Granie w Krakowie

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Master Yoda »

Niestety nie mogę w przyszły weekend. Ogólnie widzę, że bez Samuela granie w Krakowie lekko siadło :(
May The Force be with You
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Postaram się poprawić w niedługim już czasie ;) - za tydzień będę wiedział, na czym stoję zdrowotnie, to dam znać. Może w lutym uda się zorganizować jakieś spotkanie w "Wanilii". Ale też wynajęcie "Wanilii" nie jest wielkim kłopotem i można to zrobić spokojnie bez mojego udziału. :)
Natomiast 17-19 marca powinien się odbyć kolejny konwent krakowski. Przy okazji bardzo będę prosił naszych krakowskich graczy o pomoc. :)
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Master Yoda »

Panowie Gracze z Krakowa i okolic. To co, może jakiś trening przed Strategosem? Proponuję spotkanie w sobotę 11 lutego (moja pierwsza wolna sobota, w którą mogę grać) w Wanilii (miejsce byłoby dopiero do zarezerwowania, ale myślę, że nie byłoby z tym kłopotu). Mogę przynieść Assyrian Wars, do zagrania potrzeba od 3 do 5 osób. Wiem, że gra nie jest uznawana za doskonałą (delikatnie mówiąc :D ), ale tylko ją mam :) Zawsze to szansa na skonfrontowanie opinii z rzeczywistością. Plusem jest to, że przetłumaczyłem zasady i mogę rozesłać osobom zainteresowanym. Będzie można praktycznie z marszu grać. Chyba, że ktoś miałby jakąś ciekawszą alternatywę.

Czasu do namysłu odnośnie grania jeszcze sporo. Termin dość odległy, więc może jeszcze da się ułożyć pod niego kalendarz obowiązków. Czekam na odpowiedzi :)

Heh, naprawdę nikt nie chce zagrać w cokolwiek? W Wanilii zawsze było kilka osób, a teraz nikt (oprócz Wally'ego) nawet nie napisze czy może/nie może, chce/nie chce.
May The Force be with You
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Wally »

Ja mogę ale jedynie do ok. 16:30, a biorąc pod uwagę że Wanilię otwierają dopiero o 12 to nie wygląda za dobrze.
Jeśli nie pojawiliby się inni chętni to mogę zagrać od rana gdzieś indziej.
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Master Yoda »

Z tego co widzę, to granie w sobotę w Wanilii słabo wygląda - brak chętnych. Szkoda, widziałem to jako okazję do nauczenia się nowej gry i choćby nawet próbnej rozgrywki zapoznającej z mechaniką i pokazującej jak gra śmiga w praktyce. Można by ją później powtórzyć (posiadając już pewne doświadczenie) na konwencie krakowskim. Sam oferowałem to, co mam :) ale jeżeli ktoś miałby inne propozycje, również jestem chętny. Przy okazji można by porozmawiać i umówić się kto ma ochotę w co zagrać na konwencie, z kim można w co zagrać lub chociaż kto może w czym pomóc przy organizacji. Zazdroszczę trochę graczom z innych miast (zwłaszcza Warszawa i Gdynia), z wpisów na forum odnoszę wrażenie, że spotykają się dość często w porównaniu z nami - Krakusami :)

Wally, jeżeli nikt się do jutra do 15 nie zgłosi - spotkanie uznam za niedoszłe do skutku. Nawet od 12 do 16 dalibyśmy radę w coś zagrać, oczywiście w coś krótszego niż wieloosobówka CDG. Poza tym dostałem propozycję gry 1v1 w sobotę, choć na razie nie jest potwierdzona czy dojdzie do skutku - będę wiedział dopiero w piątek wieczorem. Zatem, jeżeli zgłoszą się chętni, zwłaszcza posiadający jakieś tytuły, w które można w miarę szybko zagrać w kilka osób (np. QG) - rezerwuję miejsce w Wanilii i gramy choćby od 12 do 16. Jeżeli nikt się nie zgłosi - czekam na odpowiedź w sprawie mojej gry 1v1 i mam wielką nadzieję, że się uda :)
May The Force be with You
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Wally »

Też słyszałem że istnieją miasta gdzie są kluby dla graczy a w nich są cotygodniowe spotkania :shock:
A u nas tylko smog i maczety...
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

"Jeden na jeden" to ja. Postaram się zadzwonić jak najwcześniej.
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Master Yoda »

Wally pisze:Też słyszałem że istnieją miasta gdzie są kluby dla graczy a w nich są cotygodniowe spotkania :shock:
A u nas tylko smog i maczety...
Czy może ktoś z Krakowa orientował się na jakich zasadach można grać w Dragonusie? W ich sklepie niedaleko Ronda Mogilskiego są 2-3 stoliki, widziałem, że ludzie tam grają. Klimat i warunki chyba lepsze niż w Wanilii, dobra lokalizacja. Może z wieczoru w jeden wybrany i stały dzień w tygodniu też dałoby się zrobić cykliczne spotkania przy jakimś szybszym tytule (jedna - dwie gry, w zależności od tempa). Na dodatek może ktoś z innych grających w lokalu też by się zainteresował. Tyle, że sklep jest z "eurogrami" i nie wiem czy są jakieś ograniczenia odnośnie tego, w co można zagrać. Stąd moje pytanie czy ktoś coś wie w temacie?
May The Force be with You
Przemcio
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2016, 09:30

