AgroWar (Brańszczyk, 1-3 września 2017)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.

Czy jesteś za wydłużeniem następnych edycji AgroWaru o czwartek (wiąże się ze wzrostem ceny)

1. Tak
12
75%
2. Nie
4
25%
 
Liczba głosów: 16
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: AgroWar (Brańszczyk, 1-3 września 2017)

Post autor: Herman »

Ponawiam pytanie 8-)
Z bardziej fikuśnych tematów - chodzi za mną rzucanie wiadrami kostek w jakiejś grze bloczkowej Columbia Games. Bardzo chętnie bym poznał coś z : Julius Caesar, Richard III: The War of the Roses, Pacific Victory, Bobby Lee czy Borodino.

Miku - ja zawsze chętnie w Zimną Wojnę zagram. Ścieżek też nie odmawiam, ale tu bym się kokretnie nie deklarował, bo to większy tytuł mimo wszystko. Możesz wziąć i jeśli się uda to czemu nie.
Miku
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 17:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: AgroWar (Brańszczyk, 1-3 września 2017)

Post autor: Miku »

Herman, to super. wezmę obie gry. Kalendarz zaczyna mi się wypełniać, więc faktycznie może nie starczyć czasu na Ścieżki, ale kto wie. Poza tym gra ze mną może wcale nie być taka długa... :shock:
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: AgroWar (Brańszczyk, 1-3 września 2017)

Post autor: Silver »

Leliwa - jest możliwość rozegrania wszystkich scenariuszy i mam mapę z bagnami (ale niestety dorabianą).
Dobrze byłoby konkretnie umówić się na dane bitwy by uniknąć dźwigania wszystkich, ciężkich wielu map i żetonów.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: AgroWar (Brańszczyk, 1-3 września 2017)

Post autor: Leliwa »

Silver pisze:Leliwa - jest możliwość rozegrania wszystkich scenariuszy i mam mapę z bagnami (ale niestety dorabianą).
Dobrze byłoby konkretnie umówić się na dane bitwy by uniknąć dźwigania wszystkich, ciężkich wielu map i żetonów.
1) Krasnobród
2) Sieraków
3) Czarna Brygada
4) Piotrków
5) Obrona Grodna
6) Łowicz
7) Wytyczno

To moje propozycje, wybierz coś z tego.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: AgroWar (Brańszczyk, 1-3 września 2017)

Post autor: Silver »

Wstępnie umawiam się też na CoH Guadalcanal na piątek (późnym wieczorem) ale są też bitwy na więcej niż 2 osoby.
A może i w CoH Price of honour też dałoby się na więcej niż 2?
Może w piątek od jak najwcześniejszej godziny?
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: AgroWar (Brańszczyk, 1-3 września 2017)

Post autor: Leliwa »

Co do Ceny Honoru to scenariusze na 3 niezaleznych graczy walczacych każdy dla siebie mnie nie obchodzą. Za bardzo fantasy. Można zacząć wcześniej.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: AgroWar (Brańszczyk, 1-3 września 2017)

Post autor: Silver »

Leliwa – z tego co proponujesz w większość już kiedyś grałem i przynajmniej z mojej strony może udałoby się rozegrać takie ze 2 bitwy zakładając wczesne przybycie (może po południu): Czarna Brygada, Sieraków lub Wytyczno.
Natomiast 1 dłuższą mogłaby być: Piotrków. Grodno nie grałem ale ciekawie wygląda.
Jeszcze proponowałbym by zastosować pewne alternatywne zasady: by w swym ruchu móc reagować swą jednostką nieaktywną ostrzałem lub zwrotem w kierunku aktywnej jednostki i zaznaczać znacznikiem z cyferką pokazującą pozostałą ilość punktów po takiej reakcji (odjąć punkty od bazowej ilości 7). Mam sporządzone takie żetony.
Tak reagujące jednostki mogą być aktywowane potem z już z pomniejszoną ilością punktów.
Można też, gdy jedna ze stron straci wszystkie punkty CAP i wszystkie jednostki będzie miała nieaktywne to druga strona może dokonywać np. swe akcje ale mając np. tylko 4 pkt – by strona mająca mniej jednostek miała jeszcze jakieś szanse.
Można byłoby też sporządzić własne bitwy – ustalić skład tajnie i rozstawić tajnie.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: AgroWar (Brańszczyk, 1-3 września 2017)

Post autor: Leliwa »

