VII Konwent Krakowski - kwestia terminu

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

VII Konwent Krakowski - kwestia terminu

Post autor: Samuel »

Witajcie, Koledzy,
pozwalam sobie zasięgnąć Waszej opinii co do możliwego terminu kolejnego Konwentu Krakowskiego - w grę wchodzą weekendy od końca lutego do połowy kwietnia, z wyjątkiem, rzecz jasna, świątecznego. Chodzi mi przede wszystkim o możliwe kolizje z innymi weekendowymi imprezami - m.in. zadałem już Organizatorowi pytanie o Manewry Przemyskie i czekam na odpowiedź. Tak czy inaczej, będę musiał zdecydować się bardzo szybko i zarezerwować miejsce, więc mimo odległego stosunkowo terminu wszelkie uwagi są mile widziane. :)
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: VII Konwent Krakowski - kwestia terminu

Post autor: Leo »

Ja jestem za lutym.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: VII Konwent Krakowski - kwestia terminu

Post autor: Raubritter »

Mnie jest zasadniczo wszystko jedno, i tak postaram się być. Luty jest ok, bo to relatywnie niedługo :-) Z drugiej strony, w lutym może być zimno i śnieżnie, co utrudni dojazd (chociaż pod koniec miesiąca już nie powinno być źle). Sugerowałbym też, żeby przerwa między Krakowem a Przemyślem (lub na odwrót) wynosiła co najmniej 3-4 tygodnie.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: VII Konwent Krakowski - kwestia terminu

Post autor: Khamul »

Jak będzie jakiś śnieżny, to nie dojadę, więc może raczej marzec?
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: VII Konwent Krakowski - kwestia terminu

Post autor: Raleen »

Nie wiem na chwilę obecną jak będzie z konwentem w Warszawie. Kto wie czy nie będziemy jakoś celować w okres przerwy międzysemestralnej na studiach albo tuż po niej. Z tego względu optowałbym za marcem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski - kwestia terminu

Post autor: Samuel »

Raubritter pisze:w lutym może być zimno i śnieżnie, co utrudni dojazd (chociaż pod koniec miesiąca już nie powinno być źle).
Khamul pisze:Jak będzie jakiś śnieżny, to nie dojadę, więc może raczej marzec?
Sorry, taki mamy klimat ostatnio, że śnieżyca w połowie kwietnia jest niemal równie prawdopodobna jak w lutym, więc zostawmy argument pogodowy. :) Ja dodałbym natomiast dwa istotne czynniki:
1) przed zmianą czasu na letni będziemy mniej zmęczeni :)
2) jako specyfikę ultrakonserwatywnego Krakówka mogę uznać "zakaz zabaw hucznych" przed Wielkanocą, co dla jednych graczy może być pozytywem, dla innych wręcz przeciwnie :twisted:
Przechodzę do argumentów konwentowych:
Raubritter pisze:Sugerowałbym też, żeby przerwa między Krakowem a Przemyślem (lub na odwrót) wynosiła co najmniej 3-4 tygodnie.
Pomysł byłby dobry, gdyby Łukasz odpowiedział na moje maile, ponieważ milczy, musiałbym uznać, że Kraków musi być minimum 5 tygodni przed lub po Wielkanocy. Z przyczyn moich prywatnych planów "po" nie wchodzi w grę, z przyczyny postu Raleena nie wchodzi w grę "przed".
Raleen pisze:Nie wiem na chwilę obecną jak będzie z konwentem w Warszawie. Kto wie czy nie będziemy jakoś celować w okres przerwy międzysemestralnej na studiach albo tuż po niej. Z tego względu optowałbym za marcem.
To dla mnie zupełne zaskoczenie, choć zasadniczo pozytywne. Bardzo chciałbym odwiedzić Warszawę przy innej okazji niż "Grenadier". Przed "Polami Chwały" rozmawialiśmy o listopadzie, m.in. dlatego tak się spieszyłem z moim październikowym konwentem. Teraz zatem odpuszczam także luty ciesząc się z góry na konwent organizowany przez Ryszarda.
Pozostawia mnie to w pewnym kłopocie - nagle robi się gęsto od konwentów, i wymóg "3-4 tygodni odstępu" zaczyna być niewykonalny. Od razu dodam, że bez wielkiego żalu zrezygnowałbym z organizacji spotkania krakowskiego - o wiele bardziej lubię przyjeżdżać w charakterze gościa niż samemu coś organizować. Na razie zatem postępuję następująco: sprawdzam termin 4-6 marca (bodaj jedyny, który mogę jeszcze bezpiecznie brać pod uwagę), a jeśli zostanie on oprotestowany, po prostu dam sobie spokój. Z radością odwiedzę i Przemyśl, i Warszawę, a może coś się jednak urodzi w Lublinie? ;)
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: VII Konwent Krakowski - kwestia terminu

Post autor: Raubritter »

Ja i tak postaram się przyjechać, nawet jak będzie w lutym i będą śniegi (choć w tym przypadku wiele zależy od PKP). Co do ferii, to terminy tajemnica nie są, ostatni rzut kończy się 28 lutego, a mazowieckie ma do 14 lutego (https://men.gov.pl/zycie-szkoly/kalenda ... -2016.html).