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Przemcio »

A po co sklepy?
Nie lepiej Hex ew Steamland?
Duze stoly, ten drugi to duze stoly + mega duzo miejsca....wygodne kanapy
A no i jeszcze Rlyeh jest...
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Master Yoda »

Z tego co się orientuję, to wszystkie miejsca, które wymieniłeś nastawione są raczej na eurogry strategiczne i fantasy (Steamland, Ryleh). W Steamland i Ryleh nigdy nie byłem, więc nie orientuję się, czy można tam przyjść ze swoją grą i zająć stolik na kilka-kilkanaście godzin. Jeżeli tak, to spoko. Z dojazdem do wszystkich tych miejsc nikt nie powinien mieć żadnych kłopotów. Jak zwykle pozostaje już "tylko" skrzyknąć się w kilka osób i można grać. Choćby w tygodniu, po pracy, na coś szybkiego na 1-2 godziny, a w weekendy nawet dłużej.
May The Force be with You
Przemcio
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2016, 09:30

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Przemcio »

Jesli tylko wyrobisz sie w godzinach otwarcia klubu (przewaznie 16-24/1) to nie ma problemu.
Ludzie prowadza tam sesje rpg, graja w swoje gry, w stemie sa naprawde duze stoliki.
Oczywiści dobre wychowanie nakazuje zebys przez te pare gdzin wypil wiecej niz jedna cole....ale to chyba jasne, to nie sa instytucje charytatywne prawda?
Nie ma tez problemu z zamawianiem pizzy do lokalu (stem i rlyech - bo tam nie ma jedzenia w menu)
Od i tyle zasad....
To kiedy cos gramy?
Moze Hastings od TiS? ;)
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Monthion »

Niewiele mam wolnych dni w tym miesiącu ale może ktoś ma ochotę zagrać w coś z zestawu: Twilight Struggle, Sekigahara, Paths of Glory, Labyrinth (GMT), Hannibal: Rome vs. Carthage (Valley) lub coś lżejszego np. Race to Berlin (Leonardo) , The First World War (Phalanx), Orły i rakiety (Mars) lub 2 de Mayo (Gen-X) lub na odświeżenie jakiejś klasyki dragonowskiej np. Ardeny 1944, Grunwald 1410, Wiedeń 1683, Waterloo 1815, czy też na wspólną naukę np. Marii (Histogame) albo Farmerów kontra imperium (Strategemata).
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Master Yoda »

Przemcio pisze:Jesli tylko wyrobisz sie w godzinach otwarcia klubu (przewaznie 16-24/1) to nie ma problemu.
Ludzie prowadza tam sesje rpg, graja w swoje gry, w stemie sa naprawde duze stoliki.
Oczywiści dobre wychowanie nakazuje zebys przez te pare gdzin wypil wiecej niz jedna cole....ale to chyba jasne, to nie sa instytucje charytatywne prawda?
Nie ma tez problemu z zamawianiem pizzy do lokalu (stem i rlyech - bo tam nie ma jedzenia w menu)
Od i tyle zasad....
To kiedy cos gramy?
Moze Hastings od TiS? ;)
Ten tydzień odpada. W przyszłym tygodniu może być poniedziałek, wtorek, czwartek lub piątek od 16.30-17.00. Z systemu średniowiecze TiS mam Świecino, z jednego ze starszych numerów pisma, więc pokrótce przedstawisz mi jakie nowości są w zasadach i gramy. Duża jest ta gra Hastings? Damy radę w jeden wieczór rozegrać?
May The Force be with You
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Wally »

Monthion pisze:Niewiele mam wolnych dni w tym miesiącu ale może ktoś ma ochotę zagrać w coś z zestawu: Twilight Struggle, Sekigahara, Paths of Glory, Labyrinth (GMT), Hannibal: Rome vs. Carthage (Valley) lub coś lżejszego np. Race to Berlin (Leonardo) , The First World War (Phalanx), Orły i rakiety (Mars) lub 2 de Mayo (Gen-X) lub na odświeżenie jakiejś klasyki dragonowskiej np. Ardeny 1944, Grunwald 1410, Wiedeń 1683, Waterloo 1815, czy też na wspólną naukę np. Marii (Histogame) albo Farmerów kontra imperium (Strategemata).
Ja chętnie bym zagrał w Ścieżki, Hanibala lub Sekigaharę. Jak u Ciebie z terminami?
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Luźne, niezobowiązujące pytanie: czy w niedzielę za tydzień (26.02) zebrałaby się większa grupa na grę wieloosobową? Sam jeszcze nie jestem pewien na 100% swojej dyspozycyjności w ten dzień, ale gdyby znalazła się odpowiednia liczba chętnych... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”