Granie w Krakowie

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Magnum-KR »

Wally pisze: Ja chętnie bym zagrał w Ścieżki, Hanibala lub Sekigaharę. Jak u Ciebie z terminami?
Wally, mnie te gry też pasują. W ścieżki nie mam dużego doświadczenia - tylko 3 rundy szkoleniowe z Monthionem ale też OK (choć trzeba by zarezerwować więcej czasu).
Mam warunki do gry u mnie w domu.
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Master Yoda »

Samuel pisze:Luźne, niezobowiązujące pytanie: czy w niedzielę za tydzień (26.02) zebrałaby się większa grupa na grę wieloosobową? Sam jeszcze nie jestem pewien na 100% swojej dyspozycyjności w ten dzień, ale gdyby znalazła się odpowiednia liczba chętnych... :)
Dwie najbliższe soboty mam całodzienne wyjazdy, więc w niedziele 26 lutego i 5 marca nie będę dysponowany do kilkunastogodzinnej kampanii w wieloosobówce. Chyba, że jakiś krótszy scenariusz, obejmujący tylko wycinek całej gry, który potrwa 4-5 godzin, wtedy jestem zainteresowany.
May The Force be with You
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Monthion »

Niestety w lutym już słabo z czasem. Ale mam już grafik na marzec i jest o tyle fajnie że mogą zaproponować kilka terminów w początku marca, jaki taki prolog,wstęp do konwentu, oto one:
4 marca - sobota
5 marca - niedziela
11 marca - sobota
Po cichu liczę że uda się zapełnić wszystkie 3 terminy :D
Co do tytułów to to co wskazaliście w odpowiedzi na moje propozycje koledzy jest jak najbardziej aktualne, z tym że w wypadku Ścieżek Chwały na pewno trzeba sobie zarezerwować więcej czasu.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Ja z pewnością będę celować w któryś z terminów, jednak jeśli byliby chętni na grę wieloosobową, od razu zasygnalizuję tu też taką możliwość. :)
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Monthion »

Zainteresowanie na razie umiarkowane, ale 4 marca już zaklepany. Tak że został 5 i 11.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Boję się, że przed konwentem zostanę zdominowany przez obowiązki zawodowe i rodzinne, jednak jeśli po wypuszczą mnie ze szpitala szybko i w stanie zadowalającym, mam nadzieję na wiosnę pełną rozgrywek. Ponieważ poza Przemyślem nie szykują się na razie żadne wyjazdowe konwenty, myślę zwłaszcza o rozwinięciu działalności lokalnej. Warto byłoby spotkać się na wieloosobówkach, "Napoleonic Wars" to ja nie trawię, ale w propozycjach mam HIS (6 osób), QG (6 osób), VQ (4-6 osób), "God King's" (4 osoby), ponadto własnej produkcji "Orzeł, Lew i Lilie" (3-7 osób), "Krecie Wojny" (2-4 osób), wkrótce zaś "Purpurowy Całun" (2-5 osób). Myślę też o nabyciu QG IWW (5 osób) i/lub "Peryklesa" (4 osoby), jednak oczywiście szkoda inwestować w najlepszą nawet grę wieloosobową, jeśli nie byłoby z kim zagrać. Na spotkania dwuosobowe jestem zawsze chętny, oczywiście łatwiej umówić mi się na wieczór niż na cały dzień, ale i na epickie tytuły czas powinienem znalezć. Na koniec istotna wiadomość - od maja będę prowadził ze studentami w poniedziałki 16.45-20.00 ćwiczenia związane z poznawaniem historycznych gier symulacyjnych, jeśli ktoś chciałby wystąpić w roli wolnego słuchacza / asystenta wspomagającego myślę, że taka opcja wchodziłaby w grę. Być może ponadto w jakiś piątek zorganizuje się znów spotkanie z grami w ramach Koła Naukowego Studentów, na którym mielibyśmy więcej czasu, dam oczywiście znać z wyprzedzeniem.
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Dajmiech »

