STOWARZYSZENIE STRATEGOS

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

STOWARZYSZENIE STRATEGOS

Post autor: Raleen »

Stworzyłem już grupę na forum dla osób, które chciałyby należeć do stowarzyszenia, które będzie powoływane w oparciu o grupę graczy z naszego forum.

Wszystkich chętnych zapraszam do dołączania do grupy. Usprawniłoby to z czasem prace.

Stowarzyszenie będzie mieć charakter ogólnopolski.

Można się samemu dopisywać:
http://www.strategie.net.pl/groupcp.php ... 4b888aad9f
Ostatnio zmieniony sobota, 15 września 2007, 12:56 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Clagus
Decurio
Posty: 303
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 00:44
Lokalizacja: Warszawa(Nogrod)
Kontakt:

Post autor: Clagus »

No tak, to bardzo dobra wiadomość, ale...

Mniemam, że dołączenie do takie stowarzyszenia niesie ze sobą pewne zobowiązania, prawa, obowiązki? Ponad to, na forum nie ma nic o tym stowarzyszeniu napisane(może oprócz tego, że jest ogólnopolskie i zrzesza graczy...) Myślę, że przydałoby się trochę szczegółowego info na temat tej nowej organizacji.
Raleen pisze:Pytanie jest po co jest stowarzyszenie i czemu ma służyć?
Oto jest pytanie ;)
Moje gry
BYKÓM STOP
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Co do obowiązków (czytaj: głównie składek) wszystko jest do dyskusji. Ja nie przewiduję póki co żadnych tego rodzaju obowiązków

Wiele zostało powiedziane w dyskusji o stowarzyszeniu. Problemem jest na razie zebranie ludzi. Wszystko jest póki co elastyczne.

1. Tak jak proponował Comendante, stowarzyszenie jest i pozostanie w pełni otwarte, tak że każdy kto będzie chciał będzie mógł się w każdej chwili wypisać. Tak że nikt do niczego zmuszany nie będzie.

2. Stowarzyszenie jest otwarte na wszystkie gry i wszystkich graczy.

3. Ponieważ istotną częścią działalności będzie działalność w zakresie gier wojennych, planujemy także działalność w zakresie propagowania szeroko rozumianej historii i zakładamy, że będziemy na tym polu współpracować z różnego rodzaju instytucjami, jak np. muzea.

4. Stowarzyszenie ma charakter ogólnopolski, chociaż z początku może koncentrować się na Warszawie dlatego, że tu jest najwięcej graczy. Nie będzie się jednak do tego ograniczać.

5. Stowarzyszenie nie stawia żadnych barier swoim członkom odnośnie udziału w innych stowarzyszeniach.

Cele jakie bym widział dla stowarzyszenia (wszystko jest do dyskusji):

- powołanie w Warszawie klubu gier wojennych w miejsce Smolnej i współpraca z innymi klubami, wsparcie dla wszystkich którzy chcą w innych miastach organizować podobne kluby
- udział w organizacji konwentów, takich jak Pola chwały czy Grenadier
- pomoc w organizacji nowych konwentów
- współpraca z instytucjami kulturalno-edukacyjnymi, takimi jak domy kultury czy muzea, w celu propagowania naszego hobby
- pomoc autorom i osobom pragnącym wydawać w Polsce gry planszowe
- organizacja współpracy z innymi pokrewnymi nam środowiskami, jak środowisko grających w historyczne gry bitewne.

Do tego stowarzyszenie nam się przyda. Łatwiej zorganizować dzięki temu lokal pod klub, łatwiej załatwić lokal pod konwent, łatwiej ew. rozmawiać z władzami na temat jakiegoś dofinansowania, łatwiej rozmawiać z instytucjami zajmującymi się historią (najogólniej mówiąc), można pomóc autorom, można lepiej zorganizować współpracę z innymi środowiskami.

Wszystko będzie do dyskusji. Wydaje mi się, że teraz ważne, żebyśmy się zebrali do kupy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10586
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2104 times
Been thanked: 2831 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Ja tam się cieszę.
Konkurencja konkurencją, ale im więcej będzie takich inicjatyw, tym więcej ciekawych gier.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Jestem człowiekiem spoza Warszawy - a widzę, że wśród członków grupy przeważają Warszawianie...

Do tej pory spotykałem się z kolegami w umówionw terminy na granie. Co zmieni się, jeśli ja będę reprezentantem "Strategosa" a oni nie?
Nie bywałem też właściwie dotąd na żadnych konwentach...

Inna sprawa, że Krakowowi przydałoby się zorganizowanie "przestrzeni klubowej", a w tym celu poważniej będę wyglądał będąc częścią stowarzyszenia, niż "my z kolegami..."

Dlatego się wpisuję na listę.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Nic sie nie zmieni. W RP jest wolnosc stowarzyszania sie i mozesz nalezec do czego chcesz. Byc moze w przyszlosci bedziemy mogli doprowadzic do scalenia sie tych wszystkich inicjatyw - jakiegos porozumienia ogolnopolskiego czy federacji stowarzyszen? Mysle jednak, ze na poczatku musimy przejsc okres dzieciecy - czyli musza zostac zaspokojone ambicje tych najaktywniejszych.

