XIII Galicyjskie Manewry Strategów (12-14.08.2016)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Leliwa »

Samuelu, w kontekście dużej liczby początkujących zawsze można rozłożyć jakąś starożytną epicką bitwę z CC Ancients.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Samuel »

leliwa pisze:Samuelu, w kontekście dużej liczby poczatkujących zawsze można rozłożyć jakąś starożytną epicką bitwę z CCAncients.
Leliwo, to na pewno bardzo dobry pomysł - aczkolwiek tu Ty musiałbyś wziąć na siebie rolę tutora.
Podobnie bardzo mi się podobają aż trzy z tytułów wymienionych przez Kapitana Bombę: "Fire in the Sky" (już wydrukowałem sobie instrukcję), UKC i Manewr, ten ostatni też mógłby się okazać cenny szkoleniowo, oczywiście jeśliby Właściciel nie miał przeciw temu obiekcji :)
Ja już zasadniczo podjąłem decyzję, jeśli chodzi o moją listę
"Gra o Tron" (z dwoma ostatnimi dodatkami)
"The Gothic Invasion"
"No Peace without Spain"
"W 1815"
"Krecie Wojny"
"Sekigahara"
Jeśli chodzi o Bratanka, to namawiałbym go na wzięcie "The First World War" chyba, że na miejscu nie ma "Zimnej Wojny" (to pytanie do Debeja!)
Druga kwestia wątpliwa dotyczy trzech gier zespołowych: mojego "Orła, Lwa Lilii" oraz VQ i QG. W pierwszą z nich nie ma właściwie sensu grać w mniej niż 4 osoby, w kolejne w mniej niż 6. Z dotychczasowych dyskusji na Forum wnoszę, że w żadna z tych gier nie budzi zainteresowania dość szerokiego grona. Jeśli nie będę miał przeciwnego sygnału, nie biorę ich zatem. Może jednak pojawi się jakiś głos za (dla przypomnienia zespołowi krakowsko-śląskiemu - zarówno w QG jak i VQ graliśmy w "Wanilii" podczas naszego pierwszego spotkania i dobrze nam szło). W każdym razie - jeśli miałbym dodać którąkolwiek z tych gier, na pewno skorzystam z miłej oferty Kolegi Wally'ego i poproszę o podrzucenie części mojej kolekcji jego samochodem.
Czekam więc tylko jeszcze na te dwie wiadomości. :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Raleen »

Jeśli by miały dojść do skutku wieloosobówki, preferuję VQ.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: dbj »

Co do początkujących graczy, nie ukrywam, że to głównie dla nich dedykowany jest turniej Wings of War, proste zasady, atrakcyjne nagrody, przypominam w puli bony o łącznej wartości 400 zł do wykorzystania na www.fortgier.pl

Turniej odbędzie się w sobotę, w "przerwach" między rozgrywkami. Będę do dyspozycji dla początkujących graczy w kwestii nauki zasad turniejowych Wings of War.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Namek »

Tak jak wspominałem w HIS czy VQ chętnie zagram ( chyba w Muszynie będzie więcej chętnych na VQ) jak również w Grę o Tron. Gdyby była okazja poznać Struggle of Empires to też bym się pisał, ewentualnie UKC czy Krecie Wojny. Fajnie by też było gdyby w razie czego pod ręką był egzemplarz Zimnej Wojny :).

Na propozycje czasowe jestem otwarty, jakiś dłuższy tytuł (VQ ;)) można by wziąć na start lub sobotę rano :).
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Samuel »

