[Warszawa] Klubokawiarnia Święty Spokój

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

[Warszawa] Klubokawiarnia Święty Spokój

Post autor: Petru Rares »

W ostatnią środę, 8 lipca miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu planszówkowym zorganizowanym przez klubokawiarnię Święty Spokój działającą na warszawskim Gocławiu: https://www.facebook.com/swietyspokojkl ... ia?fref=nf.

Właściciele klubokawiarni, dzięki uprzejmości jednego ze sklepów z grami planszowymi zaopatrzyli się w kilka pozycji na ten wieczór – były to głównie eurogry towarzyskie, ale jako, że współwłaściciel kawiarni (zaglądający na forum Mikołaj, z którym stoczyliśmy już niejeden bój) jest twardym wojennikiem do dyspozycji gości oddana została również IV ed. Zimnej Wojny. Na spotkanie przyniosłem także 2deMayo i 303 z IPN. Większość gości skusiła się na gry euro, ale jedna z uczestniczek podjęła wyzwanie zagrania w 2deMayo, a następnie po krótkiej przerwie, w Zimną Wojnę. Spotkanie nad planszą zakończyło się szybką rozgrywką w 303.

Właściciele klubokawiarni planują docelowo organizowanie cyklicznych spotkań z grami planszowymi. Do dyspozycji gości będą oddawane głównie lekkie gry towarzyskie wypożyczane ze współpracującego z kawiarnią sklepu, ale lokal jest jak najbardziej otwarty również na graczy wojennych (jak wspomniałem, jeden ze współwłaścicieli jest zatwardziałym wojennikiem). Mam nadzieję, że inicjatywa Świętego Spokoju odniesie sukces, a Warszawa uzyska nowe miejsce spotkań przy planszy.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klubokawiarnia Święty Spokój

Post autor: Silver »

Ja miałbym w miarę dobry dojazd.
Tylko w jakie dni najlepiej przychodzić i jaki zakres godzinowy?
Czy stoły można łączyć do większych map?
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Klubokawiarnia Święty Spokój

Post autor: Petru Rares »

Spotkanie było przewidziane na godz. 18-22, ale wydaje mi się, że gracze mogą umawiać się w kawiarni niezależnie od ewentualnych terminów spotkań. W kawiarni są 2 piętra i na 1 piętrze jest dość spora ława, na której zmieści się większość wojennych tytułów. Pozostałe stoliki są z gatunku mniejszych (takie raczej na planszę z Jours de Glorie) ale myślę, że po rozmowie z członkami załogi nie powinno być problemu w połączeniu stolików. Kawiarnia działa codziennie w godz. 10-22. Jak na razie było jedno spotkanie w środę i to chyba ten dzień stanie się terminem cyklicznych spotkań, choć tu należałoby się upewnić u załogi. Święty Spokój jest spółdzielnią społeczną, dlatego też każdy członek załogi jest jakby współwłaścicielem kawiarni. Jeśli chodzi o oświetlenie czy atmosferę lokal wydaje mi się bardzo dobry dla planszówkowiczów.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klubokawiarnia Święty Spokój

Post autor: Silver »

Jeśli od 10 to czasem mógłbym się pojawić jakby co.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Klubokawiarnia Święty Spokój

Post autor: Franek Strzała »

To ja tez zajrze na pewno. Mam blisko. Bardzo sie ciesze, ze powstalo nowe miejsce i to w tej czesci Warszawy.
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Klubokawiarnia Święty Spokój

Post autor: Petru Rares »

O ile mi wiadomo, w najbliższą środę w Świętym Spokoju planowane jest kolejne spotkanie z grami planszowymi. Nie wiem jakie tytuły będą dostępne z gatunku eurogier, natomiast wiem, że Mikołaj stara się o załatwienie Szoguna. Postaram się o bycie obecnym na spotkaniu. Jeśli się zjawię, będę dysponował Kolejką z IPN i Zimną Wojną.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klubokawiarnia Święty Spokój

Post autor: Raleen »

To może i ja się wybiorę, trzeba zobaczyć nowe miejsce, tym bardziej, że towarzystwo zacne :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Miku
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 17:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Klubokawiarnia Święty Spokój

Post autor: Miku »

Byłby ktoś chętny na Combat Commander`a albo szkoleniowo 1989? Mam blisko, więc mógłbym wpaść.
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Klubokawiarnia Święty Spokój

Post autor: Petru Rares »

Miku pisze:Byłby ktoś chętny na Combat Commander`a albo szkoleniowo 1989? Mam blisko, więc mógłbym wpaść.
W sumie to chętnie wypróbowałbym 1989. Znam Twilight Struggle/Zimna Wojnę więc przyswojenie 1989 nie powinno stanowić dla mnie problemu. W kawiarni powinienem się zjawić ok. 17.00
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klubokawiarnia Święty Spokój

Post autor: Raleen »

W ostatnią środę byłem w "Świętym Spokoju". Zagrałem sobie nawet w "Kolejkę" i poobserwowałem trochę rozgrywkę w "Jesień narodów" prowadzoną przez Petru Raresa i Miku. Jest bardzo przytulnie, ludzie (przynajmniej w środy) póki co dużo nie ma. Oczywiście dla dobra rozwoju lokalu, życzę właścicielom, żeby to się zmieniało. Warunki do grania są dobre i można śmiało korzystać. Ja na pewno jeszcze wpadnę w przyszłości.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Cuban
Caporal
Posty: 63
Rejestracja: niedziela, 10 czerwca 2007, 18:56
Lokalizacja: Józefów

Re: [Warszawa] Klubokawiarnia Święty Spokój

Post autor: Cuban »

Miku pisze: Byłby ktoś chętny na Combat Commander`a
Od 2giego tygodnia sierpnia bardzo chętnie :)
Miku
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 17:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Klubokawiarnia Święty Spokój

Post autor: Miku »

Cuban, to bardzo się cieszę. Akurat będę po urlopie, chętnie zagram!
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klubokawiarnia Święty Spokój

Post autor: Silver »

Czy w tą środę byłby ktoś chętny na rozgrywkę najlepiej od około 16-17?
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Klubokawiarnia Święty Spokój

Post autor: Petru Rares »

Silver pisze:Czy w tą środę byłby ktoś chętny na rozgrywkę najlepiej od około 16-17?
Bedziemy dziś w Świetym Spokoju z Bambroughem ok. 18.00, ale już jesteśmy ustawieni na rozgrywkę w Storm over Dien Bien Phu.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Klubokawiarnia Święty Spokój

Post autor: Herman »

O to napiszcie jak wam się podoba. Ja bardzo lubię ten system (mam jeszcze Stalingrad i zamówiłem Normandię) mimo, że jestem świadomy jego wad i uproszczeń. Dien Bien kapkę lepszy niż Stalingrad moim zdaniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”