Granie w Krakowie

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Zwłaszcza jak gracze przywiozą ze sobą "atmosferę konwentową" :P
Raubritterze, spoko, przyjmijcie, że nasza potencjalna rozgrywka w VQ to po prostu wyraz tradycyjnego galicyjskiego konserwatyzmu, nie będziemy tych konserwatywnych zwyczajów eksportować do stolicy, jak eksportowaliśmy paru... :oops: - no wiesz, obwarzanki i te inne elementy lokalnego konserwatyzmu ;)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Dziś była wizja lokalna lokalu (dzięki za grę, Wally :) )
Myślę, że w dwu pomieszczeniach i na dwu stołach zmieszczą się w razie czego dwa zespoły, acz 6 + 2 byłoby tu sensowniejsze niż 6 + 6 czy 6 + 4. Zobaczymy jednak, jak rzecz się będzie miała z chętnymi. Na razie mam pełny zespół do HISa, o ile Magnum i Arshenik się stawią (bardzo, bardzo proszę o jak najszybsze potwierdzenie / zaprzeczenie :) ). Kto jeszcze byłby chętny na granie 30 grudnia? W razie potrzeby załatwienia większego lokalu będę jeszcze kombinował, ale im szybciej, tym większa szansa, że się uda. :)
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Magnum-KR »

Samuel pisze: Na razie mam pełny zespół do HISa, o ile Magnum i Arshenik się stawią (bardzo, bardzo proszę o jak najszybsze potwierdzenie / zaprzeczenie :) ).
Potwierdzamy :-)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Magnum-KR pisze:
Samuel pisze: Na razie mam pełny zespół do HISa, o ile Magnum i Arshenik się stawią (bardzo, bardzo proszę o jak najszybsze potwierdzenie / zaprzeczenie :) ).
Potwierdzamy :-)
Dzięki :)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Nie miałem żadnych dalszych zgłoszeń, więc potwierdzam lokal u Wally'ego (adres podałem na priva Magnum), sobota 30.12, godz. 10.00 rozstawienie i tłumaczenie, godz. 11.00 rozpoczęcie gry. Jeśli się coś przesunie, dam znać. Jeśli w ostatniej chwili ktoś odpadnie i nikt się nie znajdzie na miejsce, będzie w zanadrzu "Virgin Queen", która chodzi na 4 i 5 osób dość dobrze. Do zobaczenia zatem i Wszystkiego Dobrego na Święta. :)
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Magnum-KR »

Dzisiaj po raz pierwszy zagrałem (Ottomanowie) podobnie jak Arshenik (Anglia) w HIS. Towarzyszyli nam Samuel (Habsburgowie), jego brat Mikołaj (protestanci), siostrzeniec czy bratanek Jasiek (Francja) oraz Wally jako Papież.
Gra o tyle warta wspomnienia, że pomimo trudnych początków (pod Budą na 19 kościach wyrzucone 1 trafienie) tuż przed końcem 6 tury Turcja miała 30 punktów (m.in. 5 punktów za piractwo, 6 za wygrane wojny, jeszcze jakieś punkty za wydarzenia) - jak widać na zdjęciu znacznik VP Turcji wyszedł poza skalę i znalazł się na prawo od Tunisu. Ale nic to nie pomogło - Anglia przy 22 punktach wywinęła "nagłą śmierć": zajęli tyle kluczy, że do końca odsłonili pola na karcie domowej co spowodowało natychmiastowe zakończenie gry.
Obaj debiutanci wiec sobie dobrze radzili ;-) choć nie ustrzegliśmy się głupich błędów wynikających z nieogrania - już całą turę wcześniej bym zakończył grę gdybym nie pozostawił na zapleczu pustych miast kluczowych - Habsburg mi je zrewoltował sprowadzając mnie poniżej 25 VP. Dopiero w kolejnej turze z nowymi kartami mogłem to odrobić ale Anglik mi wywinął psikusa - trochę niepilnowany, bo wszyscy poza Francją mi wypowiedzieli wojnę.

https://drive.google.com/drive/folders/ ... DKM0U1jMPf

Dziękuję wszystkim za grę!

