Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest wtorek, 22 maja 2018, 21:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 169 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)
PostNapisane: poniedziałek, 22 stycznia 2018, 21:37 
Kasztelan

Zamierzam się zjawić.
Chętnie zagrałbym w HISa albo Sukcesorów, w któryś dzień, tak że bierzcie mnie pod uwagę ;).

PostNapisane: wtorek, 23 stycznia 2018, 14:26 
Colonel Général

Bardzo dobrze, że chętnych do HIS/VQ przybywa.

Ja oczywiście zachęcam do umawiania się. Sam pewnie będę czuwał co najmniej jeden dzień nad jakąś ostrołęcką symultaną ;). Ale jeszcze zobaczymy jak to będzie.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: wtorek, 23 stycznia 2018, 18:09 
Général de Brigade

Trochę dalej niż za ścianą będzie inna atrakcja w tych dniach konwentowych na Politechnice: http://www.robomaticon.pl/ i pewnie tam moja rodzinka się uda by po pewnym czasie zawitać na chwilę na sale konwentu gdzie ja, mam nadzieje, będę spędzał cały czas.
Chciałbym zagrać w jakieś bardziej wymagające czasowo pozycje ale mogę przynieść przykładowo: Britannia, Caesar Great battles of Julius Caesar, Caucasus campaign, Conflict of Heroes, Crown of roses, Fire in the sky, Fires of Midway, France40, HIS samoróbkę lecz z nowymi kartami, Holland44 (lecz nie grałem w to jeszcze), Iron&Oak, Orzeł i Gwiazda, Smuta, Sword of Rome, Triumph Tragedy, Ukraine43. Gdyby ktoś znał system w którym jest Next War Poland to mógłbym przynieść i tą grę i najlepiej spróbować zagrać na zasadach zaawansowanych.

Ostatnio edytowano wtorek, 23 stycznia 2018, 21:59 przez Silver, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: wtorek, 23 stycznia 2018, 19:00 
Adjudant-Major

Co mógłbym przynieść napisze jeszcze, ale z chęcią usiadłbym przy Iron & Oak czy przy Smucie, jeśli ta by się odbyła.

PostNapisane: środa, 24 stycznia 2018, 23:14 
Sergent-Major

Jak pisałem:
Ja proponuję VQ oraz moje "Rozbicie" (na 4 osoby).

Ale jak nie będzie osób na VQ mogę zagrać i w HISa jak ktoś przyniesie.

Na nas przeszła wraz z władzą cesarską. Tytuł cesarski nie przypadł nam nagi. Przybył odziany w swą siłę, klejnoty swoje przynosząc ze sobą. Twoi konsulowie są u nas. U nas twój senat. U nas wojsko twoje!"
Fryderyk I "Barbarossa" von Staufen do papieża Hadriana IV przed koronacją na cesarza.

PostNapisane: piątek, 26 stycznia 2018, 13:45 
Sergent-Major

Ernest von Lauenburg napisał(a):
(...)moje "Rozbicie" (na 4 osoby).

Mozesz podesłac instrukcję albo coś ala skrót zasad?

PostNapisane: piątek, 26 stycznia 2018, 18:03 
Sergent-Major

Zdaje się, że wszystko jest w tym wątku:
viewtopic.php?f=71&t=15600

zwłaszcza w ostatnim poście.

Jak znajdę chwilkę, to dodam jeszcze kilka ostatnich zmian.

Na nas przeszła wraz z władzą cesarską. Tytuł cesarski nie przypadł nam nagi. Przybył odziany w swą siłę, klejnoty swoje przynosząc ze sobą. Twoi konsulowie są u nas. U nas twój senat. U nas wojsko twoje!"
Fryderyk I "Barbarossa" von Staufen do papieża Hadriana IV przed koronacją na cesarza.

PostNapisane: środa, 14 lutego 2018, 15:10 
Lieutenant

Poszukuję chętnych do testowania na konwencie dwóch gier - Normandii44 (skala dywizyjna) i Fall Weiss39 (skala korpuśna).
Niestety w obie gry nie da się grać jednocześnie, bo mają część wspólnych komponentów.
Od razu zaznaczam, że obie są dość proste, szybkie (tak na 2 godziny każda) i oparte na rozwiązaniach z Race to Berlin.
Jeśli znajdą się chętni, to mógłbym wpaść w piątek 2 marca.
W sobotę i niedzielę postaram się być tak czy owak.

