[Smolna] Nowe gry do klubu - archiwalia (fragmenty)

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Nie trzeba sie zapowadać, obserwuj tylko czy klub w dany piątek na pewno jest. Weź co tylko masz, chętnie się zapoznamy i coś ustalimy.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Tematyka wojny na pacyfiku w czasie II wojny światowej bardzo mnie rusza od lat.
Mam teraz na kompku "War in the Pacyfic" - to gra na lata.
I w ogóle inne działania na morzach.
Może luknijcie jeszcze na stareńką gierkę która posiadam "Victory on the Pacific" w necie.
Szybko rozegrać ją mozna.
Mogę i ją przynieść do klubu jeśli spotkanie bedzie w ten piatek - w następny nie będę mógł.
Mogę tez przynieść inne ale chyba nie wszystkie na raz.
I tak sobie myślę by nie było tak że bedzie przesyt tej tematyki.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Niestety nie jestem z Warszawy :( ale wrzucę trzy grosze. Jeśli chodzi o gry wieloosobowe, interesujace i przyjemne to polecam "Strugle of the Empire" lub "Conquest of the Empire"

Z tego co wiem ma je Sosen w ofercie http://planszowe.wargamer.pl/

Fajna jest też Joanna d'arc. SOsen zresztą nastawia się praktycznie na gry wieloosobowe jako najbardziej miodne.

Sam grałem w Strugle i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba (max na 7 graczy)
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Jak mam być szczery to z tamtejszej oferty najbardziej podoba mi się THIRD REICH (i bratnia gra pacyficzna), w którą kiedyś grałem i okazała się znakomita.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Tylko, ze to sa gry monstra i raczej nie na jeden wieczór. A struggle jest do rozegrania w 4-5 godzin. No i ma doskonałą opcję dyplomatyczną. Są dwa sojusze i gracze sami decydują kto bedzie w jakim (w sensie, ze inni mogą zdecydować za nas :wink: )
W sojuszu nie masz obowiazku pomocy sojusznikowi ale nie mozesz go też zdradziecko zaatakować (To eliminuje strategię "nozowników" w plecy)

Bardzo ciekawe rozwiazanie
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

ja sie dolaczam do Andreasa jesli chodzi o Twilight Struggle przegladnolem instrukcje i zasady wydaja sie proste a temat bardzo ciekawy wszak mozna zmienic troszke historie i spowodowac ze to Towarzysze z Moskwy wygraja wyscig na ksiezyc :lol: a te zetoniki z Sierpem i Mlotem no po prostu piekne :D
Awatar użytkownika
Camillus
Sergent
Posty: 132
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 18:20
Lokalizacja: Prusy Królewskie

Post autor: Camillus »

Przyłączam się do argumentów Raubrittera. Są w mym odczuciu słuszne i 2 zaproponowane gry pasowałyby do formy klubowych spotkań. Wreszcie się d czegoś dołożę w tym Klubie :D
A "Fire in the Sky", jeśli pojawi się na polskim rynku i nie przerazi mnie ceną, sam sobie kupię.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Triumph of Chaos

http://www.boardgamegeek.com/image/93689

Ta mapa jest niesamowita jak leża na niej żetony a obok karty pzrywódców ( choć trochę rozprasza )

http://www.boardgamegeek.com/imagegalle ... meid=15826

No i ocena obecna powyżej 9 na boardgamegeek
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Raubritter »

Ta gra podoba mi się od kiedy pierwszy raz zaanonsowałeś ją na forum. Póki co, zdania nie zmieniam. Natomiast wygląd planszy i żetonów - obawiam się, że popełniono tutaj podobny grzech jak przy "Fire in the Sky" - na początku reakcja "wow", ale potem, przy zwykłej grze taki barok zaczyna męczyć. Po prostu za bogato.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Feldmarszałek Czupur
Lieutenant
Posty: 551
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Feldmarszałek Czupur »

Jeśli chodzi o Assyrians War to szat o nie niedre bo i tak ja "indywidualnie" zamawiam. Gra predzej czy pozniej na Smolna zawita, tak wiec nie ma co się przejmowac ze nie poeksploatujemy starozytności....
Zablokowany

Wróć do „Spotkania, kluby”