III Strategos (3-5 marca 2017)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Raleen »

Zbliża się termin III edycji "Strategosa". Chciałbym zrobić kolejną edycję mniej więcej w tym samym czasie co rok temu, żeby konwent odbywał się o stałej porze w ciągu roku (czyli mniej więcej w drugiej połowie lutego).

Najlepszy z mojego punktu byłby termin 17-19 lutego (piątek - niedziela). Jeśli nie będę z Waszej strony słyszał wyraźnego sprzeciwu, to pozostaję przy tym terminie. Jedyny mankament może być z feriami szkolnymi, bo ponoć w Woj. Mazowieckim to wypada akurat w połowie ferii. Z drugiej strony wiem, że dla niektórych to jest okoliczność wysoce sprzyjająca.

Dużo więcej szczegółów będę w stanie podać w najbliższy piątek-sobotę.

Termin imprezy zmienił się na 3-5 marca 2017.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: III Strategos

Post autor: Leo »

Tak, ferie zaczynają się u nas 13 lutego.
Tym razem chyba się pojawię.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Lehto
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: III Strategos

Post autor: Lehto »

Ja jeżeli wpadnę to z partyzanta - dla mnie okres ferii jest w tym zakresie niesprzyjający :(
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: III Strategos

Post autor: Szary »

Ferie mnie niestety eliminują.

Do tego jak sądzę, zderzysz się ze Zjavą, czyli ostatnim Mohikaninem warszawskich konwentów...
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: III Strategos

Post autor: duc de Fort »

Mnie niestety tym razem nie będzie.
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: III Strategos

Post autor: Raleen »

To znaczy powiem w ten sposób: termin nie jest jeszcze ostatecznie przesądzony, natomiast na pewno ja nie dam rady w tym roku w weekend 25-27 lutego, więc ten weekend odpada. W praktyce wchodzą w grę dwie sąsiednie daty, czyli tydzień wcześniej i pierwszy weekend marca, ale w tym ostatnim przypadku przybliżamy się do terminu konwentu w Krakowie, zaś w pierwszym przypadku niektórzy studenci mogą nie dać rady się pojawić ze względu na koniec sesji, a ci co wyjeżdżają na ferie mogą już wybyć w ciągu pierwszych wolnych dni.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: III Strategos

Post autor: Samuel »

Raleen pisze: pierwszy weekend marca, ale w tym ostatnim przypadku przybliżamy się do terminu konwentu w Krakowie
Raleenie, jak wspomniałem, rozpoznaję w MDK możliwości przełożenia konwentu krakowskiego na maj-czerwiec, postaram się dać znać jak tylko będę miał wiadomość.
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: III Strategos

Post autor: Trampon »

Chętnie odwiedzę kolejny Strategos, niemniej jednak zarówno proponowany termin (17-19.02) jak i weekend wcześniejszy w moim przypadku odpada całkowicie. Termin późniejszy (początek marca) jest jak dla mnie debeściakiem.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: III Strategos

Post autor: Raleen »

Po konsultacjach, ponieważ okazało się, że dla dość dużej grupy osób luty nie jest dogodnym miesiącem, przesuwam termin imprezy na pierwszy weekend marca czyli:

3-5 marca 2017

Dzięki temu ominiemy wszystkie problemy związane z feriami i tym, że niektórzy wyjeżdżają na zimowisko. Również uczniowie i studenci powinni prędzej dać radę pojawić się na imprezie.

Odnośnie tego, że niewiele później odbywa się konwent w Krakowie, rozmawiałem w ciągu ostatnich dni z Samuelem. Praktyka pokazuje, że i tak zdecydowaną większość uczestników obu imprez stanowią osoby, które bywają albo tylko w Warszawie, albo tylko w Krakowie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Wolf28
Caporal
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Wolf28 »

Na pewno się pojawię i to razem z Jerzykiem (jak zawsze), nie wiem tylko, którego dnia. Nie mam jeszcze grafiku. Jerzyk już się cieszy :D
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Raleen »

Bardzo się cieszę, że się pojawicie. Postaram się naszykować jakąś inną planszówkę dla Jerzyka, w ramach poznawania świata gier wojennych.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Szary »

Ja będę, z chęcią zagram w Lee vs. Grant, 1806:Rosbach Avenged, The New Mexico Campaign, Sun of York, Lee invades the North, The Year of the Hangman.

Jestem też otwarty na propozycje :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Raleen »

Zbliża się termin imprezy. Zapraszam do umawiania się na rozgrywki.
Studenci pewnie jeszcze śpią snem zimowym ze względu na sesję, ale mam nadzieję, że niedługo się obudzą...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Leyas »

Najprawdopodobniej się pojawię :).

P.S. Ryśku napisz w pierwszym poście o zmianie terminu na marzec, bo tam nadal widnieje tylko lutowy.
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: III Strategos (3-5 marca 2017)

Post autor: Silver »

Mogę przynieść: Caesar Great battles of Julius Caesar, Commands Color Epic, Conflict of Heroes: Guadalcanal, Price of Honour, Awakening the bear, Crown of roses, Democracy under siege, Eylau, Fire in the sky, Fires of Midway, France40, Hammer of the scott, Hannibal RvC, Iron&Oak, Kutuzov, Normandy44, Orzeł i Gwiazda, Rebel Raiders, Smuta, Sword of Rome, To the last man, Wyścig do Renu.
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 lutego 2017, 11:41 przez Silver, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”