[Lublin] Sekcja Gier Strategicznych na KULu

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.

Czy masz możliwość brać udział we w miarę regularnych rozgrywkach w Lublinie?

TAK
7
39%
NIE
8
44%
RÓŻNIE TO MOŻE BYĆ
3
17%
 
Liczba głosów: 18
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Wyniki ankiety na starym forum

Post autor: Raleen »

Wyniki ankiety na starym forum:

Czy masz możliwość w miarę regularncy rozgrywek w Lublinie??
TAK
44% [ 4 ]
NIE
44% [ 4 ]
RÓŻNIE TO MOŻE BYĆ.
11% [ 1 ]
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

W Lublinie tymczasem gramy nadal.

Jeszcze przed zakończeniem sesji odbyła się dosyć niekonwencjonalna rozgrywka w Magiczny Miecz. Ale o tym więcej napisze pewnie Pucuś, albo Kutrzeba, jak się w końcu pojawią.

Natomiast w sobotę 4.2 rozegralismy planowany od kilku dni śWIECINO.

Trzeba przyznać, że grało się całkiem przyjemnie, chociaż z mizernymi efektami z naszej strony, jakkolwiek cały czas dają o sobie znać nieścisłości w przepisach. Nie tylko takie jakies proste i logiczne, ale także poważniejsze, takie w wyniku których konieczny był telefon do Wojtka, który też do końca nie wiedział jak je rozwiać.

Gra generalnie jest dużo lepsza od Stirling,m zarówno graficznie, jak i od strony uzupełnień w pzrepisach i grywalności. Ale cały czas przepisy wieją lukami i nieścisłościami.
Ostatnio zmieniony sobota, 18 lutego 2006, 17:46 przez Gladky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
motyl
Chorąży
Posty: 266
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:04
Lokalizacja: Muszyna / Lublin KUL

Post autor: motyl »

To prawda, graliśmy w Świecino w czterech (a w praktyce w trzech) graczy i wrażenia są pozytywne, poza przepisami. Wojtek nie przyzna się do tego, że przepisy nie są najlepsze ale jednak sam sobie zaprzeczał, gdy przez telefon wyjaśniał jak w danym momencie postąpić.
Misza
Pocztowy
Posty: 83
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:18
Lokalizacja: tajne

Post autor: Misza »

Magia i Miecz.To właśnie ta gra włada ostatnio duszami wszelkiej maści kołowiczów.Wiem co mówie.W środe graliśmy bez przerwy przez 5 godzin(moja postać miała w pewnym momęcie 12 miecza bazowego,w dodatku nigdy nie zgineła)a w czwartek następne 5(tym razem trzy razy wymieniałem postać).To naprawdę władca umysłów...
Awatar użytkownika
motyl
Chorąży
Posty: 266
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:04
Lokalizacja: Muszyna / Lublin KUL

Post autor: motyl »

Misza pisze:Magia i Miecz
Chcę sprostować, choć nie grałem. Giera, która tak pochłania kołowiczów to Magiczny Miecz. Może nie każdy rozróżnia, ale jednak jest różnica. Grałem w obie gry i o wiele bardziej cenię sobie Magię i Miecz.
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

Podczas Dni Otwartych Drzwi na KUL zaprezentowała się Sekcja GIer Strategicznych, wystąpiliśmy z grą Stalingrad i Pomarańczowa Rewolucja.

Myślę, że więcej napisze Kutrzeba i Pucuś, PGSzalast lub Precel, którzy w Stalingrad grali, jeśli zaś chodzi o rewolucję to muszę powiedzieć, że spodobała się kilku naszym naukowcom zKULu i już niedługo mamy się umówić na kolejną rozgrywkę.
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

Nie wiem co się działo w miniony weekend na KULu ze strategami, bo mnie nie było i zastępstwo dostał Kutrzeba. Chłopaki mieli w coś zagrać...

Natomiast zapraszam wszystkich chętnych do rozgrywki w piątek od godziny 12 i w sobotę od 10.
Gra do wyboru, myśle, ze się tutaj jakoś co do tego dogadamy...
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Dawno już nie byłem. A co z planowaną kiedyś rozgrywką w Galicję?
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

pablo8019 pisze:Dawno już nie byłem. A co z planowaną kiedyś rozgrywką w Galicję?
Pewnie wyjdzie dopiero w Przemyślu, jak przywiozę mapy, ale jesli chcesz to możemy się umówić w mniejszym gronie na Bałkany...

Co Ty na to??
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Bardzo chętnie.
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

pablo8019 pisze:Bardzo chętnie.
No to może w takim razie w ten weekend??
Bo ode mnie chłopaki to nie bardzo umieją grać w ten system, ale można by ich spróbowac poduczyć, ewentualnie my byśmy sobie z boku zagrali we dwóch, a oniw coś innego. Ale myślę, że najwyższa pora, żeby się nauczyli tego systemu.

To o której byś mógł w piątek??
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Akurat ten piątek mam wolny więc nie widzę konieczności aby wyznaczać jakiś termin popołudniowy. A co do konkretnej godziny to już się dostosuję - może być 14, 15-ta...
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

Panowie sensacja.

dzisiaj zgłosiła sie do nas dziewczyna, która chce się nauczuć grać w strategie.

Umówiliśmy się z nią jutro i zaczniemy powolną i mozolną pracę od WB-95, jako że ten system jest chyba najprostszy.

Proponowałem Rewolucję, ale woli cos bardziej wojennego. Ot, dziewczyna...

Pablo:
W piątek gramy.,
preclo

Post autor: preclo »

Błogosławieni którzy nie widzieli, a uwierzyli, ja na pewno nie będę błogosławiony. :)

No podpucha normalnie.
Pewnie znowu jakaś studentka psychologii pisząca magisterkę o dużych dzieciach? ;)

A może to jest pierwsza kobieta, która będzie w stanie naprawdę zrozumieć mężczyznę?

Chyba, że naprawdę nadchodzą te czasy o których wieszczą brukowce i zastraszeni przez feministki naukowcy, że mężczyzni niewieścieją, a kobiety stają się bardziej męskie ;)

Tak czy inaczej opiekujcie się dobrze koleżanką i już jestem gotowy zmierzyć z nią żetony. Mi nie straszne jakieś tam pierdoły typu "przegrać z kobietą" itd.
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Oki, będę w piątek około 14-tej. A co do nowej zainteresowanej... hmm, może będzie warto robić nawet za królika doświadczalnego :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”