[Lublin] Sekcja Gier Strategicznych na KULu

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.

Czy masz możliwość brać udział we w miarę regularnych rozgrywkach w Lublinie?

TAK
7
39%
NIE
8
44%
RÓŻNIE TO MOŻE BYĆ
3
17%
 
Liczba głosów: 18
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jak ktokolwiek inny spośród Was chce to oczywiście również bardzo chętnie :cool: Tyle gracie w Lublinie, a żadnych wieści nie widac, najlepiej tak jak ze Smolnej są raporty jakieś zrobic, chocby krótkie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Raleen pisze:Liczę na jakiś raporcik z sesyjki, pablo, może Ty tym razem spróbujesz :)
Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie (myślę, że nie) i uda mi się wziąć udział w rozgrywce, to niezależnie od tego czy polegnę pod Świecinem w obronie sztandaru czy też zabłądzę w lesie podczas pogoni za niedobitkami przeciwnika - jakiś raporcik się stworzy :wink:
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

Dzisiaj spotkaliśmy się u Barglada i stoczyliśmy we dwóch bój w Stalingrad - scenariusz Na ratunek bohaterom.

Grając Rosjanami popełniłem kilka poważnych błędów i w 8 etapie musiałem uznac wyższość Barglada.

Przetrzebiłem trochę Włochów, ale Niemcy sprawili mojej 1 Armii krwawą łaźnie...
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

Gwoli ścisłości, to był scenariusz zimowy na dodatkowej planszy z któregoś TiSa.

Bardzo ciekawa rozgrywka.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Gladky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

Dodam, że ogromną przewagę Niemcom dają koncentracje dywizji. Tego Rosjanie nie mają. Jest to poniekąd odzwierciedleniem siły poszczególnych armii związanej z realiami, bo często się zdarzało, że niemiecki pułk piechoty zatrzymywał bardzo skutzecznie nawet więcej niż jedną dywizję radziecką.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Gladky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Post autor: Teufel »

Ale niejednokrotnie 3 radzieckie dywizje nie przekraczaly 20 000 ludzi ( i to wcale nie przetrzebione), niemieckie z kolei czesto osiagaly taki stan (szybkie i górskie np), wiec bez przesady :)
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

W imieniu Sekcji Historii Wojskowości pragnę zaprosić wszystkich Lublinian i sąsiadów na rozgrywke w dniach 24-25 listopada 2006.

Czy są chętni, i w co proponujecie zagrać??
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Ja byłbym chętny, ale prawdopodobnie tylko 25-go. Natomiast co do pomysłu na rozgrywkę to trzeba by ustalić gdzie spotkanie będzie się odbywać. Bo jeśli w siedzibie Koła to tam swobodnie zmieści się najwyżej jedna duża plansza i jedna mniejsza. Zapewne wiele głosów będzie za II w.ś, może Wrzesień, natomiast ja pisałbym się na coś z trójki: Tannenberg/Galicja-Waterloo-Świecino...
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Post autor: Kretus »

Witam waszmościów :)
A jacyś figurkowcy z Lublinie się znajdą, czy niepodzielnie rządzą planszówki ?
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
muadib
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 22:05

Post autor: muadib »

sluchajcie kiedy gracie bo z miłą chęcią pograłbym z wami
krzysziek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”