VII Operacja Łódzka 2016

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Samuel »

Killy, bardzo przepraszam Ciebie i wszystkich pozostałych uczestników konwentu, ale jednak nie zaryzykuję wyjazdu do Łodzi. Przedwczoraj było na tyle źle, że miałem problemy z chodzeniem, teraz się zaczyna polepszać, ale wciąż nie jest dobrze. Tymczasem natura mojego schorzenia jest akurat taka, że długotrwałe siedzenie - a takie czekałoby mnie i w pociągu, i na konwencie - jest sytuacją najbardziej szkodliwą, zwłaszcza w sytuacjach, gdy już dzieje się źle. Już nawet ta chwila przed internetem, jaką spędziłem pisząc tego posta, jest dla mnie odczuwalna. Ogromnie mi przykro z powodu tej sytuacji, mam nadzieję, że uda mi się to nadrobić jeszcze w tym roku jakimś wyjazdem do Łodzi, bo naprawdę bardzo chciałem Was odwiedzić, nie tylko ze względu na gry, ale i towarzysko - no i dodam, że Operacja Łódzka była miejscem moich pierwszych udanych gier wieloosobowych w naszym środowisku i mam dla niej wielki sentyment. Ale w tej chwili to po prostu byłoby za duże ryzyko.
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Gerhard. »

:(
Dbaj Samuelu o siebie, to najważniejsze. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: killy9999 »

No to zdrowiej Samuelu. Operacje Łódzkie jeszcze będą w przyszłości, więc wspólne granie pewnie nam nie ucieknie.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Samuel »

Dzięki, Koledzy, za zrozumienie i dobre życzenia. Miłej gry, no i z niecierpliwością czekam na raport z rozgrywek.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Raleen »

Z ciekawości chciałem zapytać jak Operacja Łódzka w tym roku wypadła, bo coś nic nie piszecie?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: killy9999 »

Wypadła dobrze, aczkolwiek kameralnie (tzn. nikt spoza Łodzi nie przyjechał). Mieliśmy swoją osobną salę, więc dało się grać w spokoju. Przez dwa dni przewinęło się sumarycznie ok. 10 osób. Na stole był Churchill (w sobotę scenariusz turniejowy, w niedzielę pełny), Zimna Wojna, Battle Cry, Fryderyk, Magnaci. Zdjęcia tutaj:

https://flic.kr/s/aHskziPXQW
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Raleen »

Dzięki!

Gerharda rozpoznaję i Lipę oraz (chyba) Brathaca, ale na tym koniec.

Żałuję, że nie zawitałem, ale tym razem byłem przytłoczony "życiem" i jeszcze Kristo się wykruszył, a "Churchilla" i tak nie byłbym się w stanie douczyć do imprezy...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Schtrasny
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 957
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 12:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 54 times
Been thanked: 33 times

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Schtrasny »

Raleen pisze:Dzięki!

Gerharda rozpoznaję i Lipę oraz (chyba) Brathaca..
A ja Olę! ;)
"Niech zapłaczą piękne panny z Petersburga!"
https://miniwarsy.blogspot.com/
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: brathac »

Nope. Wasn't me.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Raleen »

Też miałem właśnie wątpliwość, ale wolałem się pomylić w tą stronę niż kogoś znanego mi pominąć... ;)

To tak jeszcze z ciekawości spytam jeśli można: jakichś nowych graczy zwerbowaliście czy to znane mi z forum (a nieznane w realu) osoby ze środowiska graczy?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: killy9999 »

Z osób z tego forum to chyba tylko ja, Gerhard i Lipa (ten ostatni tylko z krótką wizytą). Poza tym był Masło i Konrad, którzy grają z nami już od paru ładnych lat. Do tego powyciągaliśmy jakichś swoich kolegów. Ja np. ściągnąłem Łukasza który na dobrą sprawę wprowadził mnie w gry wojenne przy pomocy Combat Commandera :-) Z nowych osób, to drugiego dnia imprezy po południu przyszła jakaś mama z 11-letnim synem. Chłopaki usiedli z nimi do Magnatów i mały nawet ponoć wygrał :-)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Raleen »

killy9999 pisze:Chłopaki usiedli z nimi do Magnatów i mały nawet ponoć wygrał :-)
Zapamięta do końca życia :). Od tego się zaczyna.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Gerhard. »

Raleen pisze:
killy9999 pisze:Chłopaki usiedli z nimi do Magnatów i mały nawet ponoć wygrał :-)
Zapamięta do końca życia :). Od tego się zaczyna.
Mama chciała zabrać go na główną salę do tzw. eurogier, ale młody powiedział, że on tylko w historyczne chce. No mocno kumaty był, prawdę mówiąc mógłby spokojnie usiąść do prostych strategii z nami dziadkami ;)

Kolejna porcja zdjęć: https://goo.gl/photos/iXYGwJEupDNpAhXW8
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Samuel »

Bardzo zachęcająca relacja - bardzo żałuję, że nie byłem no i liczę, że nadrobię następnym razem. A jeśli w tym roku udałoby mi się wpaść do Łodzi, dam znać - no i ze swojej strony zapraszam na nasze krakowskie konwenty. ;)
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Gerhard. »

Dzięki za zaproszenie, ja w tym roku postaram się wpaść :)
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”