[Warszawa] Wspólne granie

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Wspólne granie

Post autor: Raleen »

Trampon pisze:Odrabiam powoli zaległości przeglądając sobie forum przed Strategosem i natknąłem się na taki oto kwiatuszek:
Raleen pisze:(...) gry jak euro, gdzie każdy matołek jak siądzie to po 5 minutach tłumaczenia jest w stanie grać jak równy z równym ze znającymi grę graczami ;) (...)
Raleen, Twoja niechęć do gier planszowych innych niż historyczne jest dobrze znana i udokumentowana, chociażby licznymi polemikami na FGP. Ja mam natomiast przyjemność znania i grania z całkiem sporą grupą wydawałoby się inteligentnych ludzi, którzy jednakowoż nie łapią się nawet na miano matołka, bo po 5 minutach tłumaczenia nie byliby jednak w stanie zagrać jak równy z równym przykładowo w Brassa czy w gry autorstwa Felda czy Rosenberga (to tak ad hoc, bez powoływania się na jakieś statystyki stopnia komplikacji poszczególnych eurogier). Co więcej - i to już jest naprawdę smutne - sam też nie dorastam do miana matołka, bo na ogół grając 1 czy 2 raz w jakieś euro (może poza antycznym eurobiznesem) uczę się mechanizmów (czytaj - dostaję w tyłek od znających grę graczy).
Mam tylko nadzieję że na wspomnianym II Strategosie nie będzie zamontowany wykrywacz matołkowatości (koszty!!!) i dzięki temu będę miał szansę poznać kolejne fajne gry historyczne dla elity :D
Ja chciałem tylko zwrócić uwagę, że tam jest emotikon na końcu: ;) Sugeruje on by traktować to z przymrużeniem oka.

Moja wspomniana polemika jeśli coś dokumentuje to fakt, że ludzie polemizujący ze mną wtedy nie za bardzo mają pojęcie w jakie ja gry gram i na czym one polegają, bo nigdy albo prawnie nigdy w nie nie grali. Ja, w przeciwieństwie do nich, swego czasu trochę się nagrałem w eurogry, choćby w Agresorze, więc wiem o czym mówię (piszę).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Wspólne granie

Post autor: Petru Rares »

W przyszłym tygodniu (24-29 włącznie) najprawdopodobniej zostaję na pewien czas słomianym wdowcem, więc pojawia się opcja zorganizowania jakiejś dłuższej rozgrywki u mnie w mieszkaniu na Pradze-Południe z opcją zostawienia rozłożonej gry nawet na kilka dni.

Moim priorytetem jest zagranie w Smutę - pisałem o niej już kilka razy, że prosta, rozrywkowa i nieprzewidywalna, choć długa. Gdyby zebrało się 4-5 chętnych osób to możemy zorganizować rozgrywkę.

Ewentualnie mogę umówić się na jakąś inną grę z mojej stajni (stajenki raczej): https://boardgamegeek.com/collection/us ... dgame&ff=1, no może oprócz House Divided i Verdun, albo zagrać w przyniesioną grę. Najchętniej w Paths of Glory, Unhappy King charles, The US Civil War albo For the People.

Organizacyjnie widzę to tak, że w domu jestem o 16 z minutami i wtedy zapraszam do siebie. Grać można do późna, a połączenia z reszta Warszawy są dobre. W ramach atrakcji przewiduję poczęstunek rumuńskimi specjałami i degustację napojów wszelkiej maści, w tym produkcji własnej.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Wspólne granie

Post autor: Silver »

Szkoda że nie wziąłeś jakiś dni urlopu. Od 16 mógłbym chyba tylko w środę i/lub czwartek.
Miku
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 17:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Wspólne granie

Post autor: Miku »

Hej,

ja mógłbym zagrać, ale wolny mam tylko jeden dzień w tym tygodniu. Z Twojej stajni mógłbym zagrać w ZW, ewentualnie z mojej zaproponować Sekigahare ;)
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Wspólne granie

Post autor: Petru Rares »

Silver pisze:Szkoda że nie wziąłeś jakiś dni urlopu. Od 16 mógłbym chyba tylko w środę i/lub czwartek.
Urlopu wziąć nie mogę, bo niestety prawie go nie mam :D Jeśli mógłbyś wpaść w środę i czw. to proponuję zabranie się za Smutę w te dni właśnie. 2 partie po 5-6 godz. powinny spokojnie pozwolić na zagranie kampanii i dać czas dla graczy na złapanie nocnego wypoczynku sennego.

Miku, a w który dzień Ty jesteś wolny?
Miku
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 17:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Wspólne granie

Post autor: Miku »

W środę albo czwartek.
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Wspólne granie

Post autor: Petru Rares »

To akurat wtedy kiedy mógłby też Sylwek, więc gdybyś miał ochotę dołączyć do Smuty, która mam nadzieję wypali to zapraszam. Jeszcze 1-2 osoby i moglibyśmy grać. Jeśli kontynuowalibyśmy rozgrywkę drugiego dnia, a Ty byś nie mógł,może znalazłby się ktoś na Twoje miejsce.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Wspólne granie

Post autor: Silver »

Mój kolega który zna Smutę i jest chętny bardzo prawdopodobne że będzie mógł przyjść, zwłaszcza że mieszka nie tak daleko.
Miku
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 17:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Wspólne granie

Post autor: Miku »

Ok, mogę wpaść w środę i pogramy w Smutę!
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Wspólne granie

Post autor: Petru Rares »

Super, Silver, bierz kolegę i wbijajcie w środę na Smutę ok. 16.15 będę już wolny. Adres wyślę na priva. Może uda mi się namówić jeszcze Bambrougha.
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Wspólne granie

Post autor: Petru Rares »

Mamy zatem ekipę na Smutę w środę. Co będzie z czwartkiem zobaczymy i dogadamy jak zorientujemy się jak rozgrywka środowa poszła. Gramy we 4 - chyba liczba ta jest optymalna dla tej gry. Miku, Silver i Szturmo, no i ja. Bambrougha niestety nie będzie.

Gdyby ktoś chciał ustawić się na jakąś dwuosobową w inny dzień to zapraszam do kontaktu. Do Smuty też jest jeszcze 1 miejsce.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Wspólne granie

Post autor: Silver »

Teraz po świętach jest parę chętnych osób na rozgrywki. Kontaktowałem się z nimi za pomocą smsów lecz lepiej tą sprawę pokazać na forum by móc się sprawniej umówić na konkretną datę i miejsce. Stąd zaproponowałem to miejsce. Potrzebne jest miejsce na rozgrywki ale przynajmniej 2 z kawiarni przyjaznych planszówkom się nada.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Wspólne granie

Post autor: Raleen »

Ja pewnie się skuszę. Myślę, że dobrym miejscem może być Paradox, który z wyjątkiem wieczorów bywa teraz wolny (tzn. nie wiem jak obecnie, ale jak niedawno tam zawitałem, to w sobotę do 17-18 było pustawo).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Wspólne granie

Post autor: Silver »

Jeszcze kawa20 na Woli lecz tam trzeba zapłacić za jakąś potrawę lub napoje i zarezerwować stolik. Chyba żeby ktoś zaprosił na swój pokład.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Wspólne granie

Post autor: Raleen »

Wiadomo, że coś trzeba zamówić wszędzie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”