Chociaz, przychodzi mi wlasnie do glowy, ze mozna przeciez powolac jedno stowarzyszenie i jego rozne oddzialy, posiadajace wlasnych prezesow i komorki. Moze byc jedna Federacja i oddzialy terytorialne albo tematyczne. Moze warto sie zastanowic nad czyms takim?
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10586
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2104 times
Been thanked: 2831 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Jak mamy się scalać tylko po to, by się potem dzielić, to może nie :wink:
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Przemiana z Zulusa w Karela doskonale Ci sluzy, zgadzamy sie teraz permanentnie i prawie sie to staje nudne ;)
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

Ja się dopisałem.
W końcu trzeba się jakoś zebrać, a że klimat na historię ostatnio jakby lepszy, to i forma jej propagowania powinna wyglądac odpowiednio poważnie.

Fandom fantastyczny ma swoje stowarzyszenia/kluby już od wielu lat, całkiem poważne, wydające różne rzeczy - to i moze fandom graczy niech ma coś takiego? Na początek się zbierzmy, policzmy szable i ruszajmy.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10586
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2104 times
Been thanked: 2831 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Comediante pisze:Przemiana z Zulusa w Karela doskonale Ci sluzy, zgadzamy sie teraz permanentnie i prawie sie to staje nudne ;)
Jak widać na mnie cywilizacja zachodnia działa pozytywnie :D
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Się dopisałem.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Fajnie żeście się dopisali - w sumie jak przeliczyłem jest nas 16 na chwilę obecną. Minimalna liczba osób do założenia stowarzyszenia jest 15, więc jak by było trochę ponad 20 będzie już dobrze. Zachęcałem jeszcze sporo osób, które chwilowo mają różne rzeczy na głowie i jak to zwykle co nowe wzbudza lęk i niepewność, co to też będzie i do czego to.

Fajnie, żeby poza Warszawą chociaż koledzy z Krakowa i z Torunia i Bydgoszczy się dopisali w miarę sprawnie, bo tam są większe ekipy więc byłoby Wam to pomocne do poszukiwania ew. jakichś lokali itp. Po drugie, w obu tych miastach są konwenty (Grenadier, Pola chwały, konwent bydgoski a kiedyś Zahcon), więc może być to z różnych względów przydatne.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Parę kolejnych, istotnych spraw:

1. Ponieważ od dłuższego już czasu wszelkie prace nad stowarzyszeniem idą u nas niemrawo, pozwolę sobie zająć się na stałe ich koordynacją. Ponieważ jak by nie było jestem administratorem tego forum, a więc w zasadzie gospodarzem tego miejsca, tak będzie chyba najlepiej. Proponowałem kilku osobom, żeby się tym zajęły, ale większość albo ogląda się na innych albo pisze, że nie ma czasu.

2. W związku z tym postaram się w ciągu najbliższego tygodnia przygotować statut, a przynajmniej sporą część jego założeń. Nie mam w tych sprawach doświadczenia, chociaż oczywiście ustawę prawo o stowarzyszeniach miałem kiedyś okazję poznać. Ponieważ nikt z Was się jak do tej pory do tego nie pali, przejmuję inicjatywę. Jasz, z którym na pewno chciałbym w tym zakresie współpracować wraca z urlopu 15 czy 16 lipca. To co przygotuję traktuję jedynie jako prowizorkę, przejrzycie to koło 15, poprawicie, i dopiszecie pewnie sporą część rzeczy, których będzie brakować. Jeśli ktoś by mi chciał pomóc albo nawet mnie wyręczyć, jestem otwarty. Tylko zmierzajmy do konkretów, same deklaracje wsparcia moralnego wiele mi w tym momencie nie pomogą.

3. Nazwa stowarzyszenia - "Stowarzyszenie Strategos" - w skrócie wychodzi SS, więc trzeba to jakoś zmienić.

4. Zastanawiam się nad poszerzeniem zakresu spraw, którymi będzie się zajmowało stowarzyszenie o sprawy związane z naszym forum. Mogłoby pod tym względem zastąpić trochę nieszczęsną instytucję jaką jest Rada Programowa Forum. To już zostawiam do dyskusji. Zależy jeszcze czy ostatecznie stowarzyszenie będzie bardziej stowarzyszeniem ludzi z tego forum, czy będzie miało szerszy charakter.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Bogoria
Caporal
Posty: 56
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bogoria »

Chętnie przyłączę się do tej inicjatywy. Swój akces już zgłosiłem :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ok, dołączyłem zarówno Ciebie jak i Caellana.

Niestety w weekend mocno się przeziębiłem, a zaraz po tym były zawirowania na forum, więc sprawa pisania statutu się odwlekła, ale nie ma złego co by na dobre nie wyszło. Niedługo wraca Jasz, na którego szczególnie liczę i weźmiemy się wszyscy za to.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”