Silver pisze:Leliwa – z tego co proponujesz w większość już kiedyś grałem i przynajmniej z mojej strony może udałoby się rozegrać takie ze 2 bitwy zakładając wczesne przybycie (może po południu): Czarna Brygada, Sieraków lub Wytyczno.
Natomiast 1 dłuższą mogłaby być: Piotrków. Grodno nie grałem ale ciekawie wygląda.
Jeszcze proponowałbym by zastosować pewne alternatywne zasady: by w swym ruchu móc reagować swą jednostką nieaktywną ostrzałem lub zwrotem w kierunku aktywnej jednostki i zaznaczać znacznikiem z cyferką pokazującą pozostałą ilość punktów po takiej reakcji (odjąć punkty od bazowej ilości 7). Mam sporządzone takie żetony.
Tak reagujące jednostki mogą być aktywowane potem z już z pomniejszoną ilością punktów.
Można też, gdy jedna ze stron straci wszystkie punkty CAP i wszystkie jednostki będzie miała nieaktywne to druga strona może dokonywać np. swe akcje ale mając np. tylko 4 pkt – by strona mająca mniej jednostek miała jeszcze jakieś szanse.
Można byłoby też sporządzić własne bitwy – ustalić skład tajnie i rozstawić tajnie.
Wydaje się, ze według zasad z najnowszej edycji czyli Guadalcanal, to jednostka aktywowana może dalej wydawać punkty, naprzemiennie z jednostką przeciwnika. Czyli nie ma naprzemiennych aktywacji do ruchu czy ognia różnych jednostek jednego gracza. Ja to tak zrozumiałem.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: AgroWar (Brańszczyk, 1-3 września 2017)

Post autor: Silver »

Chodzi o sytuację by po ruchu wroga, mając zaznaczoną jako aktywną jakąś własną jednostkę, dokonać we własnej fazie ostrzału lub zwrotu o 60 stopni inną niż aktywna własna jednostka pomniejszając zasób punktowy tej innej jednostki na jej przyszłą aktywację (i np. dokonując ostrzału kosztującego 3 taka jednostka otrzymuje marker liczbowy pokazujący liczbę punktów które będzie miała w momencie jej oficjalnej aktywacji).
Chodzi o to by było łatwiej reagować na poruszające się siły wroga by nie było tak, że przykładowo poruszająca się po czystej przestrzeni i stożku ognia ckmu piechota dostała od niego ten ostrzał podczas gdyby nie było już specjalnych punktów do aktywacji lub by nie doprowadzić do przerwania aktywacji własnej jednostki zaangażowanej zupełnie w innej części pola bitwy.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: AgroWar (Brańszczyk, 1-3 września 2017)

Post autor: Leliwa »

Rozumiem. A nie jest to przypadkiem niezgodne z instrukcją?
Co do bitew generowanych. To czy masz taki generator? Bo chyba Academy Games coś takiego sprzedaje.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: AgroWar (Brańszczyk, 1-3 września 2017)

Post autor: Silver »

Jeśli gra nie w pełni satysfakcjonuje to warto ją ulepszać.
Mam spis jednostek z punktami za nie. Z kolegami robiliśmy już bitwy po 2 graczy na daną stronę z tajnym wybieraniem jednostek i rozstawianiem za zasłonkami w odpowiedniej odległości od siebie.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: AgroWar (Brańszczyk, 1-3 września 2017)

Post autor: Herman »

Czy ktoś miałby ochotę zagrać (acz musiałby mieć i zabrać ze sobą) w Fires of Midway? Nie grałem i zastanawiam się nad zakupem.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: AgroWar (Brańszczyk, 1-3 września 2017)

Post autor: Silver »

W razie czego i ja mam i chętny na kampanię w tej grze - może jeszcze ktoś chętny?
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: AgroWar (Brańszczyk, 1-3 września 2017)

Post autor: Herman »

To weźcie Panowie - ja bardzo chętnie zagram.
Awatar użytkownika
Richard Plantagenet
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: środa, 20 kwietnia 2016, 18:11

Re: AgroWar (Brańszczyk, 1-3 września 2017)

Post autor: Richard Plantagenet »

Witam
Planuję zabrać gry bloczkowe Columbii: Hammer of the Scots, Richard III, Crusader Rex, Julius Caesar, Napoleon.
Chętnie zagram również np. w Here I Stand lub Virgin Queen jeżeli ktoś będzie miał, ewentualnie inne cdg od GMT.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”