Zdecydowani pomóc mi w testach proszeni są o wysłanie wiadomości na mój priv.

PostNapisane: środa, 14 lutego 2018, 18:39 
Colonel Général

Zapowiedź imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: środa, 14 lutego 2018, 23:57 
Sergent-Major

Ok, raz jeszcze:
zbieram chętnych na Virgin Queen (zapewne sobota)
oraz na "Rozbicie Dzielnicowe" mojego autorstwa (w takim razie chyba niedziela).
Chętnie zagrałbym też w coś lżejszego z okresu X-XIX wiek.

PostNapisane: czwartek, 15 lutego 2018, 22:05 
Kasztelan

Silver napisał(a):
Trochę dalej niż za ścianą będzie inna atrakcja w tych dniach konwentowych na Politechnice: http://www.robomaticon.pl/ i pewnie tam moja rodzinka się uda by po pewnym czasie zawitać na chwilę na sale konwentu gdzie ja, mam nadzieje, będę spędzał cały czas.
Chciałbym zagrać w jakieś bardziej wymagające czasowo pozycje ale mogę przynieść przykładowo: Britannia, Caesar Great battles of Julius Caesar, Caucasus campaign, Conflict of Heroes, Crown of roses, Fire in the sky, Fires of Midway, France40, HIS samoróbkę lecz z nowymi kartami, Holland44 (lecz nie grałem w to jeszcze), Iron&Oak, Orzeł i Gwiazda, Smuta, Sword of Rome, Triumph Tragedy, Ukraine43. Gdyby ktoś znał system w którym jest Next War Poland to mógłbym przynieść i tą grę i najlepiej spróbować zagrać na zasadach zaawansowanych.

Sylwku a może udało by się zebrać 5 osób na Britannię w piątek tak jak zrobiliśmy na rozpoczęcie II Strategosa? Ja z chęcią bym zagrał ponownie po takiej przerwie ;)

PostNapisane: czwartek, 15 lutego 2018, 22:39 
Général de Brigade

Zapewne przyjdę z 1 lub 2 kolegami z czego przynajmniej 1 na pewno byłby chętny na Britanię.

PostNapisane: piątek, 16 lutego 2018, 08:40 
Chasseur

Witam!

Będę miał ze sobą QMG 1914, T&T oraz Labirynt: Wojna z terroryzmem. Chętnych zapraszam.
Chętnie dołączę się też do jakiejś rozgrywki HIS.

PostNapisane: sobota, 17 lutego 2018, 00:13 
Général de Brigade

Ja chyba też dołączyłbym do HISa a Triumph & Tragedy znam i jak starczy czasu to też zagram na 3 osoby.
A zamiast Brytanii w razie czego mogę zaprezentować prawie bliźniaczą Italię.
Bardzo chciałbym zagrać w Crown of Roses na 4 osoby ale na to trzeba poświecić przynajmniej 1 dzień - ale od czego jest konwent.

PostNapisane: poniedziałek, 19 lutego 2018, 14:38 
Sergent-Major

Rozważcie (albo rozważmy) czy nie warto byłoby przewidzieć rozłożenie jakiejś prostej gry typu Axis and Allies. Na pierwszym Strategosie ta gra była rozłożona, grało w nią sporo osób w zmieniających się składach. Szczerze powiedziawszy, mimo że od tego czasu mój syn zobaczył i zagrał w kilka innych gier (z zakresu tutaj grywanego) - tamta rozgrywka mu się najbardziej podobała. Ale nie piszę tego tylko pod swoim kątem - była już kilkakrotnie dyskusja że tego typu prostsze gry są dobrym, jeśli nie jedynym sposobem na przyciągnięcie do hobby osób wpadających zobaczyć o co chodzi.

Ja natomiast chętnie dołączyłbym czy to do HIS-a czy do Virgin Queen - do tej pory nie udało mi się w żadną z nich zagrać na konwencie.

Plus - czy byłby chętny do zagrania w Bitwy Czarnej Kawalerii? Zagrałem z synem raz, ale mieliśmy trochę wątpliwości co do szczegółowych zasad i w efekcie na razie gra czeka na odświeżenie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 169 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]