Poznań - Klub Gier Historycznych?

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
dingo
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 14 czerwca 2016, 17:06
Lokalizacja: Poznań

Poznań - Klub Gier Historycznych?

Post autor: dingo »

Zapraszam wszystkich chętnych do grania w planszowe gry TiS-u lub inne, historyczno-wojenne, a także przy okazji do pogadania
na temat historii, militariów lub strategicznych gier komputerowych itp. W Poznaniu nie ma problemu ze znalezieniem wygodnego miejsca np. w Domach Kultury. Dawno nie było wątku o podobnym temacie w naszym mieście, więc go daję. Z tego co widzę, tu na forum nie ma chyba wielu aktywnych poznaniaków a przecież to miasto, gdzie działał chociażby generał Kutrzeba w 1939... Czy są więc tu spadkobiercy takich chlubnych tradycji ;) ?
A może ktoś coś o nich słyszał?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Poznań - Klub Gier Historycznych ?

Post autor: Raleen »

Poznaniacy to i owszem są, i do planszówek wojennych i do figurek. Nie wiem czy dużo, ale na pewno się znajdą.
W TiS to chyba zbyt wiele osób nie grywa obecnie, ale co do gier wojennych, raczej często jest problem ze zgraniem się.
Powodzenia w organizowaniu klubu i rozgrywek w Poznaniu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
dingo
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 14 czerwca 2016, 17:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznań - Klub Gier Historycznych?

Post autor: dingo »

Raleen, dzięki że przedstawiłeś swoją opinię. To co napisałeś zachęciło mnie do ponownego przemyślenia tematu, jak organizować taki klub.
Na razie odezwali się na PW: siwy102, Teufel oraz ułan poznański - a więc jest zupełnie dobrze, jak na początek :)
Chociaż nic konkretnego nie mamy jeszcze ustalone.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Poznań - Klub Gier Historycznych?

Post autor: clown »

Jak się ładnie zorganizujecie, to do Was wpadnę :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
dingo
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 14 czerwca 2016, 17:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznań - Klub Gier Historycznych?

Post autor: dingo »

clown
clown pisze:Jak się ładnie zorganizujecie, to do Was wpadnę :)
No jasne - zapraszamy :)
Duch Monty Pythona zapowiedział się już na sierpień...
Sruba
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 23 sierpnia 2016, 21:52

Re: Poznań - Klub Gier Historycznych?

Post autor: Sruba »

Hej, dopiero co zajrzałem na to forum i fajnie, że od razu dorwałem wątek poznański. Jeżeli można czy to tutaj bądź na priv uzyskać informacje odnoście terminów spotkań to prosił bym o kontakt / bądź informacje u kogo dokładnie można by zasięgnąć takich informacji. :)
dingo
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 14 czerwca 2016, 17:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznań - Klub Gier Historycznych?

Post autor: dingo »

Pewnie ruszy się coś po wakacjach - na razie regeneracja sił :D
Odezwę się wkrótce.
Sruba
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 23 sierpnia 2016, 21:52

Re: Poznań - Klub Gier Historycznych?

Post autor: Sruba »

Drodzy Poznaniacy, od dawien dawna nie miałem wieści od kolegi Dingo a po profilu logowania dawno tutaj też nie zawitał (miejmy nadzieję, że koledze nic się nie stało z powodu nagłego zniknięcia), ale chciałbym spytać czy nadal są chętni do grania towarzyskiego w gry strategiczne na terenie Poznania.

Można by coś zorganizować wspólnie poprzez kontakt na pw i na forum (aby trochę pokazać aktywności z naszego regionu).
Sam obecnie nie posiadam żadnej gry planszowej o tematyce strategicznej, ale może uda się coś wypożyczyć (GOSU, CUBE) albo ktoś będzie coś miał coś na stanie (jak znajdą się żywi gracze to z chęcią sam coś zakupię bo trochę mi trudno będzie grać w gry wojenne z dziewczyną, a do zbierana kurzu mam inne rzeczy ;)).

Liczę na odezwę od kogokolwiek,
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Poznań - Klub Gier Historycznych?

Post autor: Raleen »

Ja tylko mogę Wam kibicować i z wielką radością powitam większą aktywność na forum graczy z Poznania.
To duże, porządne miasto, więc powinno być na forum porządnie reprezentowane :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Palladinus
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 23:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Poznań - Klub Gier Historycznych?

Post autor: Palladinus »

Założyliśmy niedawno wirtualny klub tzn. grupę na Facebooku, żeby pomoc się organizować graczom wojennym z Poznania i okolic. W zamyśle ma służyć do spraw organizacyjnych.

Wojennicy z Poznania i okolic na Fb
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Poznań - Klub Gier Historycznych?

Post autor: Raleen »

A nie lepiej tutaj dawać informacje i się organizować? Nie wszyscy lubią FB i chcą mieć tam konta. Poza tym żeby z FB korzystać, trzeba się tam logować, a forum każdy może przeglądać bez logowania. Każda grupka tworzy jakieś nisze, które potem czasem dzielą się na jeszcze mniejsze nisze, zamiast się integrować w większym gronie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Palladinus
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 23:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Poznań - Klub Gier Historycznych?

Post autor: Palladinus »

Raleen pisze:A nie lepiej tutaj dawać informacje i się organizować? Nie wszyscy lubią FB i chcą mieć tam konta. Poza tym żeby z FB korzystać, trzeba się tam logować, a forum każdy może przeglądać bez logowania. Każda grupka tworzy jakieś nisze, które potem czasem dzielą się na jeszcze mniejsze nisze, zamiast się integrować w większym gronie.
Grupa na Fb dobrze się sprawdza, żeby umówić się w przeciągu kilku godzin na jakąś konkretną rozgrywkę. Chyba wszyscy ze znanych mi w okolicy graczy mają aplikację na telefonie, a na forum zaglądają raz na kilka tygodni pewnie.
Poza tym wbrew pozorom Fb daje całkiem dużo narzędzi ochrony anonimowości, a na forum każdy zalogowany będzie widział z kim i na co się umawiamy :)

Pewnie jakbyśmy mieli jakieś stałe miejsce i czas spotkań czy sformalizowany klub, to można by prowadzić wątek na forum. U nas raczej spotkania są improwizowane w czasie wolnym, który może się pojawić w każdej chwili.
Sruba
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 23 sierpnia 2016, 21:52

Re: Poznań - Klub Gier Historycznych?

Post autor: Sruba »

Z czasem pewnie będzie można aktualizować temat w miarę rozrostu grupy bądź zwiększenia aktywności. Sama grupa istnieje 13 dni więc wszystko jest naprawdę w powijakach. :)
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Poznań - Klub Gier Historycznych?

Post autor: adi2 »

Kiedy gramy? :)
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Edek Leszczyk
Carabinier
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 3 października 2017, 09:14
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poznań - Klub Gier Historycznych?

Post autor: Edek Leszczyk »

Hej!

Czy żyje tu ktoś?
Mieszkam 50km od Poznania i szukam graczy do gier strategicznych. Czy w Poznaniu lub okolicach ktoś coś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”