W takim razie umawiam się z Wallym, że pozycje "wagi ciężkiej" (na pewno "Sekigahara" i VQ) przyjadą z Wami samochodem. W przypadku VQ mam nadzieję, że "początkujący gracze" zostaną dopuszczeni na 5-go i 6-go (Sułtan, HRE)? Wtedy może rzeczywiście uda się nam ułożyć komplet (tym bardziej, że, jak wspominałem - mój udział w wieloosobówce jest praktycznie nierozerwalnie związany z udziałem moich 13-letnich gości ;) ).
Jeśli chodzi o termin ewentualnej gry wieloosobowej (alternatywnie VQ lub GoT) celowałbym raczej na piątek popołudniu lub niedzielę, bo w sobotę - jak wspomniał Organizator - jest turniej "Wings of War", a to gry wieloosobowe skutecznie rozbija (nie jest to mój protest przeciw WoW, ale propozycja optymalnego zorganizowania czasu). Oczywiście, wszystko wyjaśni się na miejscu.
Jeśli chodzi o moje pytania to ponawiam kwestię - czy jest na miejscu "Zimna Wojna"? Czy ktokolwiek jest zainteresowany "Quartermaster General" jako przerywnikiem? W obu sprawach czekam na odpowiedź do jutra.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Raleen »

Z tego co mi wiadomo w oparciu o wykaz zasobów Stowarzyszenia "Dragon" (na stronie GMS) to mają "Zimną wojnę", a także np. "Jesień narodów". Odpowiadam za organizatora, ale to żeby było szybciej.

Co do mnie, na pewno w piątek jedziemy z Dbj z "Ostrołęką", w następne dni postaram się być elastyczny.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Raubritter »

Samuel pisze:Czy ktokolwiek jest zainteresowany "Quartermaster General" jako przerywnikiem?
Ja bym nie pogardził.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
JB
Adjudant
Posty: 265
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: JB »

Ja w Fire in the Sky zagram. Dobra gra.
Jak ktoś byłby chętny na gry Simmonsa - Napoleon's Triumph i Guns of Gettysburg - to biorę. Dawno nie grałem i odświeżyłbym sobie oba tytuły.
Do tego Struggle of Empires i może Ares Project, dla chcących spróbować czegoś innego.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Samuel »

Dzięki, Raleenie, Raubritterze
w takim razie będę prosił Bratanka raczej o "Pierwszą wojnę", bardziej się przyda, zwłaszcza młodzieży przyjezdnej i miejscowej :) QG dołączam.
JB, Kapitanie - instrukcję do "Fire in the Sky" przeczytałem na razie w 1/3, ale koncepcja bardzo mi się podoba i to mój "numer 1" na tegoroczne manewry. Mam nadzieję, że jeden z Was nie pogardzi początkującym kamikaze. :) Chciałbym jednak spytać, czy mam się przygotować na "reguły opcjonalne", tego jest trochę sporo i może mi się mylić, więc chciałbym wiedzieć, czy gracie z nimi czy bez nich?
JB
Adjudant
Posty: 265
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: JB »

Bez zasad opcjonalnych.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: dbj »

Poniżej link do gier, które mogą być miejscu;
http://www.gry.dragon-muszyna.pl/compon ... 0?Itemid=0
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Namek »

dbj pisze:Poniżej link do gier, które mogą być miejscu;
http://www.gry.dragon-muszyna.pl/compon ... 0?Itemid=0
Ja bym prosił o Zimną Wojnę i 7 cudów (przyda się szybki przerywnik na kilka osób).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Raleen »

Przygotowania trwają. Ja poza "Ostrołęką" biorę jeszcze "Blue Cross, White Ensign" czyli trzecią odsłonę "Flying Colors" o bitwach morskich z udziałem w floty rosyjskiej pod koniec XVIII w. i na początku XIX w.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna 12-14.08.20

Post autor: Samuel »

Ja będę w Muszynie już w czwartek. Jeśli w piątek będzie pogoda, zapewne pojadę z młodzieżą coś zwiedzać, więc nie będę się domagał wcześniejszego otwarcia remizy - natomiast, jeśli będzie padało, telefonicznie uśmiechnę się do Organizatora, o tak :) Mam nadzieję, że w piątek jednak wszystko zacznie się dość wcześnie popołudniu, zadzwońcie więc, Koledzy, jak będziecie na miejscu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”