XII Przemyskie Manewry Strategów (7-9 kwietnia 2017)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: XII Przemyskie Manewry Strategów (7-9 kwietnia 2017)

Post autor: Wally »

Chcesz już iść? Jeszcze ranek nie tak bliski,
Słowik to, a nie skowronek się zrywa
I śpiewem przeszył trwożne ucho twoje.


Jednym słowiki śpiewały a inni spali podstępnie upojeni alkoholem w jednym pokoju z randomowym homofobem o niewyszukanej urodzie. Jednakże sam konwent udany zarówno towarzysko (jadłem jajecznicę z prawie najważniejszymi celebrytami polskiej sceny wargameingu) jak i growo (miejsce w pierwszej czwórce w HIS). Wprawdzie nie zagrałem w tytuły które sobie wymarzyłem ale poznałem kilka innych, najciekawszy to chyba Zdobywcy Italii choć niewątpliwie na ocenę wpłynęła euforia po wygranej ;)
Da wstrieczi!
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
JB
Adjudant
Posty: 265
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: XII Przemyskie Manewry Strategów (7-9 kwietnia 2017)

Post autor: JB »

Ja grałem z Królikiem. Zakończyliśmy po 6 etapie. Prowadziłem jednym oczkiem, ale ostatecznie raczej Ententa by przepchnęła punktację na swoją stronę. Rozgrywka generalnie dość wyrównana.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Królik
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 20 października 2009, 12:55
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: XII Przemyskie Manewry Strategów (7-9 kwietnia 2017)

Post autor: Królik »

Generalnie próbowałem naśladować taktykę Pędraka ale nie bardzo zauważyłem korzyści z niej przy ciągłych brakach w ekonomii i po 2 etapach zaprzestałem. Na pewno są pola które bezkarnie można zostawić bez zaopatrzenia, ale to kilka pól raptem, na resztę trzeba utrzymywać zaopatrzenie na odpowiednim poziomie - boli niemożność dosłania strategicznie wojska na pole OOS, nadto naturalnie zachęcają one do atakowania konkretnie tam, a później trudno załatać wyrwy w punktach gdzie nie ma zaopatrzenia. Muszę zagrać z nim i zobaczyć to wykonaniu mistrza - celebryty z baru Rubin ;).
Na razie wydaje mi się, że nie psuje to gry, a jedynie w pewnych sytuacjach pomaga wytrwać Francuzowi i jest to zagranie taktyczne nie strategiczne determinujące rozgrywkę czy czyniące ją ahistoryczną.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XII Przemyskie Manewry Strategów (7-9 kwietnia 2017)

Post autor: Leliwa »

Po drodze z Rynku do Rubina jest też lokal "Mała Czarna", prowadzony przez przyjaciela Samuelowego, gdzie zjadłem niezgorszy żurek z porządną wkładką kiełbasianą. Zaś najbliższym manewrów i otwartym do najpóźniejszej pory jest lokal na Bulwarach Sanowych (to moja prywatna nazwa) o profilu italiańskim - "Papryczki, Jazz i Wino". Można smacznie zjeść, choć czeka się długo.
No i oczywiście nasza ulubiona kawarnio-cukiernio-lodziarnia, której nazwy na razie nie będziemy zdradzać. Po ostatniej wizycie niektórzy z nas nagrabili tam sobie u jednej z Panien Kelnerek, oprócz Jacka oczywiście, który jako jedyny zachował się z godnością i kulturą ;).
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Lukasz79
Sergent
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 4 lutego 2006, 16:48

Re: XII Przemyskie Manewry Strategów (7-9 kwietnia 2017)

Post autor: Lukasz79 »

Panowie, dziekuje wszystkim za zjawienie sie w Przemyslu. Bardzo sie ciesze, ze udalo sie dotrzec wszystkim, ktorzy to zapowiadali, bardzo mile zaskoczenie, gdyz zawsze ktos "odpada" z roznych przyczyn. Mam nadzieje, ze trend sie utrzyma i w przyszlym roku pojawi sie jeszcze wieksza, zwawa gromadka wesolych biesiadnikow, przepraszam uczestnikow :). Ze mna na czele.

Milo slyszec, ze tyle zacnych gier udalo sie rozegrac, sam rowniez chetnie powrocilbym do HISa przy najblizszej okazji. A okazja moze przydazy sie juz wkrotce, gdyz w ramach pokuty zamierzam wybrac sie na co najmniej jedna impreze wargamingowa w tym roku.

Michale, co do skakania przez parkan - zawsze jeszcze istnieje opcja manualna, zbudzona wczesnym switem pani w recepcji manualnie wciska guzik wypuszczajac Cie z posesji :) Ja zawsze z niej korzystalem bezceremonialnie budzac spiaca pania, bylo nie bylo jest tam od tego jak d..... sami wiecie co od czego :)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XII Przemyskie Manewry Strategów (7-9 kwietnia 2017)

Post autor: Samuel »

Lukasz79 pisze:Michale, co do skakania przez parkan - zawsze jeszcze istnieje opcja manualna, zbudzona wczesnym switem pani w recepcji manualnie wciska guzik wypuszczajac Cie z posesji :) Ja zawsze z niej korzystalem bezceremonialnie budzac spiaca pania, bylo nie bylo jest tam od tego jak d..... sami wiecie co od czego :)
Uznajmy, że był to z mojej strony odruch chrześcijańskiego, przedwielkanocnego miłosierdzia :) Jak również niechrześcijańskiej zarozumiałości, w końcu dla faceta (podobno) po zawale miło jest pochwalić się swojemu kardiologowi, że podczas wyjazdu skakało się przez parkan (nawet, jeśli nie był to wysoki parkan, a i "skok" raczej umowny, bliższy niezgrabnemu przejściu ze stereotypowym wręcz elementem nabicia się na kolce i podziurawienia nowych dżinsów. :oops: ).
Co do Twojej wizyty, bardzo mi miło będzie gościć w Krakowie lub Niepołomicach. Nie oznacza to, żebym w jakiś sposób deprecjonował Muszynę, Brańszczyk czy "Strategosa", piszę o dwu pierwszych po prostu dlatego, że na dwu wymienionych wcześniej imprezach będzie mi miło także jako gospodarzowi, a na tamtych jedynie jako - mam nadzieję - współuczestnikowi, czy też - mówiąc w duchu Wielkanocnym - współbiesiadnikowi naszej strategicznej uczty. :) Ogólnie, wszedłem żeby złożyć życzenia, ale jakoś nie znalazłem odpowiedniego wątku, więc Tobie i Wszystkim innym Braciom Strategom życzę wiele Radości Wielkanocnej i nie tylko, inteligentnych partnerów do rozgrywek, no i zdrowia w nadchodzących miesiącach, iżby mieli je dla uczestnictwa w naszych kolejnych spotkaniach i imprezach im towarzyszących. :)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XII Przemyskie Manewry Strategów (7-9 kwietnia 2017)

Post autor: Leliwa »

Lukasz79 pisze:jak d..... sami wiecie co od czego :)
Do siedzenia oczywiście.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”