4-6 marca też jest ok. Podobnie zresztą jak kwiecień.
Samuel pisze:jako specyfikę ultrakonserwatywnego Krakówka mogę uznać "zakaz zabaw hucznych" przed Wielkanocą
Na to zgodzić się nie mogę :D Już dwa razy rozpoznawaliśmy bojem krakowskie wyszynki i z całą pewnością łakniemy kolejnych dogrywek. No, chyba, że teraz w nowej, lepszej Polsce zakażą ustawowo ;)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: VII Konwent Krakowski - kwestia terminu

Post autor: clown »

Zgodzę się z Kolegą Raubritterem, gdyż nie od dziś wiadomo, że jeździmy do Krakowa właśnie z powodu hucznej zabawy, a planszówki są tylko przykrywką, żeby w papierach było OK 8-)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: VII Konwent Krakowski - kwestia terminu

Post autor: Raleen »

Samuelu, ja też jeszcze się rozejrzę jak to ostatecznie będzie i dam znać wkrótce, ale obawiam się, że odnośnie organizowania imprezy na jesieni, robi się już późno, bo w grę wchodzi moim zdaniem tylko listopad. W praktyce przed świętami w grudniu mało komu będzie się chciało. W styczniu studenci uczą się do sesji i jest środek zimy - też raczej mało chętnych będzie. Jako sensowny czas jawi mi się początek lutego. Przepraszam jeśli trochę zaskoczyłem, faktycznie jak rozmawialiśmy do tej pory o tym nie wspominałem, ale taka prosta kalkulacja pokazuje, że tak naprawdę sensownych terminów nie ma aż tak dużo. Zobaczymy co z tego wyjdzie i czy będę sam miał siłę zajmować się konwentem, czy da się to ostatecznie zrobić w Agresorze... jest póki co trochę niewiadomych.

Mi konwent w Krakowie na początku marca, w terminie, który podałeś, bardzo pasuje.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VII Konwent Krakowski - kwestia terminu

Post autor: Leliwa »

clown pisze:Zgodzę się z Kolegą Raubritterem, gdyż nie od dziś wiadomo, że jeździmy do Krakowa właśnie z powodu hucznej zabawy, a planszówki są tylko przykrywką, żeby w papierach było OK 8-)
I koniecznie pieczątka Domu Kultury na delegacji.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: VII Konwent Krakowski - kwestia terminu

Post autor: clown »

Leliwa - oczywiście! Bez tego nie ma zwrotu za bilety :roll:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski - kwestia terminu

Post autor: Samuel »

Dzięki, Raleenie - myślę, że konwent w Warszawie z początkiem lutego byłby idealny (jeśli tylko nie wyjadę ze studentami jako opiekun wycieczki, ale to mało prawdopodobne), a jednocześnie nie kolidowałby z krakowskim terminem wczesnomarcowym. Pozostaje kwestia Przemyśla, ale tu już dłużej czekać nie mogę. No i MDK musi mieć wolną salę. :)
Raubritterze, Clownie - ja w kontekście "hucznych zabaw" myślałem raczej o płynnym przechodzeniu gier strategicznych w "huczną zabawę" jeszcze w lokalu MDK, jeśli chodzi o nadprogramowe zajęcia nocne, to przeszkód nie przewiduję. :) Nawet ze strony nowej władzy, jakakolwiek by nie była - na pewno pozostawi miejsce w podziemiu dla złaknionych wielkopostnych zabaw Racjonalistów, a podziemi ci u nas w Krakowie dostatek :) Poza tym niedziele wyłączone są z Postu, więc Wasi ortodoksyjni Koledzy z pewnością chętnie dołączą o północy po sobotnim graniu - tak się szczęśliwie składa, że nocną przerwę robimy dokładnie "o czasie". ;)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski - kwestia terminu

Post autor: Samuel »

Rzecz jest już wyjaśniona - zarezerwowany pierwszy weekend marca tj. 4-6 marca 2016.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: VII Konwent Krakowski - kwestia terminu

Post autor: Raubritter »

Świetnie, mam nadzieję, że będę. I mam nadzieję, że będzie równie fajnie, jak ostatnio :-)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: VII Konwent Krakowski - kwestia terminu

Post autor: Khamul »

Też przybyć się postaram...
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”