IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Raleen »

IV edycja STRATEGOSA planowana jest (wstępnie) na przełom lutego i marca 2018.

Chciałbym się Was zapytać, który termin by Wam najbardziej odpowiadał. Mam dwóch głównych kandydatów:

1) weekend 23-25 lutego
2) weekend 2-4 marca

Będę też wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące ferii (podobno w woj. Mazowieckim są w tym roku pod koniec stycznia) i innych, które mogą mieć wpływ na wybór terminu.

Miejsce konwentu nie ulega zmianie: klub AGRESOR (czyli Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej).

Mobilizuję harcerzy i w tym roku obiecują, że bardziej się zmobilizują niż w roku ubiegłym.

Ostatecznie ustalono, że konwent odbywa się 2-4 marca 2018.

plik z rozpiską wieloosobówek
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IV Strategos (luty/marzec 2018)

Post autor: Samuel »

Przypominam, że 16-18 marca to najprawdopodobniejszy termin spotkania przemyskiego, dlatego optowałbym za wcześniejszym "kandydatem". Co prawda listy uczestników obu imprez zazwyczaj się nie pokrywają, ale w roku 2018 spróbuję być chwalebnym wyjątkiem, a może chwalebnym wyjątkiem okaże się rok 2018. :)
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: IV Strategos (luty/marzec 2018)

Post autor: maciunia »

Dla mnie 2-4 III jest idealny, luty raczej odpada.
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: IV Strategos (luty/marzec 2018)

Post autor: Raleen »

Przypominam się jeszcze raz wszystkim co do terminu STRATEGOSA.

W tym tygodniu trzeba już będzie się zdecydować, żeby wszyscy zainteresowani wiedzieli z odpowiednim wyprzedzeniem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: IV Strategos (luty/marzec 2018)

Post autor: Trampon »

Wyrwany z zimowego snu odpowiadam - oba terminy są dla mnie równie dobre. Dobre są, te terminy. Oba. Może po prostu zrobić 2 Strategosy, (wiosenny i jesienny) jeden po drugim? :idea:
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: IV Strategos (luty/marzec 2018)

Post autor: Leo »

Tym razem postaram się pojawić. Oba terminy mi pasują.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: IV Strategos (luty/marzec 2018)

Post autor: Raleen »

Po dłuższych konsultacjach zdecydowałem, że impreza odbędzie się:

2-4 marca 2018

Większości pytanych osób oba terminy pasowały, natomiast jeden z kolegów zwrócił mi uwagę na to, że sesje na niektórych uczelniach ciągną się do końca lutego (zwłaszcza jeśli uwzględnić sesje poprawkowe), druga sprawa to harcerze, którzy mają 22 lutego jakieś święto i może się to przeciągnąć na najbliższy weekend - i wtedy by nam odpadli. Nie bez znaczenia jest dla mnie także deklaracja maciuni, że w lutym nie ma czasu, a może pojawić się w marcu. Jedynym argumentem za lutym był niezbyt odległy termin konwentu w Przemyślu, ale nikt mi nie zgłaszał wprost związanych z tym problemów, a polegam przede wszystkim na głosach tych, którzy wiem, że się na naszą imprezę wybierają. Dlatego padło na termin marcowy.
Trampon pisze:Wyrwany z zimowego snu odpowiadam - oba terminy są dla mnie równie dobre. Dobre są, te terminy. Oba. Może po prostu zrobić 2 Strategosy, (wiosenny i jesienny) jeden po drugim? :idea:
Skorzystam z tej dobrej myśli i podpowiedzi i może nie dwa Strategosy, ale jakieś granie w klubie tydzień wcześniej możemy zrobić. Zwłaszcza dla tych, którzy chcieliby się wprawić w niektóre gry czy systemy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Samuel »

Raleen pisze:harcerze, którzy mają 22 lutego jakieś święto
Tak czysto erudycyjnie: chodzi o urodziny Generała Baden-Powella, założyciela skautingu, obchodzone jako "Dzień Myśli Braterskiej", święto ogólnoskautowe raczej niż harcerskie, nawiązujące do idei BP, że skauting ma służyć zawiązaniu więzów przyjaźni między młodzieżą całego świata (żeby wyrazić rzecz przystępniej dla współczesnego odbiorcy: takie lewactwo i faszyzm w jednym ;) )
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Leliwa »

Samuel pisze:
Raleen pisze:harcerze, którzy mają 22 lutego jakieś święto
Tak czysto erudycyjnie: chodzi o urodziny Generała Baden-Powella, założyciela skautingu, obchodzone jako "Dzień Myśli Braterskiej", święto ogólnoskautowe raczej niż harcerskie, nawiązujące do idei BP, że skauting ma służyć zawiązaniu więzów przyjaźni między młodzieżą całego świata (żeby wyrazić rzecz przystępniej dla współczesnego odbiorcy: takie lewactwo i faszyzm w jednym ;) )
Lewactwo, a raczej bolszewizm, to by był, gdyby obchodzić rocznice śmierci Pawki Morozowa.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Samuel »

Leliwo, od kiedy lewakiem ogłoszono senatora McCaina uważam, że termin jakościowo zrównał się z "faszyzmem" w użyciu Józefa Wissarionowicza. To znaczy, kiedyś "faszyzm" mógł oznaczać specyficzną doktrynę, ale w ustach Wielkiego Językoznawcy zaczął oznaczać niemal każdego, kto mu podpadł, choćby marksistę zamierzającego budować marksistowski raj bardziej oględnymi środkami. Natomiast, dopóki cokolwiek oznacza, "lewactwo" na pewno nie oznacza "bolszewizmu", bo "lewak", jeśli pamięć mnie nie myli, pierwotnie, w propagandzie komunistycznej było pejoratywnym określeniem lewicowca, który ośmielił się obejść obowiązującą doktrynę z lewej strony i nie działać w interesie komunistycznej Rosji (często, niestety, oznaczało to, że działa w interesie komunistycznych Chin). Ale nie chciałbym tu polemizować z anonimowymi bohaterami internetu, nagminnie używającymi jednego czy drugiego określenia, po prostu rozbawiła mnie myśl, jak dzisiaj zakwalifikowano by osobę deklarującą chęć wykorzystania skautowego stylu życia (mundur, samodoskonalenie itp.) do wychowania młodzieży w duchu braterstwa między narodami, kulturami i rasami. :lol:
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Pasuje mi 2-4 marca.
Czy ktoś byłby zainteresowany zagraniem w mój, ciągle testowany, projekt dotyczący rozbicia dzielnicowego?
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Szykuje się jakieś VQ lub HIS? To pierwsze mogę przynieść.

Czy w sumie są jakieś inne wieloosobówki z okresu X-XVIII wiek (ew. późniejsze)?
Podtrzymuję również prośbę i zachętę do zmierzenia się z moim "Rozbiciem".
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Raleen »

Myślę, że co najmniej jedną rozgrywkę powinno się udać złożyć, a kibicuję aby udało się zebrać chętnych zarówno do HIS, jak i VQ.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Leyas »

Zamierzam się zjawić.
Chętnie zagrałbym w HISa albo Sukcesorów, w któryś dzień, tak że bierzcie mnie pod uwagę ;).
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Raleen »

Bardzo dobrze, że chętnych do HIS/VQ przybywa.

Ja oczywiście zachęcam do umawiania się. Sam pewnie będę czuwał co najmniej jeden dzień nad jakąś ostrołęcką symultaną ;). Ale jeszcze zobaczymy jak to będzie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”