Zamieszam też poniżej opis gry z perspektywy zwyciężcy, Arshenika:

Po 9,5h gry mogę sie pochwalić takimi światowymi dokonaniami jak zapoczątkowanie osadnictwa brytyjskich emerytów w Hiszpanii (choć okazało się sezonowe to jednak cykliczne), nawróceniem połowy Francji na pyszną, brytyjska kuchnię, otrzymaniem ekskomuniki od Papieża, wymysleniem amnglikanizmu, ścięciem Thomasa Morusa, oplynieciem przylądka Horn, przypomnieniem Holendrom kto jest ich Panem, uniemożliwieniem Turkom założenia pierwszego kebab-shopu w Londynie i wezyratu Francji oraz oszukaniem wszystkich i niedaniem się oszukać przez tych samych. Acha, no i wygralem. Niestety mój główny cel, czyli założenie fish&chips w Paryżu się nie powiódł. Fakt że miałem tylko jedna 2 żony i żadnej nie udało się ściąć również uważam za osobistą porażkę... taka gra.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Cieszę się, bo debiutanci okazali się świetnymi graczami, a HIS chyba przypadł do gustu, choć rozgrywka dłużyła się niemiłosiernie, jak to bywa ze szkoleniowymi jednak po części partiami. No, ale teraz łatwiej będzie skomponować w Krakowie skład do HISa i VQ, mam nadzieję. Jeśli zawiąże się beze mnie grupa inicjatywna, gotów jestem pożyczać swoje egzemplarze. A sam, na razie, zapraszam na spotkanie Sekcji Gier Strategicznych Koła Naukowego Historyków Studentów UJ, w piątek 12.01 od 15.00 na Gołębiej 6 w "Wanilii". Nie jest to może typowy konwent, raczej okazja do niesienia kaganka wargamingowej oświaty, no i nawiązania kontaktów z potencjalnymi przyszłymi graczami. Zapraszam więc serdecznie, choć przede wszystkim osoby z nastawieniem na pogranie ze studencką "młodzieżą". To w sumie bynajmniej nie zawsze debiutanci, niektórzy przygotowywali się nawet z powodzeniem do bardzo wyzywających tytułów. :)
Arshenik
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 12:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Arshenik »

A tak tak, bylo tak. Dziekuje za zaproszenie, grało sie świetnie!
Magnum-KR pisze:Dzisiaj po raz pierwszy zagrałem (Ottomanowie) podobnie jak Arshenik (Anglia) w HIS. Towarzyszyli nam Samuel (Habsburgowie), jego brat Mikołaj (protestanci), siostrzeniec czy bratanek Jasiek (Francja) oraz Wally jako Papież.
Gra o tyle warta wspomnienia, że pomimo trudnych początków (pod Budą na 19 kościach wyrzucone 1 trafienie) tuż przed końcem 6 tury Turcja miała 30 punktów (m.in. 5 punktów za piractwo, 6 za wygrane wojny, jeszcze jakieś punkty za wydarzenia) - jak widać na zdjęciu znacznik VP Turcji wyszedł poza skalę i znalazł się na prawo od Tunisu. Ale nic to nie pomogło - Anglia przy 22 punktach wywinęła "nagłą śmierć": zajęli tyle kluczy, że do końca odsłonili pola na karcie domowej co spowodowało natychmiastowe zakończenie gry.
Obaj debiutanci wiec sobie dobrze radzili ;-) choć nie ustrzegliśmy się głupich błędów wynikających z nieogrania - już całą turę wcześniej bym zakończył grę gdybym nie pozostawił na zapleczu pustych miast kluczowych - Habsburg mi je zrewoltował sprowadzając mnie poniżej 25 VP. Dopiero w kolejnej turze z nowymi kartami mogłem to odrobić ale Anglik mi wywinął psikusa - trochę niepilnowany, bo wszyscy poza Francją mi wypowiedzieli wojnę.

https://drive.google.com/drive/folders/ ... DKM0U1jMPf

Dziękuję wszystkim za grę!

Zamieszam też poniżej opis gry z perspektywy zwyciężcy, Arshenika:

Po 9,5h gry mogę sie pochwalić takimi światowymi dokonaniami jak zapoczątkowanie osadnictwa brytyjskich emerytów w Hiszpanii (choć okazało się sezonowe to jednak cykliczne), nawróceniem połowy Francji na pyszną, brytyjska kuchnię, otrzymaniem ekskomuniki od Papieża, wymysleniem amnglikanizmu, ścięciem Thomasa Morusa, oplynieciem przylądka Horn, przypomnieniem Holendrom kto jest ich Panem, uniemożliwieniem Turkom założenia pierwszego kebab-shopu w Londynie i wezyratu Francji oraz oszukaniem wszystkich i niedaniem się oszukać przez tych samych. Acha, no i wygralem. Niestety mój główny cel, czyli założenie fish&chips w Paryżu się nie powiódł. Fakt że miałem tylko jedna 2 żony i żadnej nie udało się ściąć również uważam za osobistą porażkę... taka gra.
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Magnum-KR »

