VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Samuel »

Drodzy Stratedzy,
zgodnie z postulatem, by szczegóły organizacyjne dotyczące konwentów pojawiały się w pierwszym poście wątku, ogłaszam raz jeszcze oficjalnie:
VI Konwent Krakowski (którego pełna nazwa, zbyt barokowa zapewne dla oświeconych uszu Kolegów brzmi "VI Podwawelskie Spotkanie z Grą Historyczną i Strategiczną") odbędzie się w dniach 16-18.10.2015, w stałym miejscu, tj. Młodzieżowym Domu Kultury "Dom Harcerza" przy ul Reymonta 18, oczywiście w Krakowie.
Godziny grania to:
piątek, 16.10: 16.00-24.00
sobota, 17.10: 10.00-24.00
niedziela, 18.10: 10.00-16.00
Podsumowując poprzedni wątek dodam, ku zachęcie wahających się, że wstępnie zadeklarowali chęć zaszczycenia Konwentu swoją obecnością tak znakomici Stratedzy jak:
Silver
Raubritter
Raleen
Kapitan Bomba
Clown
Profes
Saw11
Leo
Neoberger
Awatar użytkownika
Pejotl
Major en second
Posty: 1131
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Pejotl »

Jak wstępnie to i ja się zadeklaruje.
Mam grać w Genesis :ugeek:
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Silver »

Możemy zagrać zamiast w Genesis to w Assyrian Wars.
Na konwentach winno być więcej czasu więc można przynieść te gry, które wymagają mnóstwa czasu do rozegrania.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Leliwa »

Zapomniałeś o mnie Michale. Widzę, że do dzieła Stworzenia ustawia się kolejka. Ale zawsze mogę powiedzieć że byłem pierwszy (albo drugi po Samuelu, albo trzeci po Samuelu i Saw11).
Silver pisze:Możemy zagrać zamiast w Genesis to w Assyrian Wars.
Na konwentach winno być więcej czasu więc można przynieść te gry, które wymagają mnóstwa czasu do rozegrania.
Sylwek my musimy pociąć w C&CAncients: Epic, coby niektórych ortodoksów zniesmaczyć. Było już Benewentum i Asculum, Co teraz proponujesz? Wojny punickie, Helleni, a może Imperium kontra Barbarzyńcy? Jak się nie znajdzie ekipa to nawet można w dwóch.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Khamul »

I ja się planuje pojawić, w sobotę i w niedzielę. Chyba, że znowu nie będę miał z kim grać... ;)
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Silver »

Mogę poprowadzić za sobą jakąś armię, czemu nie. Lepiej wybrać jakiś konkretny scenariusz by w razie czego zdążyć dorobić bloczki np, słoni do Diadochów. W razie innych ciekawych rozgrywek możemy nasze armie zostawić na boku na trochę.
Awatar użytkownika
Pejotl
Major en second
Posty: 1131
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Pejotl »

leliwa pisze:Zapomniałeś o mnie Michale. Widzę, że do dzieła Stworzenia ustawia się kolejka. Ale zawsze mogę powiedzieć że byłem pierwszy (albo drugi po Samuelu, albo trzeci po Samuelu i Saw11).
W to się gra w 5-ciu. Zresztą, może będą dwa egzemplarze? Berger mi napisał żebym zagrał (do tej pory graliśmy tylko we 3, więc ciekawie jak jest przy pełnej obsadzie) to chyba przywiezie swój.

Silver -> ale w Genesis znam przepisy a w Assyrian Wars nie, słyszałem że sa skomplikowane. Za to może w C&C jak się będzie można dopchać...
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Leliwa »

Silver pisze:Mogę poprowadzić za sobą jakąś armię, czemu nie. Lepiej wybrać jakiś konkretny scenariusz by w razie czego zdążyć dorobić bloczki np, słoni do Diadochów. W razie innych ciekawych rozgrywek możemy nasze armie zostawić na boku na trochę.
Ja bym wziął Paraitacene, bo tam są słonie i falanga. Można by zagrać z zasadami dotyczącymi falangi. Może być też Gaugamela albo Hydaspes z Aleksandryjskich albo Rafia z późniejszych. Z barbarzyńsko rzymskich starć mógłbym zagrać w Clusium (225 BC) lub Argentorarum (357 AD). Adrianopol (378 AD) ma dwie wersje jedna jest progocka druga prorzymska dlatego raczej bym nie brał.

Można też nawiązując do Genesis stoczyć bitwę pod Megiddo (1457 BC), ale ten scenariusz wydaje się faworyzować Egipcjan.

Co do bloczków to się nie martw, mam wszystkie. Ale sprawdź czy wszystkie karty mają poprawne polskie tłumaczenia. No i wybierz coś z moich propozycji co by ci najlepiej pasowało.
Pejotl pisze:
leliwa pisze:Zapomniałeś o mnie Michale. Widzę, że do dzieła Stworzenia ustawia się kolejka. Ale zawsze mogę powiedzieć że byłem pierwszy (albo drugi po Samuelu, albo trzeci po Samuelu i Saw11).
W to się gra w 5-ciu.
To wiem, dlatego liczę na to, że się załapię. Nie przewiduję tłumu chętnych do C&C.
Ostatnio zmieniony piątek, 4 września 2015, 13:04 przez Leliwa, łącznie zmieniany 1 raz.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Samuel »

