Sekcja Miłośników Historycznych Gier Planszowych w Krakowie

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

I jak Panowie?

Bardzo liczę na możliwość zagrania - chętnie nawet coś nowego posmakuję.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Anders »

To ja polecam Sukcesorów :lol:

Grywam w nich z Ryszardem - ostatnio graliśmy też w Tyrranta, a zdarzyla nam się też swego czasu partia w Kartaginę (niepełna, Zakończyliśmy po ok. 5 etapach, kiedy mój Kartalon wylądował w Italii po zniszczeniu zamkniętych w Messynie dwóch armii konsularnych :wink: )

Jak bogowie pozwolą pojawię się na Grenadierze, to będzie można spróbować w coś zagrać:)
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

No to już chyba ostatnie wołanie ;)

Czy w tą sobotę planujecie jakieś spotkanie w Krakowie?

Pozdr.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Odpowiem za Antka - (wybacz, kartagiński druhu) w tą sobotę i niedzielę nie planowane są spotkania... z Antkiem przynajmniej. Praca pochłania naszego przywódcę.

Jedyne co mogę zaproponować, to niewiele - koledzy się rozjeżdżają... ale może ktoś chce zagrać w Sukcesorów/Aleksandra/War Galley?

Chyba, że potencjalni goście przyniosą coś ze sobą.
Awatar użytkownika
M.Y.
Sergent
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 11 maja 2006, 00:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: M.Y. »

Ja niestety odpadam Grenadyerze, tak jak Ci wcześniej pisałem na privie.
Za dużo pracy mi się zebrało (za długo zwlekałem z obowiązkami). Ale wierzę, że jeszcze w tym roku uda się spotkać f2f :), pogadać i rozegrać jakąś partię.
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

RyTo pisze:Odpowiem za Antka - (wybacz, kartagiński druhu) w tą sobotę i niedzielę nie planowane są spotkania... z Antkiem przynajmniej. Praca pochłania naszego przywódcę.

Jedyne co mogę zaproponować, to niewiele - koledzy się rozjeżdżają... ale może ktoś chce zagrać w Sukcesorów/Aleksandra/War Galley?

Chyba, że potencjalni goście przyniosą coś ze sobą.
Czyli, jeżeli dobrze rozumiem, nie ma spotkania ale jest możliwość jakiejś rozgrywki w mniejszym gronie?
Ze sobą w razie czego mam Borodino 1812 GTM i ew. Rossbach 1806.

M.Y.: Ale zgodnie ze studencką filozofią "na piwo zawsze znajdzie się czas"? Całą sobotę i niedzielę spędzę w Krakowie lub okolicy.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Dysponuję lokalem na sobotę i niedzielę oraz własną osobą. Koledzy od turlania kostki, którzy zazwyczaj grali ze mną albo wyjechali, albo nie mam od nich wiadomości.

Czyli przynajmniej dwie osoby, chyba że ktoś (Anders? M.Y.?) czytający ten wątek poczuje się zainteresowany.

Zgodzę się grać we wszystko, co da się rozegrać w góra sześć godzin a wytłumaczyć w krótszym czasie :)
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

No to uważajmy się za umówionych.
Wezmę co będę miał, a w co zagramy to już na miejscu uzgodnimy.
Prześlę Ci nr kom. na PW, bo się zmienił od ostatniego czasu.

Pozdr.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Może malutkie podsumowanie.

Z RyTo spotkaliśmy się dwa razy podczas weekendu.
Za pierwszym razem rozegraliśmy Borodino GMT. Dograliśmy do połowy trzeciego etapu (co przy ich specyfice odpowiadałoby gdzieś 6 ruchom każdej z jednostek).
Na kolejny dzień umówiliśmy się na grę z serii GBoH. Stoczyliśmy bitwę pod Lyginus 336 p.n.e. gdzie głównie dzięki szermierczym umiejętnościom samego Aleksandra udało mi się pokonać plemiona barbarzyńskie. Gra była na tyle szybka, że zdążyliśmy zagrać także w Dangeoneer'a.
Jestem bardzo zadowolony ze spędzonego czasu i polecam się na przyszłość :cool:
Jeszcze raz dzięki za gry RyTo!
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

W takim razie czekam chwili, kiedy, być może, szermiercze zdolności Aleksandra nie wystarczą do osiągnięcia zwycięstwa i znów będziemy mogli skrzyżować żetony na planszy, papierowej bądź cyfowej. :wink:
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Chlopaki, zglosil sie do mnie Amerykanin, ktory bedzie w Krakowie w dniach 13 maja - 2 czerwca i chcialby w cos zagrac - z tego co pisze, gra w Card Driven Games (PoG, Shifting Sands). Czy znajdzie sie ktos z Krakowa, kto bylby w stanie zapewnic koledze zza Wielkiej Wody mozliwosc zagrania :?:

Pozdrawiam,
V.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Krakowianin by się znalazł (jednego znam, widuję go czasem w lustrze) - musiałbym się tylko umówić. Poinformowani - możecie przekazać naszemu gościowi kontakty na mnie... GG, mail, forum - te informacje podałem na forum.

Może jeszcze jacyś studiujący Krakowianie też się zgodzą na spotkanie, kto wie?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wysłałem maila do gościa, podając namiar na forum i kilka istotnych informacji. Zaopiekujcie się nim Koledzy jeśli możecie. Serdeczna prośba. Kolega specjalizuje się w Ścieżkach chwały.
---------------------------------------------
jeff-n-jessa to nasz gość z Hameryki. Jeszcze nie poaktywował konta, ale jakby co piszcie do niego.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Bagu
Sous-lieutenant
Posty: 404
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:43
Lokalizacja: Kraków/Souhwick Massachusetts
Kontakt:

Post autor: Bagu »

wybaczcie panowie ze wcinam sie miedzy wodke a zakaske ale ;)
W prawdzie WAR AT SEA nie jest gra planszowa ale hmm <bitewniakiwem" w realiach II wojny swiatowej - gdyby ktorys z was mial ochote sprobowc zapraszam do sklepu ARENA na ulicy FLORIANSKIEJ 24 - wystarczy wpasc i poprosic o prezentacie gierki - z kumplem ktury jest sprzedawca caly czas powiekszamy grono wielbicieli tego systemy - jak narazie jest nas 5 niedlugo bedzie 6 :)
Jesli kogos interesuje marynistyka okresu IIwojny swiatowej i wargming - zapraszam do ARENY - hey
http://spartan-painting.blogspot.com/ <---BLOG O MODELARSTWIE I WARGAMINGU!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”