IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Raleen »

Mam dwóch chętnych do VQ, tak że jeszcze 2 znajdź i będziesz miał 5 - to już wystarczy do sensownej rozgrywki. Oczywiście jak będzie 6 to tym lepiej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
deem
Carabinier
Posty: 29
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 22:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: deem »

@Leyas @Silver @Trampon
Dzięki za zgłoszenia. W tej chwili mamy wręcz nadkomplet, więc najbardziej fair będzie chyba zastosować kolejność zgłoszeń (Leyas - Anglik albo Turek i Silver - Protestant), chyba że ktoś się wykruszy.

Proponuję zebrać się o 10:00, przytargam najświeższą edycję - zmiany w zasadach nie są zbyt duże, ale jak znajdziecie chwilę, żeby zajrzeć do rulebooka, będzie łatwiej.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Jakby co przygarnę do Virgin Queen.
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Silver »

A może zagrać w 2 komplety HISa? Ja mam niestety tylko samoróbkę ale za to mam dorobione nowe karty i żetony i wg nowych przepisów można zagrać.
Mogę te karty i żetony przynieść nawet gdy nie będę grał.
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Trampon »

Ja nie mam problemu z przeskoczeniem do VG, tak więc czuję się przygarnięty przez Ernesta. 2 równoległe stoliki z HIS mi przynajmiej wydają się karkołomne, ale może mało widziałem ;)
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Raleen »

Silver pisze:A może zagrać w 2 komplety HISa? Ja mam niestety tylko samoróbkę ale za to mam dorobione nowe karty i żetony i wg nowych przepisów można zagrać.
Mogę te karty i żetony przynieść nawet gdy nie będę grał.
Silver, już nie kombinuj. Jak tamci chcą zagrać w HISa to im rozbijesz rozgrywkę.
Ostatnio nie udało się zorganizować dwóch równoległych rozgrywek, bo to jest tak, że w ostatniej chwili często ktoś się wykrusza.
VQ jest lepsze od HIS o tyle, że tam można zagrać i w 6, i w 5, a od biedy i nawet w 4, a HIS niestety sprawdza się dobrze tylko na 6, więc jest mniej elastyczny.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Raleen »

To znaczy, przepraszam, bo może niepotrzebnie Ci się Silver wciąłem, zależało mi jedynie na tym, żeby te rozgrywki doszły do skutku. Z kolei na oko wydaje mi się, że do trzech rozgrywek nie zbierzecie ludzi, trochę może zabraknąć. Ale... może się mylę i masz kogoś w zanadrzu, żeby skompletować skład... Jest jeszcze tydzień czasu na dogranie różnych rzeczy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Ja słyszałem, że HIS w 3 jest świetny (opinia z BGG).

Nie miałem jednak okazji.
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: clown »

Samemu też można grać.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Eryk_Wiking
Caporal
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 23 września 2014, 07:10
Been thanked: 1 time

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Eryk_Wiking »

Chętnie dołączyłbym do jakiejś długiej wieloosobówki w stylu Smuty lub Crown of Roses. Oczywiście jakby się znaleźli zainteresowani do Assyrian Wars to jak najbardziej zagrałbym i pomógł z zawiłościami instrukcji :).
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Szary »

Ja jestem wolny w sobotę i z wielką chęcią bym w Assyrian Wars zagrał, mogę nawet przyjść z własnym egzemplarzem.
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Leyas »

Silver pisze:Zapewne przyjdę z 1 lub 2 kolegami z czego przynajmniej 1 na pewno byłby chętny na Britanię.
Sylwku to kompletujesz załogę w piątek na Britannię/Italię?
Ja winienem być ok. 17:00 już na miejscu.
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Silver »

Na razie nikt się nie zgłosił ale w razie czego Italia ma scenariusz na 3 lub 4 osoby podczas gdy w Britanię gra się na 4-5 osób.
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Trampon »

Ja w piątek będę mniej więcej od 18.00, może trochę wcześniej. Mogę się dołączyć do Britanii/Italii.

Czy nie byłoby wygodniej powiesić publicznie dostępny Excel z ramową rozpiską jakie wieloosobówki są planowane o której godzinie i kto się na nie już zgłosił?
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: RAJ »

Nie wiem czemu ale wydawało mi się, że jeszcze dużo czasu zostało. :( I w efekcie ominie mnie HIS. :(
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”