Granie w Krakowie

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Jurek jest wstępnie chętny, z tym, że jak zasięgałem opinii, to wszyscy rozmówcy deklarowali, że zdecydują po długim weekendzie. Proponuję w czwartek wyznaczyć konkretny dzień i zobaczymy, jak wygląda sytuacja.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Monthion »

U mnie najbliższy weekend opada, ale za to 13 maja w sobotę w Czytelni Popularnonaukowej Miejskiej Bilbioteki Publicznej w Krakowie przy ul Teligi 24 w godz. 9.00-14.00 będzie Planszowisko. To raczej impreza eurograczy, ale jest miejsce do zagrania można komuś nowemu pokazać gry wojenne. Można w coś w miarę krótkiego zagrać, także gdyby ktoś chciał zagrać w Twilight Struggle, Sekigahare, Race to Berlin, może jeszcze ew. Hannibala: Rome vs. Carthage, to zapraszam. Jeśli nie będzie chętnych to sam się wybiorę, może kogoś zwerbuję na militarystę :lol:
hamilkar1978
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2017, 19:41
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Granie w Krakowie

Post autor: hamilkar1978 »

Samuel ma rację, zaczekajmy jeszcze te 2 dni.
...Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro

J.W. Goethe "Faust"
hamilkar1978
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2017, 19:41
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Granie w Krakowie

Post autor: hamilkar1978 »

Tak więc długi weekend już minął i wyznaczam termin sobota 12.00 Wanilia. Proszę o deklaracje,gdyby się okazało że więcej osób reflektuje na niedzielę to oczywiście przesuniemy na niedzielę.
...Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro

J.W. Goethe "Faust"
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

U mnie niestety ten weekend odpada "z powodów rodzinnych", pytałem natomiast Jurka i u niego sobota na 50%, musi się zorientować (niedziela też niestety u niego odpada).
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Master Yoda »

Przepraszam, że późno odpisuję w sprawie soboty. Tym razem nie mogę, niestety.
May The Force be with You
hamilkar1978
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2017, 19:41
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Granie w Krakowie

Post autor: hamilkar1978 »

0d 12.00 do 12.30 w sobotę w Wanilii na gołębiej czekam na wszystkich chętnych do grania w Sukcesorów Aleksandra Wielkiego lub Here I Stand.
Zapraszam I pozdrawiam.
...Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro

J.W. Goethe "Faust"
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Dziś w "Wanilii" był tylko Hamilkar i ja, ja nie miałem niestety za dużo czasu i tylko wprowadziłem Kolegę w mechanikę "Sekigahary" (dwie próbne rozgrywki). Mam nadzieję, że przyszłe spotkania będą miały lepszą frekwencję! W każdym razie proponuję, żeby nadal rolę organizatora przejmował Hamilkar, ja włączę się bardziej w czerwcu, mam wówczas nadzieję namówić parę osób do "Peryklesa", który obecnie płynie do mnie z San Francisco (w czerwcu też dopłynie stamtąd osobnik w dużej mierze odpowiedzialny zarówno za ten ostatni zakup, jak i w ogóle moje zaangażowanie w planszową strategię, tym bardziej cieszę na spotkanie z Mistrzem przy planszy ;) ). Oczywiście, nie wyklucza to zaangażowania w majowe rozgrywki. Za tydzień zaś - przypominam o propozycji Monthiona, to może być ciekawa propozycja zarówno dla wypromowania naszych gier, jak i wypróbowania innych, bardziej rozpowszechnionych na rynku tytułów. ;)
Islam Gerej III
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: środa, 24 maja 2006, 17:02
Lokalizacja: Kraków - Stare Miasto
Been thanked: 4 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Islam Gerej III »

Zainteresowało mnie to spotkanie w Bibliotece w najbliższą sobotę, ale na ich stronie informują, że impreza trwa jedynie od 11.00 do 14.00: http://www.biblioteka.krakow.pl/wydarze ... zowisko-2/
Bardzo chciałbym namówić dwie osoby do zagrania w prototyp "Semper Fidelis 1918", ale w takim wypadku nie wiem czy będzie opłacało się przyjechać.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Islam Gereju, skontaktuj się z Monthionem, z tego co wiem pozostaje w kontakcie z organizatorami i sam zamierza tam rozegrać z Hamilkarem "Hannibala", a więc grę wymagającą jednak zdecydowanie więcej niż 3 godzin czasu. Być może dla chętnych czas na rozgrywki nie będzie ograniczony do 14.00?
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Monthion »

Ustnie dostałem zapewnienie że można zaczynać rozgrywki od chwili otwarcia Czytelni tj. od 9.00. Jutro tzn. w sumie już dziś to jeszcze potwierdzę. Niestety nie wiem kiedy pojawiają się pierwsi uczestnicy, też mogę zapytać, wiem jedynie że na ostatniej edycji było 14 osób. Jeżeli ktoś chce pokazać coś "nowicjuszom" to chyba powinien się nastawić że na pewno pojawią się na 11.00 (stąd preferowane krótkie tytuły Sekigahara, Twilight Struggle) a jeśli chce mieć pewność że będą wcześniej to raczej trzeba sobie ich "zorganizować".
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Monthion »

Mam potwierdzenie że można się rozkładać i zaczynać rozgrywki od 9.00. Myślę że grając dobrym tempem powinniśmy skończyć Hannibala, zresztą w 5 godzin to już można sporo gier rozegrać.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

No i jak poszło sobotnie granie?
Ja dziś urządzałem ze studentami zajęcia z gier, rozgrywali (lepiej lub gorzej) QG 1914, Sekigaharę, Luetzen (VPG), Guadalcanal, 1989. Na pewno rozgrywaliby lepiej, gdybym sam nie musiał obskakiwać wszystkich stanowisk. ;) Zapraszam więc na moje lekcje, kolejna za tydzień (22.05, 16.45-20.00, Gołębia 13, sala 212). Potem przerwa, a za trzy tygodnie spotykamy się ze studentami w "Wanilii" (5.06, 16.45-24.00?, Gołębia 6). Więcej akademickich okazji zapewne w tym roku akademickim nie będzie, choć może uda się jeszcze wygospodarować jakiś piątek popołudniu. Proszę wszystkich zainteresowanych o wiadomość do mnie, bo to w sumie zajęcia i chciałbym zgrać rzecz tak, żeby ewentualnie studenci mieli szansę przygotować się do jakiegoś nowego tytułu (myślę tu zwłaszcza o propozycji Łukasza ;) ).
Jeśli chodzi o jakieś weekendowe spotkanie, to pewne szanse na mój udział są w tę sobotę i następny weekend, natomiast potem dopiero w okolicach Bożego Ciała.
hamilkar1978
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2017, 19:41
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Granie w Krakowie

Post autor: hamilkar1978 »

Sobotnie spotkanie skończyło się dla mnie totalnym rozczarowaniem,tzn.przegrałem już wygraną grę. Nikomu nie polecam tego uczucia.
Ale pożytek jest jeden - tematu nie odpuszczę, i już niedługo będę miał swój egzemplarz Hannibala.

27.05 tj.w sobotę będę się starał zorganizować kolejne spotkanie w Wanili.
...Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro

J.W. Goethe "Faust"
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Postaram się podzwonić i zachęcić innych do przyjścia (mam na myśli zwłaszcza osoby rzadko lub wcale wchodzące na Forum), co do mnie samego nie mogę się niestety zobowiązać, choć bardzo chciałbym - moje możliwości zależą od zaawansowania prac, które mam skończyć do końca maja i od planów Rodziny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”