VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Leo »

Ja potwierdzam, że będę. Bilety już kupione, kwatery zamówione. Już się nie mogę doczekać :D
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43345
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Raleen »

Gdyby ktoś potrzebował noclegu to jednego współlokatora chętnie przygarnę do pokoju, niedaleko miejsca gdzie gramy. Koszt: 40 zł za dobę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Samuel »

Leo pisze:Ja potwierdzam, że będę. Bilety już kupione, kwatery zamówione. Już się nie mogę doczekać :D
W takim razie prośba do Raubrittera, żeby wziął ze sobą "Zdobywców Italii" :) Acz nie ukrywam, że ze względu na kalendarz prac nad OLL wolałbym choć raz zagrać w swój własny tytuł :)
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Namek »

Islam Gerej III pisze:Chętnie zagram w Orła i Gwiazdę jeśli brakuje do kompletu ;)
Fajno :), czyli jest nas trójka plus jedna dość niepewna osoba która jednak nie trzyma miejsca, tak więc jeśli jeszcze ktoś chciałby zagrać to zapraszam.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Samuel »

Oficjalne pytanie o listę życzeń: przynoszę
- z samoróbek OLL i Bitwy Napoleońskie
- z gier firmowych HIS, GoT, The Gothic Invasion, NPwS, Sekigahara, 1989
- i jeśli ktoś coś więcej sobie zażyczy
Awatar użytkownika
Pejotl
Major en second
Posty: 1131
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Pejotl »

Ech... niestety plany mi się skomplikowały, poza tym nie będzie Genesis, to nie ma po co jechać :lol: 8-) ;)

Chciałem w coś zagrać z Bergerem, Silverem a i z Raleenem w Ostrołękę jakby się dało.
Ale Berger mi uświadomił że niekoniecznie muszę w tym celu jeździć 300 km...

Co tylko pokazuje potrzebę organizacji konwentu warszawskiego
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: clown »

Pejotl - czytałem o tych szczytnych planach "konwentu warszawskiego" - nocowanie pod stołami w Agresorze, czy coś...
Dla mnie bomba 8-)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Samuel »

Clown - nie jest tak źle, w Wwie zawsze nocuję w "obiekcie hotelowym" jakieś trzy przystanki od Politechniki :) Zapewne znowu będę musiał, jak zechcę zagrać w Genesis albo zobaczyć Neobergera i Pejotla (może to być transakcja wiązana) :evil:
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Leliwa »

clown pisze:Pejotl - czytałem o tych szczytnych planach "konwentu warszawskiego" - nocowanie pod stołami w Agresorze, czy coś...
Dla mnie bomba 8-)
Ja tam w Warszawie zawsze miałbym kwaterę, po "prawilnej" stronie oczywiście (o il gospodarz w domu). Jak ktoś się nie postara o spanie, to miał nie będzie i zostanie podłoga.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Samuel »

Leliwo, a może my źle zrozumieliśmy podtekst wypowiedzi o "spaniu pod stołami"? W końcu pamiętam (do pewnego momentu, mniej więcej momentu wspólnych tańców męskim gronie) taką fajną imprezę po której wszyscy uczestnicy mówili, że się udała, skoro nad ranem obudziłem się w jakiejś bramie. W kontekście wieczornej atmosfery na Polach Chwały pomyślałem, że może nasz znakomity Szczeciński Kolega myśli w tym kierunku? W każdym razie taka perspektywa spania pod stołami zachęcałaby mnie do odwiedzenia każdego konwentu, z wyjątkiem takiego, który sam organizuję. :D
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Raubritter »

Samuel pisze:W kontekście wieczornej atmosfery na Polach Chwały pomyślałem, że może nasz znakomity Szczeciński Kolega myśli w tym kierunku?
Ech, cóż to była za atmosfera :-) Już knujemy z Clownem, żeby w Krakowie też było miło :-)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: clown »

Oj tak, już od tygodnia trenuję gardło do co lepszych przyśpiewek i przypominam sobie repertuar :)
Panowie ja Wam wszystko w Krakowie wyśpiewam :!:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Dajmiech »

Ja również potwierdzam obecność - w piątek wieczorem i być może również w sobotę. Najchętniej zagrałbym w Wilderness War, lub, z krótszych opcji, w MoI/Infidela.
Alternatywnie mogę dołączyć do jakiejś wieloosobówki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43345
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Raleen »

Pejotl pisze:Ech... niestety plany mi się skomplikowały, poza tym nie będzie Genesis, to nie ma po co jechać :lol: 8-) ;)

Chciałem w coś zagrać z Bergerem, Silverem a i z Raleenem w Ostrołękę jakby się dało.
Ale Berger mi uświadomił że niekoniecznie muszę w tym celu jeździć 300 km...

Co tylko pokazuje potrzebę organizacji konwentu warszawskiego
Myślę, że nie tylko z tych względów ruszę niedługo temat, bo w pełni się zgadzam, że przydałaby się nam w Warszawie taka impreza. Nie jestem tu chyba zresztą oryginalny. Tyle, że doświadczenie uczy, iż jak się chce coś zrobić dobrze, to nie warto robić wszystkiego naraz, zwłaszcza jak to są bardziej absorbujące rzeczy. Mnie miało co ostatnio absorbować.

Swoją drogą, to właściwie my jak się zbierzemy w Warszawie nawet nie wszyscy, ale większość to mamy w klubie co tydzień konwent 8-). I nie musimy w tym celu organizować specjalnych akcji itp.

Odnośnie spania - założenie było i jest takie, że każdy sobie organizuje sam, bo jak uczy doświadczenie, tak jest najlepiej (zresztą u Samuela jest tak samo). Co najwyżej organizator pomaga w znalezieniu miejscówki i dla chętnych na grę do upadłego sala zostawałaby na noc. Natomiast odnośnie rozumienia metaforycznego, to niestety nocne śpiewy na Politechnice raczej nie będą możliwe.

Tyle w ramach warszawskiego przerywnika.

Na piątek nadal nie jestem umówiony, więc chętnie w coś zagram, niekoniecznie swojego. Jak nie będę miał nic innego do roboty, mogę też dołączyć co rozgrywki w "Orła i Gwiazdę", choć ostatnimi czasy chyba się nagrałem w tą grę :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Islam Gerej III
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: środa, 24 maja 2006, 17:02
Lokalizacja: Kraków - Stare Miasto
Been thanked: 4 times

Re: VI Konwent Krakowski (16-18.10.2015)

Post autor: Islam Gerej III »

Na którą planujecie w piątek rozgrywkę w Orła? Ja pojawię się koło 17.00-18.00 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”