VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Raleen »

Dodatkowo jeszcze jedno zdjęcie pokazujące zakończenie naszej rozgrywki z Leliwą w Quatre Bras (nienajlepiej komponowało się z pozostałymi, więc zamieszczam osobno). Jak widać w końcówce francuscy kirasjerzy trochę namieszali. Gdyby nie oni to z Francuzów nie byłoby co zbierać.

Obrazek
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Leliwa »

To nie kirasjerzy namieszali a dwa pozostałe regimenty piesze z II korpusu. No i artyleria też odpędziła aliantów.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Raleen »

Faktycznie, jakoś tak wyszło pod koniec, że mieli szarżować, ale nie zdążyliśmy i mi utkwiło to potem w pamięci.
Na portalu pozwoliłem sobie zmodyfikować opis, zgodnie z Twoją sugestią.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Monthion »

Dziękuję za możliwość spotkania (gospodarzom i gościom) i grania (współgraczom). Na długo zapamiętam heroiczną i dramatyczną rozgrywkę w Orła i Gwiazdę, gdzie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i gdzie ulegliśmy z Namkiem bolszewikom dowodzonym przez Raleena i Islama III Gereja 1 punktem zwycięstwa, po pełnej 6 etapowej rozgrywce. Później zasiadłem jeszcze z Namkiem do Hannibala: Rome vs. Carthage, który nie była co prawda tak dramatyczny (wobec przekroczenia Alp przez Hannibala dopiero w 6 etapie), ale też bardzo wyrównany i został zasejwowany do dokończenia w późniejszym terminie.
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Dajmiech »

Mój stosunkowo niedługi pobyt na konwencie upłynął pod znakiem zmagań taktycznych z epoki przednowożytnej. Dzięki Leliwie wreszcie poznałem C&C Ancients, natomiast z Khamulem toczyłem zawzięty i emocjonujący bój pod Arsuf, w największym i chyba najbardziej złożonym taktycznie scenariuszu z Infidela (mini-relacja współgracza w linku kilka postów wcześniej).

Podziękowania dla organizatora i obu współgraczy!
Awatar użytkownika
qumil
Chasseur
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 29 listopada 2013, 21:56
Been thanked: 1 time

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: qumil »

Mama nadzieję, że kolejny konwent krakowski już na wiosnę, może szybciej?
Proponuję zamieszczenie informacji o konwencie na głównej stronie, wydaje mi się, że teraz tego zabrakło. No chyba, że zupełnie przeoczyłem.... :cry:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Raleen »

Niestety byłem na wyjeździe za granicą a tuż po Polach Chwały było trochę zamieszania, poza tym nie dostałem plakatu promującego imprezę (chyba powstawał tuż przed...).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”