Samuelu - jestem chętny zwłaszcza na wieloosobówkę, a z wieloosobówek zwłaszcza na HIS-a, ale generalnie jestem elastyczny.
Przemcio
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2016, 09:30

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Przemcio »

Pomoc zawsze mogę, pograc chętnie tez (przewaznie czas od wtorku do piatku godz wieczorne), na razie nawracam eurograczy w lokalnych knajpach planszowkowych. Na razie rozegrane Hastings (TiS) x3 i Maciejowice (Strategmata) x2 :)
Podobalo sie :)
Jak cos piszie, chetnie zagram.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Przemcio - śledz wątek, jak będzie coś się szykowało, dam znać z wyprzedzeniem. Mam też parę gier strategii, które powinny trafiać w gusta eurograczy, choćby świetna "Sekigahara". :) Poza tym oczywiście zapraszam na konwent krakowski za tydzień!
Islam Gerej III
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: środa, 24 maja 2006, 17:02
Lokalizacja: Kraków - Stare Miasto
Been thanked: 4 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Islam Gerej III »

Jestem również wiosną (poza 27.03.-18.04.) bardzo zainteresowany historycznymi rozgrywkami.
Nabyłem ostatnio Marię, w którą chętnie zagram w doborowym towarzystwie (3 os.) oraz zaprezentuję prototyp Semper Fidelis 1918 (2 os.). Brakuje mi opinii doświadczonych graczy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Coraz bardziej realne wydaje mi się zatem umówienie trójki do "Marii", bo gry tej ciekaw jest również Monthion, a jeden ze studentów (ma być obecny na konwencie) jest fanem "Fryderyka". Możesz więc przynieść "Marię" na konwent, ja raczej nie zagram, ale jest spora szansa na umówienie zespołu. Jeśli nie, to oczywiście przy jakiejś kolejnej okazji. Z tego co piszesz, tydzień po konwencie (25-26) miałbyś jeszcze czas, może uda się zorganizować jakiś mini-konwent w "Wanilii" (takie "poprawiny" :) ).
Pamparam
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: środa, 25 lutego 2015, 19:42

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Pamparam »

Hej! Jestem tu zupełnie nowy, ale też z chęcią zagram w jakieś historyczne tytuły. Doświadczenie jakieś mam, ale nie duże, zasad uczę się szybko i czytam instrukcję przed grą!
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Wszystkich krakowskich graczy, których jeszcze nie znam (podobnie rzecz jasna jak tych, których już znam ;) ) zapraszam na najbliższy konwent (to już ten weekend!) - nawet, jeśli nie macie czasu pograć, to poznamy się, umówimy, jakie gry lubimy i jakie terminy nam pasują, ogólnie mocno zbliżymy do celu. Jeśli zupełnie nie macie czasu w najbliższy weekend, to ja w środę za tydzień będę wiedział, jak z dalszymi moimi możliwościami, wówczas zapytam raz jeszcze o weekend 25-26.03 i kolejne potencjalne terminy. Uwaga dotycząca moich ograniczeń: 7-9 marca jest kolejny konwent ogólnopolski, w Przemyślu, i jeśli w ogóle będę na chodzie, to zamierzam na nim być.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

W nawiązaniu do poprzedniego postu chciałbym zapytać, czy są chętni na jakieś większe spotkanie w jeden z dwu kolejnych weekendów (25-26.03, 1-2.04). Ja w środę dałbym znać, jak sprawa wygląda z mojej strony, jeśli nie będzie za wielu chętnych, to zamiast mini-konwentu w "Wanilii" (od 12.00 do wieczora) możliwe jest też spotkanie face to face np. u mnie w domu, wtedy niekoniecznie ograniczone do terminów sobotnio-niedzielnych. :)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Wydaje się, że nie ma dość chętnych na wieloosobową rozgrywkę w najbliższy weekend, będę się więc starał umowić na dwuosobówki, w najbliższym czasie przede wszystkim z Hamilkarem i Wallym. Jeśli jednak chętni na grę wieloosobową by się znaleźli, proszę o szybki sygnał. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”