważane za niedogodność przez osoby o niezdrowej tendencji do wczesnego wstawania w weekend ;) ). Czekam tylko na wiadomość, którą sobotę zarezerwować. :)
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Wally »

W sobotę wybieram się na mecz piłki nożnej znieważać gości ze stolicy, ale za to niedzielę powinienem mieć wolną. Jeśli miałaby to być rozgrywka wieloosobowa to chętnie bym poznał coś nowego jak OLL, z tych co znam byłbym za HIS.
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Monthion »

Ja mogę w sobotę przyłączyć się do grania wieloosobowego lub umówić indywidualnie. Natomiast najbliższa niedziela u mnie odpada.
hamilkar1978
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2017, 19:41
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Granie w Krakowie

Post autor: hamilkar1978 »

Ja mam wolny weekend, najchętniej bym zagrał w HIS, Sukcesorów lub Hannibala. Ale jak ktoś ma coś lepszego to nie odmówię.
...Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro

J.W. Goethe "Faust"
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Hura, wydaje się, że udało się uzbierać 6-kę do HISa na sobotę: poza mną Monthion, Hamilikar, Master Yoda, Kregis, Feniks. Miejsce "Wanilia", Gołębia 6, godz. 12.00, dziś bym zarezerwował. Proszę o jak najszybszą wiadomość, gdyby ktoś z Was się wycofywał, żebym zdążył poszukać zastępcy. Alternatywą jest VQ, która lepiej się skaluje na 4-5 osób lub jakiś mini-konwent z dwoma niezależnymi rozgrywkami, są to jednak wyjścia awaryjne, zasadniczym naszym celem jest HIS! :)
PS "Wanilia" zarezerwowana. :)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Wczoraj rozegraliśmy dwie partie HISa. Pierwsza (Osmanie - Hamilikar, Cesarz - Feniks, Anglia - Master Yoda, Francja - Monthion, Papież - Samuel, Protestant - Kregis) zakończyła się przed końcem drugiego etapu automatem Cesarza. Druga (Osmanie - Monthion, Cesarz - Hamilikar, Anglia - Kregis, Francja - Master Yoda, Papież - Feniks, Protestant - Samuel) zakończyła się na koniec etapu szóstego zwycięstwem Osmanów z 26 PZ, na drugim miejscu była Anglia z 25 PZ. W sumie prawie 11 godzin świetnej zabawy. Konkluzja (cytując Monthiona): za rzadko się spotykamy na HISa. :)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Z żalem muszę napisać, że "ubrano" mnie w dwie duże recenzje do wykonania w najbliższym czasie, co niestety wybitnie zmniejsza ilość czasu mojego wolnego na granie przynajmniej w miesiącu maju. :( Nie chciałbym, żeby nasze spotkania czasowo zanikły, potem będą wakacje i wszyscy się rozjadą. Proponowałbym, żeby przynajmniej na tę parę tygodni przejęli inicjatywę organizacyjną pozostali Koledzy, zwłaszcza Monthion i Hamilikar, ja ze swej strony deklaruję pomoc w umawianiu (kontakt do osób, które nie czytują Forum), sam też przyjdę, jak tylko dam radę.
hamilkar1978
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2017, 19:41
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Granie w Krakowie

Post autor: hamilkar1978 »

Proponuję spotkanie 6 lub 7 maja, granie w Sukcesorów Aleksandra Wielkiego (jeśli się zbierze 4-5 osób) lub Here I Stand (6 osób).
Wszystkich chętnych proszę o kontakt.
Pozdrawiam i do zobaczenia.
...Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro

J.W. Goethe "Faust"
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Hamilikarze, przy najbliższej okazji zapytam Jurka-Feniksa i podam Ci jego możliwości (niestety, Jurek często właśnie w weekendy pracuje), daj proszę znać ze swojej strony, jak będzie Ci szło zbieranie ekipy i na który dzień byś się decydował.
Kregis
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 8 października 2012, 10:58

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Kregis »

Jak macie miejsce to ja chętnie zagram :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”