Kalendarz konwentowy

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Khamul »

Samuel pisze:Sprawa wygląda tak: w zasadzie ze strony MDK w grę wchodzi jeden termin: 16-18.03 (dwa tygodnie przed Świętami), jeśli miałbym szybko sygnał, że wtedy są planowane Manewry Przemyskie, mógłbym próbować przesunąć na 6-8.04 (tydzień po Świętach), ale z tego co zrozumiałem byłoby to bardziej kłopotliwe. Najsensowniej byłoby zatem, gdyby to Przemyśl był po Świętach, w każdym razie jeśli szybko nie usłyszę protestu ze strony Łukasza, będę musiał zaklepać termin 16-18.03. Potem nie będę mógł spotkania już przesunąć, najwyżej odwołać. Gdyby kolizja okazała się nieprzezwyciężalna, to ja sam optowałbym przy Manewrach Przemyskich raczej niż naszym krakowskim spotkaniu, dla mnie to dodatkowa atrakcja do spotkania nie tylko z graczami, ale i ze znajomymi z Ziemi Przemyskiej, no i do swobodnego pogrania bez zaprzątania sobie głowy obowiązkami organizatora. Mam jednak nadzieję, że uda się w przyszłym roku pogodzić i jedno, i drugie. Co do "Strategosa" to, jak zrozumiałem z rozmowy z Raleenem, termin krakowski byłby co najmniej 3 tygodnie po warszawskim, więc kolizji by raczej nie było, co najwyżej zacieśnienie terminów - ale i tak niewiele osób przyjeżdża na każdy z trzech konwentów, choć oczywiście mam nadzieję, że w przyszłym roku zaliczę się do tego wąskiego grona. ;)
Samuel, co z konwentem, termin pewny?
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Samuel »

Khamul pisze:Samuel, co z konwentem, termin pewny?
Nic nie jest pewne oprócz tego, że nic nie jest pewne, ale jak dotąd nie było żadnego sygnału, by termin mógł być zagrożony. :)
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: maciunia »

Z przykrością muszę napisać, że nie jest pewne, w tym roku nic nie jest pewne. W maju sytuacja powinna się wyklarować. I hope.
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Miku
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 17:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Miku »

No, Panie kolego, teraz to mnie zasmuciłeś... Jak to AgroWar nie jest pewny?
Edek Leszczyk
Carabinier
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 3 października 2017, 09:14
Lokalizacja: Gniezno

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Edek Leszczyk »

Też się piszę jeśli by był.
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint
Posty: 763
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 18:06
Lokalizacja: Warszawa, Warszawa Warszawa

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: LordDisneyland »

Nadciąga kolejny ComicCon w Nadarzynie - może kogoś z was to zainteresuje :) - impreza trwa od 20 do 22 kwietnia. Ostatnio strefa gier była co najmniej przyzwoita, mnie ucieszył zwłaszcza zakup dwóch świetnie wyglądających figurek z gry AD1666..Żonie i córze tyż się podobało.

http://warsawcomiccon.pl/pl/
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Samuel »