Samuel pisze: A sam, na razie, zapraszam na spotkanie Sekcji Gier Strategicznych Koła Naukowego Historyków Studentów UJ, w piątek 12.01 od 15.00 na Gołębiej 6 w "Wanilii". Nie jest to może typowy konwent, raczej okazja do niesienia kaganka wargamingowej oświaty, no i nawiązania kontaktów z potencjalnymi przyszłymi graczami. Zapraszam więc serdecznie, choć przede wszystkim osoby z nastawieniem na pogranie ze studencką "młodzieżą".
A jakiej płci są studenci... :twisted: ;)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Magnum-KR pisze:
Samuel pisze: A sam, na razie, zapraszam na spotkanie Sekcji Gier Strategicznych Koła Naukowego Historyków Studentów UJ, w piątek 12.01 od 15.00 na Gołębiej 6 w "Wanilii". Nie jest to może typowy konwent, raczej okazja do niesienia kaganka wargamingowej oświaty, no i nawiązania kontaktów z potencjalnymi przyszłymi graczami. Zapraszam więc serdecznie, choć przede wszystkim osoby z nastawieniem na pogranie ze studencką "młodzieżą".
A jakiej płci są studenci... :twisted: ;)
Zasadniczo męskiej (przynajmniej jeśli chodzi o zapis w dowodzie), a nawet jeśli chodzi o potencjalne towarzyszki... myślę, żona może Cię puścić spokojnie. :P
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Magnum-KR »

Samuel pisze:
Magnum-KR pisze:
Samuel pisze: A sam, na razie, zapraszam na spotkanie Sekcji Gier Strategicznych Koła Naukowego Historyków Studentów UJ, w piątek 12.01 od 15.00 na Gołębiej 6 w "Wanilii". Nie jest to może typowy konwent, raczej okazja do niesienia kaganka wargamingowej oświaty, no i nawiązania kontaktów z potencjalnymi przyszłymi graczami. Zapraszam więc serdecznie, choć przede wszystkim osoby z nastawieniem na pogranie ze studencką "młodzieżą".
A jakiej płci są studenci... :twisted: ;)
Zasadniczo męskiej (przynajmniej jeśli chodzi o zapis w dowodzie), a nawet jeśli chodzi o potencjalne towarzyszki... myślę, żona może Cię puścić spokojnie. :P
Aż tak jesteś pewny, że żona nie będzie miała problemu puścić mnie na takie seminarium? A jakaż to ustawa przewiduje, że by iść na historię trzeba wygadać jak Quasimodo?
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Magnum-KR pisze:
Samuel pisze:
Magnum-KR pisze:A jakiej płci są studenci... :twisted: ;)
Zasadniczo męskiej (przynajmniej jeśli chodzi o zapis w dowodzie), a nawet jeśli chodzi o potencjalne towarzyszki... myślę, żona może Cię puścić spokojnie. :P
Aż tak jesteś pewny, że żona nie będzie miała problemu puścić mnie na takie seminarium? A jakaż to ustawa przewiduje, że by iść na historię trzeba wygadać jak Quasimodo?
Trafiłeś w punkt - nie wszyscy studenci, a nawet nie wszyscy pracownicy Instytutu wyglądają jak autor tego postu. Chciałem po prostu dać Ci takie alibi na użytek żony... Acz w sumie, jak widzę, mój opis studentów tak do końca jednoznaczny też nie jest. Jak to właściwie jest: czy kobiety są zazdrosne o kobiety, czy zazdrosne o... powiedzmy, romans?
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Czy byłby ktoś chętny na wieloosobowe (od czterech osób w górę) granie w lutym? Pytam już teraz, żeby zastanowić się też nad tytułem / tytułami i lokalem (na dwie gry równolegle trzeba coś wynająć). Ja jestem nieobecny w tygodniu 12-18.02, poza tym czas miewam i w weekendy, i w dni powszednie, ale ze względu na wygodę większości w grę wchodzą raczej weekendy. Postaram się zebrać spływające informacje i coś zaproponować, chciałbym, żeby dla wszystkich chętnych znalazło się miejsce i tytuł, ale to wymaga w miarę wczesnego zgrania się wzajemnego, dlatego pytanie stawiam już dziś.
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Magnum-KR »

Samuelu, jak już rozmawialiśmy telefonicznie wczoraj - do połowy lutego weekendy mam zajęte: wyjazd służbowy oraz potem wyjazd na ferie. Ale druga połowa lutego dla mnie OK.
Islam Gerej III
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: środa, 24 maja 2006, 17:02
Lokalizacja: Kraków - Stare Miasto
Been thanked: 4 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Islam Gerej III »

Chętnie - po dłuższej przerwie - zagrałbym w coś wojennego, czy szerzej, historycznego. Na chwilę obecną mogę zarezerwować sobie niemal dowolny dzień w lutym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”