XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow 16-18.03.2018

Post autor: Samuel »

Króliku, jesteś wielki! :)
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow 16-18.03.2018

Post autor: Bambrough »

Planuję się w końcu wybrać do Przemyśla. Pytanie: czy ktoś przygarnąłby mnie do pokoju? Wybieram się prawdopodobnie pociągiem 16.03 z Warszawy więc jak ktoś chciałby dołączyć to w grupie zawsze raźniej. Jestem podobnego zdania co Pędrak w kwestii umawiania, ale jeśli ktoś chciałby abym zabrał coś ze wskazanej listy to niech da znać, a postaram się przywieść ze sobą: https://boardgamegeek.com/collection/us ... dgame&ff=1
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow 16-18.03.2018

Post autor: Wally »

Piękna kolekcja... Nie myślałeś o przeprowadzce razem z nią do jakiegoś godniejszego miejsca? Np. do miasta królów, noży i papieży? Albo chociaż do Nowej Huty…
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow 16-18.03.2018

Post autor: Samuel »

Wally pisze:Piękna kolekcja... Nie myślałeś o przeprowadzce razem z nią do jakiegoś godniejszego miejsca? Np. do miasta królów, noży i papieży? Albo chociaż do Nowej Huty…
Bambrough, my byśmy Cię tu przyjęli nawet bez kolekcji. ;) Rozważ propozycję, pomyśl choćby o słynnej na cały świat atmosferze tego miejsca, porównywalnej chyba jedynie do atmosfery kilku szczelniej spowitych oparami miast Chińskiej Republiki ex-Ludowej... :lol:
Nasunęło mi się parę pomysłów przy czytaniu Twojej kolekcji, ale muszę jeszcze rzecz Przemyśleć, konwenty trwają tak krótko... :(
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow 16-18.03.2018

Post autor: Leo »

Śpieszmy się kochać konwenty, tak szybko odchodzą...
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow (16-18.03.2018)

Post autor: Bambrough »

Przykro mi to stwierdzić, ale dla prawdziwego Mazura galicyjski kierunek nie jest szczytem marzeń, co innego wpaść z krótką konwentową wizytą ;) Jestem otwarty na doświadczenia wojenne w Przemyślu, zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie będę zabierał wielkiego bagażu, ale parę gier zawsze zmieszczę.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow (16-18.03.2018)

Post autor: Samuel »

Żeby nie kontynuować wątku gustów Prawdziwego Mazura... :P
Koledzy, ogromnie przepraszam, ale nie ma szans, żebym wyrobił się z "Purpurowym Całunem" - ogólnie rzecz ujmując, kwestie zdrowotne, mam tylko nadzieję, że wizyta w Przemyślu zagrożona nie jest. Pozostaje konwent krakowski, a potem myślę o wiosennym odwiedzeniu Stolicy (połowa maja?), to jednak kwestie przyszłości. Co do najbliższego konwentu, pierwszy wybór to HIS, "Churchill", TYW. Lista Piotra przypomniała mi o "Wilderness War", którą chciałbym też choć raz wypróbować, a także o wyklętym "Peryklesie" - tu jednak pytanie, czy zebralibyśmy czwórkę. Innym Tytułem Wyklętym, który nas w Krakowie jeśli nie zachwycił, to przynajmniej zaintrygował jest "Falling Sky", wiem oczywiście, że na gruncie krajowym obowiązuje decyzja "słaba gra w którą nie grywamy", jednak podziemia Przemyskie wydają się dobrym miejscem do uprawiania działalności podziemnej vel kreciej roboty, a nawet czerpania z tego procederu perwersyjnej, heretyckiej przyjemności. :P
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow (16-18.03.2018)

Post autor: Leliwa »

Samuel pisze:Żeby nie kontynuować wątku gustów Prawdziwego Mazura... :P
Koledzy, ogromnie przepraszam, ale nie ma szans, żebym wyrobił się z "Purpurowym Całunem" - ogólnie rzecz ujmując, kwestie zdrowotne, mam tylko nadzieję, że wizyta w Przemyślu zagrożona nie jest. Pozostaje konwent krakowski, a potem myślę o wiosennym odwiedzeniu Stolicy (połowa maja?), to jednak kwestie przyszłości. Co do najbliższego konwentu, pierwszy wybór to HIS, "Churchill", TYW. Lista Piotra przypomniała mi o "Wilderness War", którą chciałbym też choć raz wypróbować, a także o wyklętym "Peryklesie" - tu jednak pytanie, czy zebralibyśmy czwórkę. Innym Tytułem Wyklętym, który nas w Krakowie jeśli nie zachwycił, to przynajmniej zaintrygował jest "Falling Sky", wiem oczywiście, że na gruncie krajowym obowiązuje decyzja "słaba gra w którą nie grywamy", jednak podziemia Przemyskie wydają się dobrym miejscem do uprawiania działalności podziemnej vel kreciej roboty, a nawet czerpania z tego procederu perwersyjnej, heretyckiej przyjemności. :P
Ja mogę zostać Wyklętym Peryklesem, jakie takie przeszkolenie w Niepołomicach odbyłem.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow (16-18.03.2018)