Krótki raport z krakowskiej imprezy wysłałem Moderatorowi, może się więc niedługo ukaże, teraz zaś chciałbym poddać pod rozwagę Szanownych Forumowiczów kwestię dalszej przyszłości krakowskich konwentów. Rzecz w tym, że, niestety, od przyszłego razu będziemy musieli ponieść koszta otwarcia budynku w godzinach, w których normalnie nie funkcjonuje (wieczory, weekend). To znacznie więcej niż dotychczasowy "kącik kawowy", składka wyniosłaby 30-50 zł za konwent (razem z "kącikiem"), oczywiście, będę kalkulował jak najniżej, jednak tu bardzo dużo zależy od frekwencji - łatwiej rozłożyć cenę między 30 niż 15 gości przyjeżdżających na całość imprezy. Chciałbym więc wysondować Waszą opinię w tej kwestii przed podjęciem decyzji. Obecnie skłaniam się do redukcji konwentu do jednego rocznie - ta wiosna pokazała pewien przesyt propozycji (nie było chyba osoby, która wzięłaby udział kolejno w Strategosie, Manewrach Przemyskich i krakowskim spotkaniu), pozostałbym więc przy terminie listopadowo-grudniowym, o ile uda się wówczas uzgodnić jakiś termin z MDK.
Jeśli znacząca grupa chętnych powie OK, zaryzykuję organizację XII Spotkań Podwawelskich w listopadzie. Uważam, że lokal wart jest tego, o ile frekwencja zbliży się do tej z IX i X Spotkań. Natomiast z góry dodam, że nie jestem przychylny radom w rodzaju "a gdyby sprawdzić w tej czy tamtej knajpie", znam parę i to ani nie ta przestrzeń, ani nie te warunki, ani możliwość grania 3 dni pod rząd i bezpiecznego zostawienia gier na noc. Być może natomiast w kwestii finansowej jakiś manewr dałoby skrócenie czasu trwania konwentu w niedzielę lub rezygnacja z tego dnia - ale to też kwestia do Waszej rozwagi, bo mimo wszystko ten czas na dogrywkę bywa jednak użytkowany.
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Dajmiech »

Osobiście gotów byłbym zapłacić nieco więcej za udział w konwencie. Z drugiej strony, w niedzielę rzadko bywam, więc nie przeszkadzałaby mi rezygnacja z tego dnia w celu ograniczenia tychże kosztów.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Leo »

Ja też jestem gotów ponieść większe koszty. Stać mnie, a co! :D

I nie rezygnujmy z niedzieli, to zawsze jednak kilka dodatkowych godzin grania.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Khamul »

Może być podniesienie kosztów. Możesz też pomyśleć o przedpłatach, wtedy będziesz mniej więcej wiedział jaką kwotą przed konwentem dysponujesz.

Co do ilości dni, to chyba już nie wybiorę się więcej na 3 dni, raczej tylko na dwa, ale ja mieszkam godzinę drogi autem. Zakładam, iż skrócenie konwentu do jednego dnia wykluczy osoby dojeżdżające z dalszych miejsc Polski, bo to dla nich będzie nieopłacalne. Może raz w roku konwent jednodniowy - np. na wiosnę, dla "miejscowych", a na jesień 3dniowy...?
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: cadrach »

Pomysł Khamula wydaje mi się rozsądny. Może warto spróbować zrobić właśnie coś takiego?
no school, no work, no problem
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Silver »

Jak dla mnie krótszy niż 3 dniowy konwent odpada chyba żeby był w moim miejscu zamieszkania.
Moglibyśmy spotkać się też na jakimś konwencie organizowanym przez eurograczy a których jest więcej.
Ja mogę grać i w wieloosobowe zaawansowane ameritrasze, których mamy z kolegą całkiem sporo.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Samuel »

Myślę, że zostanę przy trzydniowym konwencie jesienią. Jeśli zaś chodzi o wiosnę, to owszem, podejmuję pomysł Cadracha i chodzi mi po głowie zarówno jednodniowe spotkanie w samym Krakowie jak i jakiś małopolski odpowiednik Agro-waru, który wstrzeliłby się w niespodziewaną majowo-czerwcową posuchę konwentową. Dziś np. oglądałem pewną miłą lokalizację w Niepołomicach, zapytam też Jurka-Feniksa w kwestii jego rodzinnej agroturystyki... Zobaczymy. :)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Samuel »

Myślę, że mogę już podać termin jesiennego konwentu krakowskiego tj. XII-tej edycji podwawelskich spotkań: 16-18.11.2018. Termin został wstępnie potwierdzony przez MDK, ich kalendarz ostatecznie ustalany jest w sierpniu, ale zmiana w tym punkcie jest bardzo mało prawdopodobna.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Kalendarz konwentowy

Post autor: Samuel »

Witam,
w odpowiedzi na liczne zapytania :) - właśnie ustaliłem z MDK termin kolejneych Podwawelskich Spotkań na 15-17 listopada. Wkrótce założę wątek na Forum i podam szczegóły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”