VI Operacja Łódzka 2015

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: VI Operacja Łódzka 2015

Post autor: brathac »

Noclegi można zgłaszać już. Im szybciej tym lepiej. Bo nie rezerwujemy całego aparthotelu na konwent. ;)
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: VI Operacja Łódzka 2015

Post autor: Gerhard. »

Dobrze jest też w większa grupę się zebrać na pokój 5-6 osobowy, jeżeli ktoś chce taniej...
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VI Operacja Łódzka 2015

Post autor: Samuel »

Czy jeśli przyjadę znajdę 3 chętnych do przetestowania "Orła, Lwa i Lilii"? (tzn., ja jestem czwarty :) ).
Mam też pytanie, jak wygląda kwestia niedzieli, kto zostaje na ten dzień (przyjeżdżałbym w sobotę, nocował, no a potem jest pociąg bezpośredni do Krakowa dopiero po 16.00 - nie licząc tego przed 7.00 rano).
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: VI Operacja Łódzka 2015

Post autor: Gerhard. »

Ja z Lipa jesteśmy chętni. I na pewno trzecia osoba się znajdzie. Prawdopodobnie nasz kolega Masło.
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VI Operacja Łódzka 2015

Post autor: Samuel »

Gerhard. pisze:Ja z Lipa jesteśmy chętni. I na pewno trzecia osoba się znajdzie. Prawdopodobnie nasz kolega Masło.
Dzięki, zatem przywożę. Już zamówiłem nocleg. Postaram się w ciągu długiego weekendu przysłać instrukcję i listę kart.
Czas gry szacuję na 5, maksimum 6 godzin, zostaje więc czas na jeszcze jakąś rozgrywkę w sobotę i (raczej krótką) w niedzielę przed moim odjazdem. Czy mam przywieźć jeszcze jakąś grę z sobą, czy może macie jakieś propozycje? :)
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: VI Operacja Łódzka 2015

Post autor: Gerhard. »

Gier Ci u nas dostatek, ale no wiesz może masz jakąś perełkę :)
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VI Operacja Łódzka 2015

Post autor: Samuel »

Nie wiem, czy to kwalifikuje się jako "perełka" - myślałem z jednej strony o nierozegranej jeszcze CDG dotyczącej najazdów Gotów c. 378 n.e. (podobno dość szybka), z drugiej o "No Peace without Spain". Trzecia możliwość to kolejna własna (ko)produkcja, bitwy Cesarza Francuzów (rozegrałem kiedyś z Archaniołem Ligny i mocno chwalił ;) ). Tak czy inaczej, wziąłbym najwyżej jedną grę oprócz OLL, z uwagi na problemy z bagażem (podróżuję transportem publicznym, i to via Piotrków :) ).
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: VI Operacja Łódzka 2015

Post autor: Neoberger »

Samuel - via Piotrków zabrzmiało złowieszczo. :D
Rabują? Gry wyrywają z plecaka? :o
Znam z Piotrkowa BEF Hero, ale to weteran i raczej już wyprzedaje gry niż zdobywa jak Janosik.
Ale warto pamiętać. Piotrków. Brrrr. :oops:

A ta gra o Gotach fajna? Bo się przyglądałem, ale nie kupiłem. Dasz podotykać?
Berger
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VI Operacja Łódzka 2015

Post autor: Samuel »

Przepraszam uroczyście wszystkich Piotrkowian i Piotrkowa miłośników - miałem na myśli jedynie kwestię niedogodności związanych z przemieszczaniem się z bagażem zwłaszcza, że nocuję nie w samym Piotrkowie lecz okolicach słynnych z wrześniowych walk (Wola Krzysztoporska etc.). Z uwagi na te niedogodności, spośród gier "lekkich, łatwych i przyjemnych" wybieram najchętniej te lekkie, dostarczenie na miejsce gier o twardej planszy i drewnianych elementach pozostawiając graczom o wyższym współczynniku "siły fizycznej" bądź "zmotoryzowania". W wypadku "Wojen Gockich" akurat mamy do czynienia z grą stosunkowo ciężką jak na swój rozmiar, ale gotów jestem dowieźć Gotów - zwłaszcza, że kolejna rozgrywka w NPwS, biorąc pod uwagę poprzednie konwentowe doświadczenia z tym tytułem, mogłaby ze średnio doświadczonego gracza uczynić mnie tylko bardziej doświadczonym przegrywaczem. ;)
PS Przeczytałem instrukcję do "Wojen Gockich", podotykałem elementów, ale jeszcze nie miałem okazji rozegrać gry, nie jestem więc w stanie ocenić jej "fajności". ;)
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: VI Operacja Łódzka 2015

Post autor: brathac »

Mała zmiana. Zaczynamy w sobotę 13.06.2015 o 11. :)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VI Operacja Łódzka 2015

Post autor: Samuel »

Postaram się zatem sprężyć z przyjazdem :)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VI Operacja Łódzka 2015

Post autor: Samuel »

Wielkie podziękowania po kolejnej Operacji Łódzkiej, dla Organizatorów i Uczestników. Bardzo dobre wrażenia - także jeśli chodzi o lokal ;) . Wyrazy podziwu dla środowiska łódzkich strategów - w szczytowym momencie w sobotę naliczyłem się 15 uczestników konwentu, w tym tylko 5 gości (poza mną czterech Przybyszów z aktualnej stolicy). Myślę, że impreza ma potencjał i przyszłość, a ja na pewno będę się starał odwiedzić Łódź po raz kolejny przy podobnej okazji. :)
W sobotę zdążyłem rozegrać dwie partie OLL, w niedzielę zaś - dwie partie szybkiej, prostej i fajnej CDG "Gothic Invasion". Bardzo dziękuję Współgraczom. Ponadto odnotowałem w pamięci, że rozgrywane były: "PQ 17", "Orły i Rakiety", "Sukcesorzy", "Friedrich", "The First World War" oraz nieznana mi gra fantasy.
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: VI Operacja Łódzka 2015

Post autor: killy9999 »

Ja z Bartkiem grałem jeszcze w Nightfightera - to był szybki przerywnik między PQ-17 a "Orłami i rakietami". Żałuję, że nie udało mi się zagrać z gośćmi z Warszawy.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: VI Operacja Łódzka 2015

Post autor: Neoberger »

killy9999 - Goście od razu żałowali. :(
Szczególnie, że dwóch z gości nie lubi Sukcesorów, ale nie było innych propozycji. :?
Berger
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: VI Operacja Łódzka 2015

Post autor: clown »

Gdyby byli goście ze Szczecina, byłoby w co pograć, ale goście ze Szczecina bawili się wtedy w stolicy na meczu Polska - Gruzja :D
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”