Sekcja Miłośników Historycznych Gier Planszowych w Krakowie

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Awatar użytkownika
Antek
Tesserarius
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 11:42
Lokalizacja: Limanowa-Kraków

Sekcja Miłośników Historycznych Gier Planszowych w Krakowie

Post autor: Antek »

Witam!
Informuję wszystkich zainteresowanych, że od kilku tygodni w Krakowie w instytucie Historii Akademii Pedagogicznej (tj. trzecie piętro budynku przy ul. Podchorążych 2) odbywają się mniej lub bardziej regularne spotkania miłośników gier planszowych. Póki co spotkaliśmy sie trzy razy, w sumie przyszło kilkanaście osób (około 16-18, nie jestem pewien) kolejnych spodziewam się w najbliższym czasie. Średnio planujemy spotkania przynajmniej raz na dwa tygodnie. W grę wchodzi niedziela, gdyż większość uczestników pierwszego spotkania było zwolennikami rozgrywek w tym właśnie dniu. Gramy średnio od ok 13 do ok 21. Jest więc dość czasu by rozegrać średiej wielkości scenariuszy, niestety nie ma możliwości przechowania rozłożonych plansz. Na stoły trafiają najróżniejsze gry, njaróżniejszych firm, warunek jest jeden, MUSZĄ to być gry historyczne i najlepiej strategiczne. Naszą działalność, w celu uzyskania lokum, podpieliśmy bowiem pod Studenckiego Koła Naukowego, nie wypada więc rozgrywać "Magii i Miecza" :] Informacje na temat kolejnych spotkań sekcji postaram się zamieszczać z pewnym wyprzedzeniem na niniejszym forum, zainteresowanych proszę o kontakt:)

Pozdrawiam!
Fortuna non fallus, in manus non receptus...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43344
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Czołem Antku!

Miło słyszec tak dobre wieści. Miejmy nadzieję, że rozwój klubu przyczyni się do stworzenia zwartego środowiska graczy w Krakowie z pożytkiem dla wrześniowego konwentu.

Wrzuccie jakieś relacje i mam nadzieję, że zaprosisz nowych graczy w skromne progi naszego forum :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Mamy nazwę! Mamy nazwę!

(Dopiero teraz przyszło mi do głowy - Symulacje Taktyczno-Strategiczne :( )
Awatar użytkownika
Antek
Tesserarius
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 11:42
Lokalizacja: Limanowa-Kraków

Post autor: Antek »

A no właśnie... hehe byłbym zapomniał. Dobrze, że Raleen napisał :D Potrzebujemy nazwy, która brzmiała by inaczej niż "Sekcja Planszówek", bo muszę wypełnic jeszce jeden formularzyk i wpisać tam jakąś w miarę naukową nazwę dla sekcji :] Niech każdy wpisze swoje typy: póki co ten RyTa przerobiłem na "Sekcja Symulacji Taktyczno-Strategicznych" :) czekam na dalesze opcje :P

PS: Musi tam się znajdować słowo "Sekcja" i dobrze by było, gdyby znajdowało się słowo "historia", nie jest natomiast wskazane słówko "gry" :P
Fortuna non fallus, in manus non receptus...
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

Antek pisze:PS: Musi tam się znajdować słowo "Sekcja" i dobrze by było, gdyby znajdowało się słowo "historia", nie jest natomiast wskazane słówko "gry" :P
Hmmmmmm :?
:idea: Sekcja Historycznych Gier Planszowych ...
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Sekcja Analiz i Symulacji Historycznych. :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Antek
Tesserarius
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 11:42
Lokalizacja: Limanowa-Kraków

Post autor: Antek »

Gonzo
Sekcja Historycznych Gier Planszowych ...
To był pierwszy typ, nawet wydrukowaliśmy plakat informacyjny z tą nazwą. Niestety pewnemu doktorowi się nie spodobało :roll:

Tak dla zainteresowanych, tu jest ten plakat;)

Obrazek
Fortuna non fallus, in manus non receptus...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43344
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Mi się wydaje, że ogólnie podciąganie naszego hobby pod "rozrywkę historyczną" daje najlepsze efekty, bo tak jak ktoś się spyta czym się zajmujecie i jak mu odpowiesz, że planszówkami, to zanim wytłumaczysz zrezygnuje. A powiązanie tego z historią może dawac zupełnie inne efekty i przy okazji odcina nas od gier przeznaczonych bardziej dla dzieci.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Sekcja Historii Wojskowości i Strategii :?:

V.

P.S. A tak w ogole to gdzie sie podziewaliscie, kiedy ja studiowalem w Krakowie ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43344
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

GenerationNext :wink:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Antek
Tesserarius
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 11:42
Lokalizacja: Limanowa-Kraków

Post autor: Antek »

Lord Voldemort
Sekcję stricte wojskową mamy już od ładnych paru lat, więc nazwa musi być nieco inna, żeby się nie mieszało :P Hmmm nie wiem gdzie byliśmy zależy jak dawno temu studiowałeś ;) może byłem w liceum, a może w powijakach :D W Krakowie zawsze było sporo graczy, jednak brakowało chyba ludzi którzy zajęliby siestworzeniem z tej zbieraniny czegoś bardziej zorganizowanego... :) No i jest jeszcze ten problem, że wielu to studencki, którzy przez miasto jedynie sie przewijają.

Raleen

Dokładnie niektórzy, gdy usłyszeli pierwotną nazwę półżartem pytali czy będziemy grać w Chińczyka z XVIII w. :]
Fortuna non fallus, in manus non receptus...
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

Chyba była teraz mała przerwa świateczna i noworoczna.
Mam nadzieje że już w tym tygodniu będe mógł przyjść.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 1 stycznia 2007, 07:40 przez Gonzo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

A guzik. Ja byłem pierwszy - o jedną minutę. :P
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

cdc9 pisze:A guzik. Ja byłem pierwszy - o jedną minutę. :P
U łaa przerpaszam.
Zwracam medal :P
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

W takim razie chciałbym wiedzieć, czy wykrawać sobie czas w styczniu na którąś z niedziel? Klamek całować nie lubię, zaliczać wolę zaliczenia na studiach - ale może ktoś mnie przekona?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”