VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Leo »

Ja również przyłączam się do podziękowań dla naszego przemiłego Gospodarza :D Wielkie dzięki Michale! Wprawdzie nie udało się nam tym razem w nic zagrać, ale jeszcze wiele konwentów przed nami. :) Z przyjemnością zauważyłem też, że z każdym konwentem mamy coraz lepsze zaopatrzenie - tym razem był m.in. cukier trzcinowy i całkiem niezła kawa i herbata.

Dziękuję również moim współgraczom za wspaniałe chwile spędzone nad starymi i nowymi tytułami. W "Quartermaster General" i "Gothic Invasion" jeszcze na pewno chetnie zagram. Podobnie jak w TYW i PLO. HIS mi się już chyba przejadł, ale epicką bitwę pomiędzy Anglikami Namka i Francuzami Kpt.Bomby zapamiętam chyba na bardzo długo :D
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

Dzięki za podziękowania. To zawsze podnosi organizatora na duchu. :)
Wysłałem Raleenowi właśnie relację do umieszczenia na Portalu, mam więc nadzieję, że w niedługim czasie się ukaże. :)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: clown »

I ja dołączam spóźniony :) organizacja jak zwykle w Krakowie wyborna, atmosfera familiarna, wybór gier arcyciekawy. Żałuję, że ominęła mnie niedziela, ale PKP chyba po złości zmieniło rozkład jazdy :/
Dziękuję Hermanowi za odświeżenie PoG'a i lekcję pokory, bo zlał mnie strasznie. Najpierw zaangażowałem się za mocno na wschodzie, gdzie armie rosyjskie zostały odgonione, ale nie zniszczone, jednak w efekcie na zachodzie Alianci mieli wolną rękę. Po rozgrywce potwierdzam, że PoG słusznie należy do Panteonu najlepszych gier wojennych - kompletnie nie czuć "wiekowości" gry. Obserwowałem także rozgrywkę w PuG i chętnie zagram.
Quartermaster General - moje odkrycie - bardzo dobra gra do piwa i precli z historycznym klimatem. W naszej grze wygrała Oś, dzięki niesamowitym Włochom Pędraka, którzy pomaszerowali niczym Aleksander do Indii.
Oprócz tego HIS i jak zwykle świetna atmosfera. Tym razem grałem Papieżem i udało mi się nie być ostatnim, więc potraktuję to jako moralny sukces :P
Podziękowania dla wszystkich współgraczy oraz uczestnikom biesiad za ciekawe i nierzadko filozoficzne dysputy :)
Do zobaczenia!
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Herman »

Ciesze się, że zdecydowanej większości graczy spodobał się Quatermaster General. W sumie w Krakowie zagrało w niego 13 osób i nie pamiętam, żeby ktoś narzekał na ten tytuł. Bardzo fajna pozycja na konwenty. Jak na 2 godziny grania oferuje sporo decyzji do podjęcia.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Leliwa »

I nie jest to gra przesadnie losowa (oprócz rozkładu kart)
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Leo »

Bardzo fajna relacja, Michale. Z przyjemnością przeczytałem i obejrzałem zdjęcia. Będzie co wspominać :)
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Leliwa »

Istotnie, był to bar Chimera, ale dzięki dobremu towarzystwu, udało mi się to przetrwać.

Co do kronikarskiego obowiązku to graliśmy z Dajmiechem w bitwę pod Paraitacene, gdzie Eumenes Dajmiech spotkał się z Antygonosem Leliwą.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”