VII Operacja Łódzka 2016

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Gerhard. »

Samuel pisze:Nadal poważnie rozważam wybranie się do Łodzi, jestem bardziej na "tak" niż na "nie" (mimo, że wymagałoby to modyfikacji innych moich planów wyjazdowych). Nie ukrywam jednak, że podobnie jak Maciunia uzależniam trochę ostateczną decyzję od spodziewanego składu konwentu. Nie chodzi mi nawet o liczną frekwencję gości, ale po prostu o to, że jako przyjezdny nie za bardzo mam co robić z wieczorami - interesuje mnie zatem granie do 21.00, a potem ewentualne wyjście na piwo czy lemoniadę (zależnie od gustu), a nie kończenie dnia gier o 18.00. Jeśli ktokolwiek - przyjezdny lub Łodzianin - byłby gotów już teraz się umawiać na takie hard-corowe granie, jestem jak najbardziej otwarty. :)
Ok nie ma problemu :)
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Samuel »

Wspaniale - zatem właściwie mój przyjazd jest pozytywnie przesądzony. Pozostaje oczywiście dokładniejsze się umówienie - zarówno w kwestii czasowej, jak i growej. W tej pierwszej zdążyłbym zapewne do Łodzi na piątek popołudnie, ale jeśli planujecie dłuższe posiedzenie raczej od soboty, mogę przyjechać w sobotę na jakąś 10.00. Jeśli chodzi o niedzielę, to też jestem otwarty na różne rozwiązania - mam powrotne pociągi o 10.48, 14.35 i 18.35, chciałbym się jednak wcześniej umówić i kupić bilet.
Jeśli chodzi o tematykę gier to moim ulubionym typem są CDG - z wieloosobowych tytułów oczywiście HIS i VQ, natomiast z dwuosobowych mogę zaoferować UKC, NPwS, a także taką mniej znaną rzecz jak "Mr Madisons War 1812" - wszystkie trzy mają ten pozytyw, że gra się jakieś 4 godziny. Oczywiście, mogę też siąść na cały konwent do "Ścieżek Chwały" (i z chęcią bym to uczynił), ale nie wiem, czy o to chodzi. Mogę też przywieźć dość fajny, prosty, szybki, acz bardzo losowy przerywnik w postaci "Quartermaster Generala". Z chęcią zagrałbym w "Churchilla" lub ADP, jeśli ktoś z Was ma na miejscu. I wreszcie - moje samoróbki. "Orła, Lwa i Lilie" przerobiłem ostatecznie trochę zgodnie z radami Gerharda (można zagrać także Rzeczpospolitą i Imperium Osmańskim), drugą grą, którą mam do zaoferowania, są prostsze i szybsze "Krecie Wojny". W razie potrzeby udzielę wyjaśnień. Oczywiście, jestem otwarty też na inne propozycje. :)
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Gerhard. »

Myślę, że zaczniemy od soboty. W niedzielę trudno określić jak skończymy. Ja zamierzam być jak najdłużej. Niestety nie mogę zadeklarować chęci grania w konkretne tytuły. Jako gospodarze będziemy starali się elastycznie dostosować do potrzeb gości. Wiele zależy od tego czy pojawią się jacyś nowicjusze i w jakiej liczbie. Więc oczywiście w takim przypadku prostsze i krótsze tytuły są jak najbardziej na miejscu :) Na dłuższe też znajdzie się miejsce. Churchill jest nam znany, OLiL też chętnie potestujemy :) Już nie pamiętam moich rad ale cieszę się, że być może się przydały :)
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Gerhard. »

Raleen pisze:Ja też chętnie do Łodzi zawitam po latach. Jak by jeszcze byli chętni do grania w moją grę to obowiązkowo :)
Ja byłbym chętny, ale nie mogę się zadeklarować na 100% z w/w powodów :) W ogóle w Łodzi ostatnio mało heksówkowiczów i heksówek w na stołach :(
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Raleen »

Właśnie nie ukrywam, że waham się jeszcze co do przyjazdu i to byłby dla mnie argument rozstrzygający :)
Nie zakładam grania całodziennego, żeby była jasność.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Gerhard. »

Raleen pisze:Właśnie nie ukrywam, że waham się jeszcze co do przyjazdu i to byłby dla mnie argument rozstrzygający :)
Nie zakładam grania całodziennego, żeby była jasność.
Kurcze :( No rozumiem. Oczywiście deklaracja, że będziemy dostosowywać się do Gości jest aktualna, ale żadnemu nie mogę dać gwarancji osobistego zaangażowania w tę czy inna rozgrywkę. Pojawią się zainteresowani nowicjusze i być może będę musiał usiąść do Fryca ;) Oczywiście rozgrywka z autorem w świetną jak słyszałem grę to super sprawa. Dam znać łodziakom :)
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: brathac »

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Raleen »

Przemyślałem sprawę. Jest spora szansa, że pojawimy się z Kristo. Wtedy przeprowadziłbym z nim rozgrywkę w "Ostrołękę" i będziecie mogli zobaczyć jak to wygląda, a jednocześnie nie wymagałoby to od Was angażowania się, z kolei ja bym się nie nudził. Jak zainteresowanie nie będzie zbyt duże to my sobie po prostu zagramy i dla nas to też korzyść. Wszystko zależy od Kristo, pewnie wyjaśni się gdzieś w ciągu tygodnia. Gdybym się pojawił, byłbym całą sobotę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Gerhard. »

Fajnie! Ja bardzo chętnie zobaczę jak to wygląda i z czym się je ;)
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Samuel »

Ja też bardzo się cieszę na spotkanie. Jeśli chodzi o moje propozycje gier, to raczej napisałem je właśnie jako propozycje, chcąc dostosować się do wymagań i gustów Gospodarzy :) . No i, nie ukrywam, dokonać wyboru, co miałbym ze sobą przywieźć (kwestia pojemności walizki). Dlatego proszę o wskazówki przynajmniej w tym ostatnim względzie ;) .
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Gerhard. »

Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie jedna cięższa wieloosobówka jak HIS lub VQ i jedna leciutka jak "Quartermaster General". "Krecie Wojny" z tego co widziałem też wyglądają interesująco, no i jest RON!
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Samuel »

W takim razie jeszcze techniczne pytanie, czy VQ przywozić ze sobą, czy macie na miejscu? :)
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Gerhard. »

Nie mamy na miejscu :)
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: Samuel »

OK - to prawdopodobnie przywiozę VQ, QG, KW i może coś jeszcze, np. OLL, "Inwazję Gocką" czy W1815.
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: VII Operacja Łódzka 2016

Post autor: killy9999 »

O ile się nie mylę Lipa ma VQ, a ja mam HISa. Do tego mam jeszcze ADP i Churchilla - w każdą z nich bardzo chętnie zagram, tylko wolałbym się nieco wcześniej umówić (tak z tydzień przed), żeby mieć czas na spokojne przypomnienie zasad.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”