X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Wally »

Samuel pisze: Ja myślałem raczej o sposobie dotarcia do graczy, którzy i tak nastawieni są na złożone, strategiczne rozgrywki, umawiają się na nie np. w klubach, ale o istnieniu "naszej" niszy po prostu nie wiedzą - lub, co gorsza, kojarzą ją z niekoniecznie najbardziej udanymi próbami rozegrania jakiegoś heksowego monster game'a.
Możnaby organizować granie na ich (euro) terenie, rozkładać się z wojennymi np. w piątkowy wieczór takim Heksie - niech paczo i się ślinio. W końcu któryś podejdzie i zapyta "a co to za gra?" i wtedy zaczynamy opowiadać wplatając wcześniej przygotowane anegdoty a gawiedź zaczyna wyrywać sobie playbooka...

W rzeczywistości byłby to pewnie jedyny w lokalu stolik bez dziewczyn, z dwoma starszymi Panami wertującymi w milczeniu opasłe instrukcje w lengłidżu, a jedyna interakcja z miejscowymi to nieustanne pytania czy skoro nie gramy to czy już zwalniamy stolik :)
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Samuel »

Doświadczenie ze studentami pokazuje, że "tytułem lekkim" może okazać się nawet HIS czy "Pax Pamir", jak trafi na odpowiedni target tj. ludzi, którzy od trudnych mechanik nie stronią, tylko nie mają pojęcia, że są też takie w grach o innej tematyce niż zombi i kosmici...
Ale mój wpis to raczej taki sondaż - co i rusz prywatnie lub nawet na forum dowiaduję się, że "tylu moich znajomych grywa w..." i wystarczy stworzyć stworzyć stronę na FB, kiedy jednak proponuję skrócenie drogi i bezpośrednie umówienie się z owymi znajomymi, odpowiedzi zaczynają być nagle bardzo wymijające lub po prostu kontakt się jakoś tak przypadkowo urywa... Lub w najlepszym razie okazuje się, że z tymi znajomymi to trochę jak z przechwałkami moich rówieśników o podbojach erotycznych - ostatecznie coś może i miało miejsce, tyle, że 20 lat temu, a poza tym to nie ja tylko kolega opowiadał... :P Nie mam więc specjalnych złudzeń, ale "sprawdzam" pod adresem wszystkich Wujków Dobra Rada, którzy przed chwilą mieli tyle pomysłów na zagospodarowanie mojego wolnego czasu daje tak słodko perwersyjną satysfakcję... :twisted:
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Khamul »

Kilka zdjęć, raczej kiepskiej jakości, może się Samuelowi przydadzą. Jakby ktoś chciał "usunąć" swój wizerunek, proszę o pw...
http://strategie23pal.blogspot.com/2017 ... owski.html
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Bambrough »

Khamul pisze:Kilka zdjęć, raczej kiepskiej jakości, może się Samuelowi przydadzą. Jakby ktoś chciał "usunąć" swój wizerunek, proszę o pw...
http://strategie23pal.blogspot.com/2017 ... owski.html
Nareszcie mam dowód na to, że byłem na konwencie :) Poza tym jest zdjęcie z jedynej na konwencie rozgrywki w grę dla prawdziwych mężczyzn, czyli w FUBA :D
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: clown »

Dziurdzio :!: :!: :!:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Samuel »

Bambrough pisze:Poza tym jest zdjęcie z jedynej na konwencie rozgrywki w grę dla prawdziwych mężczyzn, czyli w FUBA :D
A mi się wydawało, że graliście Ty z Clownem... :P
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Bambrough »

clown pisze:Dziurdzio :!: :!: :!:
Ten to miał kopyto. Złamał poprzeczkę Stomilowi w 60'.
Samuel pisze:A mi się wydawało, że graliście Ty z Clownem... :P
No ba... W pewnym momencie mieliśmy nawet więcej kibiców niż finał ligi sołeckiej Gminy Szczytno sezonu 2007/2008. Szkoda tylko, że Legia wolała zagrać w Chińczyka, zamiast dołączyć do nas.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: clown »

Legła "umi" tylko w Chińczyka :lol:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Samuel »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: X Konwent Krakowski (24-26 listopada 2017)

Post autor: Leliwa »

To zdjęcie na ulicy w otoczeniu Stadionu Wisły i ogrodzenia Parku Jordana stanie się kiedyś historyczne. "Dwóch weteranów o pochmurnym poranku w drodze na pole bitwy".

Zabrakło zdjęcia z Wojną kuzynów.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”