Michale,
strasznie przepraszam, że uczyniłem Ci ten despekt! Dopisuję zatem kolejnych znakomitych strategów: Leliwa, Pejotl, Khamul.
Cieszy mnie rosnąca liczba chętnych do "Genesis". Nie zapominajcie, że warto byłoby wciągnąć do spisku Neobergera albo Kapitana Bombę, jako szczęśliwych właścicieli (najlepiej obu ;) ). Ja sam mam nadzieję, że Clown Stettiner Blitzkrieger rozgromi mnie na czas, bym nie spóźnił się pod Kadesz ani Meggido (zwłaszcza, że tu spóźnienie o jeden etap to jakieś 50 lat :)). Pracuję już nad tym (na innym wątku), żeby zirytować przeciwnika, mam nadzieję, że nie będzie miał dla mnie żadnych względów. :P
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Dajmiech »

Również planuję być, ale na razie za wcześnie dla mnie by umawiać się na konkretne rozgrywki, bo jeszcze zapeszę, tak jak ostatnio ;)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Leliwa »

Samuel pisze:Michale,
strasznie przepraszam, że uczyniłem Ci ten despekt! Dopisuję zatem kolejnych znakomitych strategów: Leliwa, Pejotl, Khamul.
Cieszy mnie rosnąca liczba chętnych do "Genesis". Nie zapominajcie, że warto byłoby wciągnąć do spisku Neobergera albo Kapitana Bombę, jako szczęśliwych właścicieli (najlepiej obu ;) ). Ja sam mam nadzieję, że Clown Stettiner Blitzkrieger rozgromi mnie na czas, bym nie spóźnił się pod Kadesz ani Meggido (zwłaszcza, że tu spóźnienie o jeden etap to jakieś 50 lat :)). Pracuję już nad tym (na innym wątku), żeby zirytować przeciwnika, mam nadzieję, że nie będzie miał dla mnie żadnych względów. :P
Najskuteczniejsza jest zawsze wojna psychologiczna. Czy ten czynnik też został wzięty pod uwagę w owym modelu statystycznym?

Z Igorem już grywałem, z Bergerem jeszcze nie, dlatego obstawiam jego jako ciekawy jego stylu gry.
Khamul pisze:I ja się planuje pojawić, w sobotę i w niedzielę. Chyba, że znowu nie będę miał z kim grać... ;)
Może znajdziemy czas na jakichś rycerzy, albo ewentualnie Quatre Bras 1815 w wykonaniu Frederica Beya.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Neoberger »

Pejotl - nikt nikogo nie zmusza. To nie Unia. Możesz grać w co chcesz. :x

Silver - Assyrian Wars jest bardzo fajną grą, ale... Nie chodzi o fatalnie napisane przepisy. Moim zdaniem gra nie chodzi zgodnie z założeniem autora (nie udało nam się nigdy pokonać dwukrotnie wrogie państwo by Assyria odetchnęła). Nie da się spokojnie najechać przez to Egiptu. Tak naprawdę równia pochyła z dużym pochyłem.
Poza tym nigdy nie byliśmy pewni do końca przepisów. Ja dziękuję za tę grę. Uwielbiam ten okres, ale zerżnięcie ślepe przepisów z kilku gier i zmieszanie ich razem nie dało fenomenalnego rezultatu.
Natomiast jak ktoś chce spróbować to polecam. Tylko, że nam wychodził jeden Etap w 5 godzin. :lol:

Oczywiście przywiozę Genesis. Pewnie Igor też. Więc będą dwa egzemplarze. Gra jest lekka. Przepisy świetnie napisane. Wszystko chodzi jak dobrze naoliwiona maszyna (chociaż nie z każdym ujęciem ówczesnej historii możemy się zgodzić). Do wyboru jest kilka scenariuszy więc w zależności od czasu i zainteresowania będzie można skalować grę. :)
Berger
Awatar użytkownika
Pejotl
Major en second
Posty: 1131
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Pejotl »

Neoberger pisze:Pejotl - nikt nikogo nie zmusza. To nie Unia. Możesz grać w co chcesz. :x
Moja wypowiedź miała legitymizować prawo do zagrania w Genesis bez kolejki ;) a nie że się zmuszam :shock: :o :roll:
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Silver »

Genesis także mam ale jeszcze nie grałem choć już dawno przetłumaczyłem zasady. Pewnie gra się tak lekko jak God kings które poznałem. Lecz gra jest bardziej wzbogacona - lepsza.
Mogę w to zagrać choć wolałbym bardziej czasochłonne gry.

Leliwo z tego co proponujesz:
- nagrałem się kiedyś w CC Epic o czasach wielkiego Aleksandra więc mniej chętnie choć w takiej Gaugameli znaleźć Dariuszem sposób na przeciwnika będąc tak przyciśniętym do krawędzi mapy ale jednocześnie mając piękną różnorodność wojsk to byłoby wyzwanie.
- Raphia i Paraitacene gdzie po obu stronach słonie i pozostałych zbliżone stany również interesowałyby mnie
- Uboższe w jednostki Clusium choć bogate terenem na przerywnik raczej
Generalnie dobrze by wybrać bitwy w których jest więcej dedykowanych do nich przepisów – czy w Meggido takowe są?
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Leliwa »

Neoberger pisze:Pejotl - nikt nikogo nie zmusza. To nie Unia. Możesz grać w co chcesz. :x
Chciałeś powiedzieć Związek Sowiecki :) ?
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”