[Smolna] Nowa gra - propozycja

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Awatar użytkownika
Hudson
Sous-lieutenant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Panowie, wybraliscie cos? Postronni obserwatorzy tez sa zainteresowani :)
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Do Triumph of Chaos ostatecznei zniechęciły mnie cytaty, zapodane przez Nico w temacie o tej grze. Do tego ta grafika... Temat arcyciekawy, ale do tej gry akurat nie jestem przekonany.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Jeśli lubisz cytaty, to poczytaj sobie teraz! :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Tak się zastanawiałm i doszedłęm do niosku, że do klubu powiniśmy kupować gierki dla kilku osób. Kto kupi sobie grę do np na 4 czy 6 osób? W taką grę można zagrać włsciwie tylko w klubie.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Raubritter »

Zalega, bo droga jest straszliwie, ot co.

A swoja drogą, to może by tak już proponowany tutaj "Clash of Monarchs"? Faktycznie straszna kobyła, ale wygląda fajnie.

http://www.gmtgames.com/clashmonarchs/main.html

A do "Triumph of Chaos" też bym sie dorzucił.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Post autor: Leo »

Clash of Monarchs to w tej chwili najpewniejszy planowany zakup klubowy. Po prostu z mojego rozeznania wynika, że najwięcej osób było zainteresowanych właśnią ta grą.
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

XVII wiek, hmm... no trudno, nie będę wetował. Jest tam pewnikiem na mapie Dolny Sląsk, a może i Polska cała, więc to poczytuję sobie na plus.

Obeserwuję od paru dni dysputy nad nową grą Teda Raicera - Red Storm over the Reich: The Last Days of the Third Reich, zdecydowanie w moich klimatach:

http://www.compassgames.com/redstorm.htm

Dyskusja jest tutaj:

http://talk.consimworld.com/WebX?8@100. ... @.1dd08baa

wraz z zamieszczonymi ostatnio ciekawymi zdjęciami. Strzałki wyjaśniają, jakie są zasady gry.

Czy ktoś będzie zainteresowany tą grą?
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Post autor: Leo »

Ja myślę, że tak - obaj z Andreasem lubimy te klimaty... Przypomniały mi się nasze dawne rozgrywki w Okrążenie Wrocławia. Ech, łza się w oku kręci...
Awatar użytkownika
Hudson
Sous-lieutenant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Leo pisze:Clash of Monarchs to w tej chwili najpewniejszy planowany zakup klubowy. Po prostu z mojego rozeznania wynika, że najwięcej osób było zainteresowanych właśnią ta grą.
Niestety gry jeszcze nie widac na horyzoncie, do sierpnia nie beda zbierane przedplaty, wiec moze nawet sie okazac, ze gra zostanie wydana dopiero w przyszlym roku.
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Andy pisze:Jeśli lubisz cytaty, to poczytaj sobie teraz! :)
Niestety w przypadku ocen ważniejsze są (dla mnie przynajmniej)uzasadnienia opinii negatywnych, a nie opinii pozytywnych (o wartości recenzji bez uzasadnień nie warto się nawet wypowiadać).

Otóż przy opiniach negatywnych z reguły podaje się jakiś konkret/konkrety, który autora irytuje. I jeżeli czytam, że kogoś irytuje coś, co denerwuje również w innych grach, to z góry wiem o co chodzi. Przykładowo: długi czas rozstawiania, skomplikowane zasady, konieczność poszukiwania zasad specjalnych dla rzadkich i w sumie niezbyt waznych zdarzeń w grze (na tyle rzadkich, że trudnio je zapamiętać - brrr..), duża ilość żetonów, male heksy, długi czas oczekiwania na ruch przeciwnika/ów itp.

Recenzje pozytywne z reguły nie są uzasadniane, bo najczęściej jest tak, że ktoś lubi epokę lub wodza (Bonapartego, Aleksandra itd) i w co by nie zagrał, to ma radochę.

Ja na przykład już wiem, ze będę przepadał za tym Red Strom Over the Reich, z uwagi ne temat, wybaczając nawet czas rozstawiania i długość rozgrywki. Grom których tematy mnie niespecjalnie pociągają tego nie wybaczam i ich po prostu unikam.

A tematyka wojny domowej w Rosji az tak bardzo mnie nie kręci. Ale przy dużej ilości chętnych cena przestaje mieć znaczenie, więc jakby co, to można spróbować.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Gra wciąż czeka na prawdziwy test. (kolega z Łodzi miał w tym pomóc, ale to się przedłuża). Nico jak wpadał do mnie to na widok ToCH odwracał się z obrzydzeniem :twisted: .
Mnie się ta szata graficzna bardzo podoba ( chaotyczne czasy :wink: wobec tego surowe fotografie archiwalne mieszaja się z plakatami propagandowymi, satyrycznymi itp - dla mnie to jest klimatyczne) rozumiem jednak, że to kwestia bardzo subiektywna:).
Pozdr :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 maja 2007, 20:52 przez Strategos, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Obstawiam w ciemno, że poczeka jeszcze do następnego roku :P.

Co do mnie to ja gram tylko w porządne gry :cool: ;P.

Szata rzeczywiście jest ładna i chyba tyle dobrego co do tej gry :P.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Nico pisze:Obstawiam w ciemno, że poczeka jeszcze do następnego roku :P.
Nie wchodzę :)
Plany najbliższe to Great War at Sea WW I i EE, EF może Krieg albo Russian Front :)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Post autor: Leo »

Hudson:
Mnie tam się nie śpieszy. Jest jeszcze tyle gier, które mi się nie znudziły, że spokojnie poczekam do przyszłego roku. Poza tym już nie mamy miejsca w klubowych szafkach. Pędrak robi co może i sprzedaje gry, w które nie gramy, ale i tak szafki pękają w szwach.
Zablokowany

Wróć do „Spotkania, kluby”