Post autor: Samuel »

leliwa pisze:Ja mogę zostać Wyklętym Peryklesem, jakie takie przeszkolenie w Niepołomicach odbyłem.
Jeśli Bambrough i ktoś jeszcze (Wally?) złożyłby podobną deklarację, poczytałbym raz jeszcze instrukcję, a nawet dostarczyłbym (via Wally?) egzemplarz. Z tym, że gra w "Peryklesa" bez ściślejszego ustalenia, jak wolno, a jak nie wolno porozumiewać się partnerom w poszczególnych segmentach gry jest rzeczywiście bez sensu i to trzeba by ustalić przed rozgrywką.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow (16-18.03.2018)

Post autor: Leliwa »

Samuel pisze:
leliwa pisze:Ja mogę zostać Wyklętym Peryklesem, jakie takie przeszkolenie w Niepołomicach odbyłem.
Jeśli Bambrough i ktoś jeszcze (Wally?) złożyłby podobną deklarację, poczytałbym raz jeszcze instrukcję, a nawet dostarczyłbym (via Wally?) egzemplarz. Z tym, że gra w "Peryklesa" bez ściślejszego ustalenia, jak wolno, a jak nie wolno porozumiewać się partnerom w poszczególnych segmentach gry jest rzeczywiście bez sensu i to trzeba by ustalić przed rozgrywką.
Zgoda.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow (16-18.03.2018)

Post autor: Master Yoda »

Proszę nie zapominać o mnie :D Na razie nie mam żadnych konkretnych planów co do gier, ale liczę na wyrażoną wcześniej zasadę, że "nie ma potrzeby umawiać się na granie przed konwentem" (mniej więcej). Chętnie zagrałbym w HIS lub chociaż Commands & colors lub coś nowego. Sam też wezmę coś swojego, na wszelki wypadek.
Poza tym Samuelu musisz być w Przemyślu, bo inaczej gdzie ja biedny będę nocował? ;)
May The Force be with You
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow (16-18.03.2018)

Post autor: Bambrough »

Samuel pisze:
leliwa pisze:Ja mogę zostać Wyklętym Peryklesem, jakie takie przeszkolenie w Niepołomicach odbyłem.
Jeśli Bambrough i ktoś jeszcze (Wally?) złożyłby podobną deklarację, poczytałbym raz jeszcze instrukcję, a nawet dostarczyłbym (via Wally?) egzemplarz. Z tym, że gra w "Peryklesa" bez ściślejszego ustalenia, jak wolno, a jak nie wolno porozumiewać się partnerom w poszczególnych segmentach gry jest rzeczywiście bez sensu i to trzeba by ustalić przed rozgrywką.
Oprócz mnie także i Pendrakon zna Periclesa i raczej gustuje w jego urokach. Poza tym NPwS....
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: Samuel »

No to myślę, że spróbuję przemycić "Peryklesa" - choć gdybym miał wybierać, chyba pierwszeństwo miałby "Churchill". NPWS - mam zabrać? Z wojną 9-letnią? Master Yodo - oczywiście, będziemy kombinować, na pewno nie zapomnimy o Tobie. Szykuje się fajny konwent, tym bardziej warto jechać. A jeśli jednak nie dojadę z powodów zdrowotnych, na pewno dogadam z właścicielem, żebyś dostał klucz - lokal jest już chyba opłacony, więc tu żadnego kłopotu nie będzie.
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow (16-18.03.2018)

Post autor: Wally »

Samuel pisze:
leliwa pisze:Ja mogę zostać Wyklętym Peryklesem, jakie takie przeszkolenie w Niepołomicach odbyłem.
Jeśli Bambrough i ktoś jeszcze (Wally?) złożyłby podobną deklarację, poczytałbym raz jeszcze instrukcję, a nawet dostarczyłbym (via Wally?) egzemplarz. Z tym, że gra w "Peryklesa" bez ściślejszego ustalenia, jak wolno, a jak nie wolno porozumiewać się partnerom w poszczególnych segmentach gry jest rzeczywiście bez sensu i to trzeba by ustalić przed rozgrywką.
Jako tragarz chętnie posłużę ale co do gry to mogę się zadeklarować dopiero na miejscu.

A co do Prawdziwego Mazura to nie dam się sprowokować, mam na to papiery wystawione jeszcze przez władzę ludową!
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: Leliwa »

Samuel pisze:No to myślę, że spróbuję przemycić "Peryklesa" - choć gdybym miał wybierać, chyba pierwszeństwo miałby "Churchill". NPWS - mam zabrać? Z wojną 9-letnią? Master Yodo - oczywiście, będziemy kombinować, na pewno nie zapomnimy o Tobie. Szykuje się fajny konwent, tym bardziej warto jechać. A jeśli jednak nie dojadę z powodów zdrowotnych, na pewno dogadam z właścicielem, żebyś dostał klucz - lokal jest już chyba opłacony, więc tu żadnego kłopotu nie będzie.
Wojna 9-letnia, w której obalono prawowita dynastię Stuartów jak najbardziej tak.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”